Vrijdag 1 september 2023 |
MC2A1 Dc |
Sporthal Oosterhout |
11:30 |
3 |
Alvoco MC1 - Tevoko MC2 |
|
|
XA3A1 GC |
Verheij |
: |
|
US 1 - Albatros MC3 |
|
|
XA4A1 Da |
Verheij |
10:00 |
4 |
KVA 6 - US MC1 |
|
|
MB2D1 Ab |
Verheij |
13:00 |
4 |
Albatros MB2 - AMVJ-Martinus MB3 |
|
|
XA3A1 Dc |
Verheij |
14:00 |
3 |
KVA 5 - Albatros MC3 |
|
|
MB2N1 cA |
Sportcentrum De Waterlelie |
19:15 |
1 |
Oradi/Omnia MB1 - NOVO MB1 |
|
|
MA2I1 aB |
Houtrust sporthal |
19:00 |
1 |
Kalinko MA2 - Kratos \'08 MA2 |
|
|
MA3C1 Ae |
Houtrust sporthal |
19:00 |
1 |
Kalinko MA3 - Zovoc MA3 |
|
|
MA1A1 Gb |
\'t Bolwerck |
15:00 |
2 |
MOVE MA2 - Compaen MA2 |
|
|
MA1D1 Bd |
Kerkelanden |
19:00 |
3 |
Gemini S MA1 - VC Allvo MA1 |
|
|
JC3A1 Ga |
Schulenburg |
09:00 |
|
Serve\'72 JC1 - KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg JC2 |
|
|
JC3B1 Cf |
De Bloemerd |
11:00 |
3 |
Leython DC JC1 - Monza JC1 |
|
|
MC2L1 Ec |
de Scheg |
19:15 |
2 |
SAS\'70 MC1 - NOVO MC1 |
|
|
MC1C1 Eb |
West |
14:30 |
3 |
VCV MC2 - Sovoco MC1 |
|
|
MA1H1 Ae |
De Vliethorst |
19:45 |
3 |
Gemini-Kangeroes MA1 - NOVO MA1 |
|
|
CC62C1Be |
Velo-hal |
16:00 |
4 |
Velo 2 - Kratos \'08 1 |
|
|
MA2B1 ED |
Zaanlands West |
00:00 |
1 |
Zaanstad MA5 - VVW MA1 |
|
|
Dinsdag 5 september 2023 |
D2H1 DF |
Verheij |
19:00 |
4 |
De Spuyt D1 - SVU D3 |
3-2 |
18-25, 25-23, 20-25, 25-18, 15-10 |
H4D1 DC |
Verheij |
21:00 |
1 |
De Spuyt H3 - KVA H5 |
2-3 |
25-22, 25-17, 08-25, 18-25, 14-16 |
D4C1 FB |
Verheij |
21:00 |
3 |
De Spuyt D3 - SVU D5 |
3-1 |
25-16, 19-25, 25-21, 25-13 |
H2H1 CD |
Zeeburg |
21:00 |
1 |
Netzo H2 - Smashing H2 |
1-3 |
23-25, 21-25, 25-20, 19-25 |
H6A1 EF |
Zeeburg |
21:00 |
2 |
Netzo H9 - Netzo H10 |
3-1 |
25-18, 25-10, 25-20, 24-26 |
H5B1 DA |
Zeeburg |
21:00 |
4 |
Netzo H7 - Zipangu H1 |
3-1 |
25-19, 25-20, 20-25, 25-18 |
BD0B 76 |
Dorpshuis Custwijck |
21:00 |
1 |
DVC D2 - Jupiter D3 |
3-0 |
25-10, 25-19, 25-15 |
BD0B 99 |
Sporthal de Vaart |
21:30 |
1 |
Scarabee D1 - VCS D1 |
0-3 |
14-25, 11-25, 20-25 |
Woensdag 6 september 2023 |
H5A1 BD |
Verheij |
21:00 |
1 |
De Spuyt H6 - VCW H2 |
3-1 |
25-08, 20-25, 25-19, 25-22 |
Donderdag 7 september 2023 |
D6B1 EA |
Sportgebouw Bibian Mentel |
19:00 |
1 |
Volamos D5 - CTO D3 |
|
|
D4C1 DA |
Sportgebouw Bibian Mentel |
19:00 |
2 |
Volamos D2 - Smashing D4 |
4-0 |
26-24, 25-17, 25-16, 25-17 |
H3L1 EA |
Sportgebouw Bibian Mentel |
19:00 |
3 |
Volamos H2 - Armixtos H2 |
0-4 |
22-25, 16-25, 18-25, 20-25 |
D6A1 DC |
Sportgebouw Bibian Mentel |
19:00 |
4 |
Volamos D4 - VONO D1 |
3-2 |
25-16, 13-25, 20-25, 25-23, 15-13 |
H4D1 FE |
Sportgebouw Bibian Mentel |
21:00 |
1 |
Volamos H3 - Armixtos H3 |
3-1 |
25-17, 21-25, 25-23, 25-20 |
H3K1 DC |
Sportgebouw Bibian Mentel |
21:00 |
3 |
Volamos H1 - KVA H3 |
3-1 |
22-25, 27-25, 25-22, 25-20 |
Vrijdag 8 september 2023 |
BD0B 67 |
ROC Zuid |
20:30 |
1 |
KVA D2 - Compaen D7 |
3-0 |
25-15, 25-16, 25-18 |
Maandag 11 september 2023 |
BD0B 94 |
Sportcomplex Amerena |
21:00 |
1 |
Wilhelmina D1 - SVL D1 |
3-0 |
25-17, 25-10, 25-14 |
BD0B 71 |
De Arena |
20:30 |
2 |
Castellum D2 - Gemini-Kangeroes D1 |
0-3 |
17-25, 08-25, 12-25 |
BD0B 78 |
De Arena |
20:30 |
4 |
Castellum D1 - Jupiter D5 |
3-0 |
25-13, 25-18, 25-20 |
BD0B 98 |
Kerkpolder |
21:30 |
1 |
VVV Delta D2 - VCO D2 |
3-0 |
25-19, 25-13, 25-13 |
BD0B 97 |
Dorpshuis De Dissel |
19:45 |
2 |
Switch Hooglanderveen D3 - Unicornus D1 |
1-3 |
14-25, 19-25, 25-22, 19-25 |
BD0B A1 |
Landvliethal |
19:30 |
1 |
Aspasia D1 - Velo D1 |
3-0 |
25-23, 25-20, 25-15 |
BD0B 77 |
Landvliethal |
19:30 |
1 |
Aspasia D2 - Jupiter D4 |
3-0 |
25-06, 25-20, 25-14 |
BD0B 92 |
De Korf |
21:15 |
1 |
Afas-LEOS D2 - Smashing D1 |
0-3 |
20-25, 22-25, 14-25 |
BH0B 66 |
De Korf |
21:15 |
1 |
Afas-LEOS H1 - Servia H4 |
2-3 |
25-23, 25-27, 27-25, 23-25, 10-15 |
BD0B 82 |
De Bunt |
20:00 |
1 |
Sovoco D3 - Limes D5 |
3-1 |
25-09, 25-20, 22-25, 25-14 |
BD0B 72 |
Helsdingen |
20:30 |
2 |
Servia D2 - Go\'97 D2 |
0-3 |
20-25, 22-25, 24-26 |
BH0B 63 |
Velo-hal |
21:15 |
1 |
Velo H4 - Gemini-Kangeroes H2 |
0-3 |
12-25, 18-25, 13-25 |
Dinsdag 12 september 2023 |
H4E1 EF |
Verheij |
19:00 |
1 |
De Spuyt H4 - Albatros H5 |
2-3 |
18-25, 13-25, 25-19, 25-22, 11-15 |
D3K1 AB |
Verheij |
19:00 |
2 |
De Spuyt D2 - SVU D4 |
1-3 |
22-25, 18-25, 20-25, 25-23 |
D5C1 DC |
Verheij |
19:00 |
3 |
De Spuyt D5 - Armixtos D9 |
4-0 |
25-13, 25-18, 25-18, 25-12 |
H4F1 EF |
Verheij |
21:00 |
1 |
De Spuyt H5 - KVA H6 |
4-0 |
25-19, 25-19, 25-23, 25-12 |
D4C1 FD |
Verheij |
21:00 |
2 |
De Spuyt D3 - Volamos D2 |
2-3 |
14-25, 25-17, 25-18, 23-25, 11-15 |
H4D1 DF |
Verheij |
21:00 |
3 |
De Spuyt H3 - Volamos H3 |
4-0 |
25-15, 25-11, 25-21, 25-08 |
D3K1 CD |
Zeeburg |
21:00 |
1 |
Netzo D1 - Abcoude D1 |
4-0 |
25-21, 25-22, 26-24, 25-17 |
H5B1 DF |
Zeeburg |
21:00 |
3 |
Netzo H7 - UvO H5 |
1-3 |
18-25, 20-25, 25-22, 26-28 |
H4F1 AC |
Zeeburg |
21:00 |
4 |
Netzo H5 - UvO H4 |
3-1 |
25-21, 25-22, 14-25, 25-21 |
BD0B 95 |
De Waard |
21:00 |
1 |
Jupiter D2 - Thor D2 |
1-3 |
16-25, 20-25, 25-19, 14-25 |
BD0B 86 |
Tanthof |
20:30 |
3 |
Kratos \'08 D3 - D1 |
3-2 |
23-25, 25-18, 25-16, 19-25, 15-07 |
D6A1 CA |
Landsmeer |
19:30 |
1 |
VONO D1 - Netzo D2 |
4-0 |
25-14, 25-23, 25-21, 25-16 |
BD0B 89 |
De Vierstee |
19:30 |
2 |
Salvo \'67 D1 - Setumup D1 |
3-1 |
25-16, 23-25, 25-17, 25-13 |
BD0B 81 |
De Vierstee |
21:15 |
2 |
Salvo \'67 D2 - Afas-LEOS D3 |
3-1 |
22-25, 25-11, 25-15, 25-15 |
BD0B 90 |
De Steupel |
19:15 |
1 |
Waterlanders D3 - RVV D2 |
1-3 |
25-16, 19-25, 11-25, 20-25 |
BD0B 70 |
De Steupel |
21:00 |
1 |
Waterlanders D2 - Dosko 1 |
2-3 |
20-25, 25-23, 07-25, 25-20, 07-15 |
BH0B 64 |
Sportboulevard De Engh |
20:00 |
1 |
Sovoco H3 - Majella H3 |
1-3 |
25-18, 19-25, 15-25, 00-25 |
BD0B 80 |
Sporthal de Vaart |
20:00 |
1 |
Scarabee D2 - Kratos \'08 D4 |
1-3 |
25-18, 22-25, 27-29, 19-25 |
BD0B 66 |
De Boei |
20:30 |
1 |
Atalante D1 - Albatros D4 |
3-0 |
25-23, 25-15, 25-21 |
BD0B A0 |
Thijs van der Polshal |
21:15 |
1 |
VTC Woerden D4 - VCS D2 |
2-3 |
18-25, 25-16, 18-25, 25-16, 08-15 |
BD0B 88 |
Wormer Sporthal |
20:30 |
|
VCC\'92 D1 - NIVO D1 |
0-3 |
23-25, 23-25, 21-25 |
Woensdag 13 september 2023 |
BD0B 73 |
Topsportcentrum Almere |
20:15 |
1 |
VC Allvo D1 - Prima Donna Kaas Huizen D2 |
3-2 |
25-20, 25-15, 12-25, 17-25, 15-09 |
D1D AH |
Verheij |
19:00 |
1 |
UvO D2 - Compaen D5 |
3-2 |
21-25, 25-18, 25-21, 20-25, 15-12 |
D5B1 AB |
Verheij |
19:00 |
2 |
Albatros D8 - WEST! D1 |
|
|
D4E1 ED |
Verheij |
19:00 |
3 |
Albatros D6 - Volamos D3 |
3-1 |
12-25, 25-20, 25-20, 25-21 |
H3K1 BE |
Verheij |
19:00 |
4 |
Albatros H2 - UvO H3 |
4-0 |
25-18, 25-20, 25-17, 25-23 |
H3K1 FD |
Verheij |
21:00 |
1 |
De Spuyt H2 - Volamos H1 |
0-4 |
14-25, 16-25, 17-25, 19-25 |
D3L1 FG |
Verheij |
21:00 |
2 |
Albatros D5 - US D6 |
3-2 |
18-25, 25-17, 25-11, 10-25, 18-16 |
D5A1 FB |
Verheij |
21:00 |
3 |
Albatros D7 - Xenon D1 |
3-2 |
12-25, 25-19, 19-25, 25-20, 15-12 |
H4D1 BC |
Verheij |
21:00 |
4 |
Albatros H3 - KVA H5 |
3-1 |
25-23, 14-25, 25-18, 25-16 |
BH0B 67 |
Tanthof |
21:30 |
3 |
Kratos \'08 H6 - Inter Rijswijk H5 |
3-2 |
26-24, 15-25, 22-25, 25-19, 16-14 |
BD0B A4 |
\'t Bolwerck |
20:45 |
1 |
MOVE D4 - VVW D1 |
3-1 |
22-25, 25-17, 28-26, 26-24 |
BD0B 69 |
FBK-hal |
20:00 |
1 |
VCH D2 - Dinto D4 |
3-0 |
25-08, 25-12, 25-18 |
BD0B 84 |
Dorpshuis De Dissel |
19:45 |
1 |
Switch Hooglanderveen D2 - Majella D3 |
3-0 |
25-16, 25-14, 25-20 |
BD0B 83 |
De Stolp |
21:00 |
1 |
Dosko D3 - Liusna D1 |
1-3 |
22-25, 19-25, 25-21, 12-25 |
BH0B 69 |
(Kinder) Cluster Voorn |
20:30 |
1 |
Majella H2 - Forza Hoogland H2 |
0-3 |
14-25, 28-30, 17-25 |
BD0B 74 |
Thijs van der Polshal |
21:15 |
1 |
VTC Woerden D6 - In Up Go D1 |
0-3 |
17-25, 17-25, 09-25 |
Donderdag 14 september 2023 |
H3L1 DC |
Verheij |
19:00 |
2 |
KVA H4 - Netzo H3 |
3-2 |
26-24, 25-17, 17-25, 23-25, 15-08 |
H2H1 AF |
Verheij |
19:00 |
3 |
De Spuyt H1 - UvO H2 |
3-1 |
25-19, 25-17, 25-21, 20-25 |
H2H1 BC |
Verheij |
21:00 |
2 |
KVA H2 - Netzo H2 |
2-3 |
16-25, 25-20, 25-18, 20-25, 05-15 |
D2H1 BE |
Verheij |
21:00 |
4 |
Albatros D4 - KVA D2 |
3-1 |
25-22, 17-25, 25-21, 25-14 |
D4E1 FC |
Verheij |
21:00 |
4 |
KVA D5 - Armixtos D6 |
|
|
BH1B 60 |
Wasbeek |
21:00 |
3 |
VCS H2 - MOVE H2 |
1-3 |
13-25, 17-25, 27-25, 24-26 |
BD0B 96 |
De Stolp |
20:00 |
1 |
Dosko D2 - Thor D3 |
3-2 |
22-25, 18-25, 25-17, 25-21, 15-09 |
BD0B 65 |
de Scheg |
19:30 |
1 |
SAS\'70 D1 - Albatros D3 |
0-3 |
15-25, 15-25, 18-25 |
BD0B 79 |
Thijs van der Polshal |
19:00 |
1 |
VTC Woerden D5 - AVV Keistad D3 |
3-2 |
25-21, 25-15, 20-25, 25-27, 15-09 |
Vrijdag 15 september 2023 |
BD0B 87 |
SC Vreeloo |
20:00 |
1 |
PQV Westland D1 - D2 |
3-0 |
25-21, 25-13, 25-18 |
BH0B 65 |
Dorpshuis De Dissel |
19:30 |
1 |
Switch Hooglanderveen H3 - Servia H3 |
2-3 |
16-25, 25-21, 17-25, 25-22, 11-15 |
BD0B 63 |
De Molenwiek |
19:30 |
1 |
VC Houten D1 - Limes D4 |
1-3 |
25-20, 22-25, 22-25, 17-25 |
MC3B1 FE |
De Lieberg |
19:30 |
1 |
VIF MC1 - vv Nederhorst MC1 |
3-1 |
25-18, 22-25, 25-18, 25-18 |
MC3C1 FB |
De Lieberg |
19:30 |
2 |
VIF MC2 - vv Nederhorst MC2 |
0-4 |
08-25, 09-25, 08-25, 18-25 |
JC3A1 EF |
De Lieberg |
19:30 |
3 |
VIF JC1 - DVC JC1 |
1-3 |
22-25, 25-12, 24-26, 21-25 |
MB3B1 DG |
De Lieberg |
19:30 |
4 |
VIF MB2 - UVV/Sphynx MB2 |
0-4 |
17-25, 13-25, 15-25, 09-25 |
MB2E1 BD |
De Lieberg |
21:15 |
1 |
VIF MB1 - Gemini S MB1 |
4-0 |
25-20, 25-17, 25-22, 25-09 |
MA2E1 FC |
De Lieberg |
21:15 |
2 |
VIF MA2 - Forza Hoogland MA3 |
4-0 |
25-12, 25-07, 25-13, 25-06 |
JB2C1 CD |
De Lieberg |
21:15 |
3 |
VIF JB1 - Voleem JB1 |
4-0 |
25-15, 25-06, 25-20, 25-14 |
BH0B 68 |
Spz Eikenrode |
21:00 |
1 |
Lovoc H1 - VTC Woerden H5 |
1-3 |
19-25, 19-25, 25-18, 23-25 |
D4A Eh |
Klaas Bouthal |
19:30 |
1 |
The Smashers D3 - The Smashers D4 |
3-1 |
13-25, 25-15, 25-07, 25-23 |
JA1C1 FC |
Klaas Bouthal |
19:30 |
2 |
The Smashers JA1 - Almere Buiten JA1 |
3-1 |
25-16, 19-25, 25-17, 25-17 |
D3D FH |
Klaas Bouthal |
21:15 |
1 |
The Smashers D2 - vv Nederhorst D2 |
1-3 |
21-25, 19-25, 25-19, 16-25 |
BJ1B 59 |
De Wielepet |
19:30 |
1 |
Monza JC1 - ZVH JC1 |
0-3 |
05-25, 10-25, 17-25 |
BM1B 49 |
De Wielepet |
19:30 |
2 |
Monza MB2 - Velo MB1 |
0-3 |
12-25, 04-25, 12-25 |
BM1B 52 |
De Wielepet |
19:30 |
3 |
Monza MB1 - Thor MB1 |
3-1 |
25-10, 25-15, 22-25, 25-10 |
BD0B 64 |
De Greep |
20:00 |
1 |
Compaen D5 - Albatros D2 |
2-3 |
25-17, 20-25, 26-24, 22-25, 10-15 |
Zaterdag 16 september 2023 |
MA1C1 FD |
Sporthuis Abcoude |
14:00 |
1 |
Abcoude MA1 - Amsterdam MA2 |
1-3 |
14-25, 24-26, 18-25, 26-24 |
D3K1 DA |
Sporthuis Abcoude |
16:00 |
1 |
Abcoude D1 - De Spuyt D2 |
3-2 |
21-25, 17-25, 25-11, 27-25, 15-12 |
H4D1 AE |
Sporthuis Abcoude |
18:00 |
1 |
Abcoude H1 - Armixtos H3 |
|
|
H3L1 BA |
Sporthal Laan van Spartaan |
12:30 |
5 |
Amsterdam H6 - Armixtos H2 |
0-4 |
22-25, 18-25, 13-25, 18-25 |
D6B1 DC |
Sporthal Laan van Spartaan |
15:00 |
4 |
Amsterdam D11 - VONO D2 |
|
|
H4E1 DC |
Sporthal Laan van Spartaan |
15:00 |
5 |
Amsterdam H7 - VCW H1 |
0-4 |
17-25, 23-25, 11-25, 18-25 |
D4E1 AB |
Sporthal Laan van Spartaan |
15:00 |
6 |
Amsterdam D6 - UvO D4 |
3-1 |
16-25, 25-21, 26-24, 25-13 |
H5B1 EC |
Sporthal Laan van Spartaan |
17:30 |
5 |
Amsterdam H8 - Smashing H3 |
3-2 |
25-19, 27-25, 23-25, 25-27, 15-10 |
H2H1 ED |
Uilenstede |
12:00 |
1 |
SVU H3 - Smashing H2 |
1-3 |
25-22, 20-25, 24-26, 23-25 |
H6A1 AB |
Uilenstede |
12:00 |
2 |
SVU H6 - Armixtos H5 |
3-1 |
25-21, 25-19, 19-25, 25-16 |
D5C1 BC |
Uilenstede |
12:00 |
3 |
SVU D7 - Armixtos D9 |
3-1 |
25-21, 21-25, 27-25, 25-23 |
H4F1 DB |
Uilenstede |
14:00 |
1 |
SVU H4 - Albatros H4 |
4-0 |
25-13, 25-13, 29-27, 25-20 |
D2H1 FB |
Uilenstede |
14:00 |
3 |
SVU D3 - Albatros D4 |
3-1 |
25-20, 20-25, 25-21, 25-22 |
H5A1 EA |
Uilenstede |
16:00 |
1 |
SVU H5 - Arena H1 |
3-1 |
25-21, 25-22, 25-22, 25-27 |
D4C1 BA |
Uilenstede |
16:00 |
2 |
SVU D5 - Smashing D4 |
4-0 |
25-17, 25-23, 25-23, 25-20 |
D6A1 EB |
Uilenstede |
16:00 |
3 |
SVU D8 - UvO D8 |
1-3 |
14-25, 25-23, 26-28, 17-25 |
BD0B 85 |
De Sporthoeve |
12:30 |
1 |
VSTS D2 - Monza D1 |
3-0 |
25-09, 25-11, 25-20 |
D6B1 AB |
Duivendr |
17:00 |
1 |
CTO D3 - Xenon D3 |
|
|
D4C1 EC |
Duivendr |
17:00 |
2 |
CTO D2 - UvO D5 |
3-1 |
18-25, 25-23, 25-17, 25-20 |
H4E1 BA |
Duivendr |
19:00 |
1 |
CTO H1 - Netzo H4 |
0-4 |
05-25, 13-25, 12-25, 24-26 |
D4D1 CD |
Duivendr |
19:00 |
2 |
CTO D1 - Amsterdam D7 |
3-2 |
24-26, 25-16, 18-25, 25-23, 15-12 |
BD0B 75 |
De Fuik |
13:30 |
1 |
ODIS D1 - Irene D4 |
3-2 |
25-20, 21-25, 16-25, 25-17, 15-12 |
MA2D1 CA |
De Fuik |
13:30 |
2 |
ODIS MA1 - Almere Buiten MA1 |
1-3 |
17-25, 29-27, 23-25, 20-25 |
MCHA1 CA |
Topsportcentrum De Koog |
09:30 |
1 |
Zaanstad MC1 - Dinto MC2 |
1-3 |
25-27, 25-20, 24-26, 23-25 |
MA1A1 DA |
Topsportcentrum De Koog |
11:00 |
1 |
Zaanstad MA2 - Alvoco MA1 |
2-3 |
18-25, 12-25, 25-16, 25-21, 12-15 |
CN31AADE |
De Doorbraak |
09:30 |
10 |
Dinto 3 - Alvoco 2 |
0-4 |
11-19, 12-19 |
CN31AAAB |
De Doorbraak |
09:30 |
8 |
Alvoco 1 - Dinto 2 |
4-0 |
26-14, 19-13 |
CN31AAFG |
De Doorbraak |
10:00 |
10 |
Dinto 1 - VCJ\'94 1 |
4-0 |
30-10, 31-12 |
CN31AACA |
De Doorbraak |
10:00 |
8 |
Dinto 1 - Alvoco 1 |
0-4 |
11-24, 14-20 |
CN31AAGD |
De Doorbraak |
10:30 |
10 |
VCJ\'94 1 - Dinto 3 |
2-2 |
19-14, 11-13 |
CN61A1EC |
De Doorbraak |
10:30 |
5 |
Dinto 4 - Dinto 2 |
0-4 |
12-36, 13-31 |
CN51A1EC |
De Doorbraak |
10:30 |
7 |
Dinto 2 - De Boemel 2 |
0-4 |
28-32, 17-32 |
CN31AABC |
De Doorbraak |
10:30 |
8 |
Dinto 2 - Dinto 1 |
2-2 |
15-25, 29-21 |
CN31AAEF |
De Doorbraak |
10:30 |
9 |
Alvoco 2 - Dinto 1 |
4-0 |
28-16, 26-18 |
CN41A1AD |
De Doorbraak |
11:00 |
10 |
Alvoco 1 - Dinto 3 |
4-0 |
35-05, 42-05 |
CN61A1CF |
De Doorbraak |
11:00 |
5 |
Dinto 2 - MBSOV 1 |
4-0 |
26-16, 26-19 |
CN61A1GA |
De Doorbraak |
11:00 |
6 |
Relay 1 - Alvoco 1 |
2-2 |
22-27, 26-22 |
CN51A1CF |
De Doorbraak |
11:00 |
7 |
De Boemel 2 - MBSOV 1 |
0-4 |
17-25, 18-25 |
CN51A1GA |
De Doorbraak |
11:00 |
8 |
RAPVVO 1 - Alvoco 1 |
4-0 |
18-14, 34-18 |
CN41A1EC |
De Doorbraak |
11:00 |
9 |
Effect 1 - Dinto 2 |
0-4 |
12-18, 15-26 |
CN41A1CD |
De Doorbraak |
11:30 |
10 |
Dinto 2 - Dinto 3 |
4-0 |
20-13, 29-19 |
CN61A1BE |
De Doorbraak |
11:30 |
5 |
Dinto 1 - Dinto 4 |
4-0 |
37-09, 31-16 |
CN61A1DG |
De Doorbraak |
11:30 |
6 |
Dinto 3 - Relay 1 |
4-0 |
28-16, 23-20 |
CN51A1BE |
De Doorbraak |
11:30 |
7 |
De Boemel 1 - Dinto 2 |
4-0 |
37-11, 37-13 |
CN51A1DG |
De Doorbraak |
11:30 |
8 |
Dinto 1 - RAPVVO 1 |
4-0 |
22-19, 30-21 |
CN41A1FB |
De Doorbraak |
11:30 |
9 |
Relay 1 - Dinto 1 |
2-2 |
18-24, 26-24 |
CN41A1BE |
De Doorbraak |
12:00 |
10 |
Dinto 1 - Effect 1 |
4-0 |
46-06, 36-11 |
CN61A1BC |
De Doorbraak |
12:00 |
5 |
Dinto 1 - Dinto 2 |
0-4 |
19-26, 20-24 |
CN61A1AF |
De Doorbraak |
12:00 |
6 |
Alvoco 1 - MBSOV 1 |
3-1 |
22-22, 25-22 |
CN51A1BC |
De Doorbraak |
12:00 |
7 |
De Boemel 1 - De Boemel 2 |
4-0 |
31-12, 26-23 |
CN51A1AF |
De Doorbraak |
12:00 |
8 |
Alvoco 1 - MBSOV 1 |
2-2 |
21-22, 27-22 |
CN41A1AF |
De Doorbraak |
12:00 |
9 |
Alvoco 1 - Relay 1 |
2-2 |
32-15, 23-24 |
CN41A1DE |
De Doorbraak |
12:30 |
10 |
Dinto 3 - Effect 1 |
4-0 |
28-14, 24-21 |
CN61A1CG |
De Doorbraak |
12:30 |
5 |
Dinto 2 - Relay 1 |
4-0 |
26-21, 30-22 |
CN61A1DE |
De Doorbraak |
12:30 |
6 |
Dinto 3 - Dinto 4 |
4-0 |
27-15, 27-20 |
CN51A1CG |
De Doorbraak |
12:30 |
7 |
De Boemel 2 - RAPVVO 1 |
0-4 |
17-27, 23-25 |
CN51A1DE |
De Doorbraak |
12:30 |
8 |
Dinto 1 - Dinto 2 |
4-0 |
28-15, 31-15 |
CN41A1CA |
De Doorbraak |
12:30 |
9 |
Dinto 2 - Alvoco 1 |
0-4 |
07-31, 12-25 |
CN41A1DF |
De Doorbraak |
13:00 |
10 |
Dinto 3 - Relay 1 |
0-4 |
|
CN61A1FB |
De Doorbraak |
13:00 |
5 |
MBSOV 1 - Dinto 1 |
0-4 |
21-26, 21-26 |
CN61A1AD |
De Doorbraak |
13:00 |
6 |
Alvoco 1 - Dinto 3 |
0-4 |
08-33, 19-24 |
CN51A1FB |
De Doorbraak |
13:00 |
7 |
MBSOV 1 - De Boemel 1 |
0-4 |
14-35, 22-30 |
CN51A1AD |
De Doorbraak |
13:00 |
8 |
Alvoco 1 - Dinto 1 |
0-4 |
13-33, 19-31 |
CN41A1BC |
De Doorbraak |
13:00 |
9 |
Dinto 1 - Dinto 2 |
3-1 |
20-20, 32-11 |
Maandag 18 september 2023 |
BD0B 93 |
Almere Buiten |
19:30 |
|
Almere Buiten D1 - Sporting/OSS D1 |
3-0 |
25-07, 25-13, 25-11 |
BD0B 68 |
De Sporthoeve |
21:15 |
|
VSTS D3 - DEO D1 |
3-1 |
25-22, 25-12, 18-25, 25-15 |
D3P BK |
Sporthal Groenendaal |
20:00 |
1 |
GSV Heemstede D1 - VHZ D4 |
0-4 |
13-25, 23-25, 23-25, 20-25 |
D3I CJ |
Gz. Plesman |
20:00 |
1 |
D3 - Zovoc D6 |
2-3 |
26-24, 15-25, 25-17, 18-25, 16-18 |
D3H CJ |
Helsdingen |
20:30 |
3 |
Servia D3 - Boni D5 |
3-2 |
21-25, 21-25, 25-20, 25-17, 18-16 |
Dinsdag 19 september 2023 |
D5A1 DF |
Verheij |
19:00 |
1 |
UvO D6 - Albatros D7 |
1-3 |
23-25, 16-25, 12-25, 25-19 |
D5B1 CA |
Verheij |
19:00 |
2 |
UvO D7 - Albatros D8 |
0-4 |
15-25, 20-25, 12-25, 16-25 |
H4F1 CD |
Verheij |
19:00 |
3 |
UvO H4 - SVU H4 |
2-3 |
16-25, 26-28, 25-23, 26-24, 15-17 |
D3L1 AB |
Verheij |
19:00 |
4 |
UvO D3 - Armixtos D5 |
3-1 |
21-25, 25-23, 25-11, 25-23 |
D4E1 BD |
Verheij |
21:00 |
1 |
UvO D4 - Volamos D3 |
2-3 |
20-25, 18-25, 25-21, 25-12, 11-15 |
H3K1 EC |
Verheij |
21:00 |
2 |
UvO H3 - KVA H3 |
0-4 |
18-25, 17-25, 19-25, 22-25 |
H5B1 FE |
Verheij |
21:00 |
3 |
UvO H5 - Amsterdam H8 |
2-2 |
25-17, 25-22, 25-27, 20-25, 07-05 |
D6A1 BA |
Verheij |
21:00 |
4 |
UvO D8 - Netzo D2 |
3-1 |
25-15, 28-26, 16-25, 27-25 |
H3L1 CE |
Zeeburg |
21:00 |
1 |
Netzo H3 - Volamos H2 |
3-1 |
25-14, 25-14, 19-25, 25-21 |
H5A1 CB |
Zeeburg |
21:00 |
2 |
Netzo H6 - De Spuyt H6 |
1-3 |
25-22, 23-25, 22-25, 22-25 |
H6A1 FD |
Zeeburg |
21:00 |
3 |
Netzo H10 - Arena H2 |
0-4 |
18-25, 16-25, 09-25, 22-25 |
H6A1 EA |
Zeeburg |
21:00 |
4 |
Netzo H9 - SVU H6 |
3-1 |
25-13, 24-26, 25-13, 25-09 |
DPB DI |
\'t Bolwerck |
20:00 |
1 |
MOVE D2 - Gemini S D1 |
1-3 |
25-15, 20-25, 23-25, 15-25 |
H3B LA |
\'t Bolwerck |
20:00 |
2 |
MOVE H4 - NIVO H4 |
0-4 |
16-25, 11-25, 21-25, 17-25 |
D3B LA |
Koggenhal |
20:00 |
1 |
WVS \'90 D1 - NIVO D4 |
0-4 |
19-25, 21-25, 05-25, 07-25 |
H2B LA |
Koggenhal |
20:00 |
2 |
WVS \'90 H1 - Madjoe H8 |
0-4 |
15-25, 13-25, 18-25, 16-25 |
H3B EH |
De Weyver |
19:15 |
2 |
Reflection H2 - Wham Wham H4 |
4-0 |
25-22, 25-20, 26-24, 25-19 |
D3B EH |
De Weyver |
19:15 |
2 |
Reflection D2 - VVM\'63 D1 |
0-4 |
19-25, 21-25, 16-25, 22-25 |
MB2B1 AB |
De Weyver |
19:15 |
3 |
Reflection MB1 - Antilopen MB1 |
4-0 |
25-08, 25-15, 25-16, 25-14 |
D2B EH |
De Weyver |
21:00 |
1 |
Reflection D1 - Wognum D3 |
1-3 |
26-24, 10-25, 16-25, 21-25 |
H2B EH |
De Weyver |
21:00 |
1 |
Reflection H1 - Wognum H2 |
4-0 |
25-13, 25-10, 25-17, 25-08 |
D6B1 CA |
Landsmeer |
19:30 |
1 |
VONO D2 - CTO D3 |
|
|
D6B1 Cf |
Landsmeer |
19:30 |
1 |
VONO D2 - SVU D9 |
3-1 |
25-12, 29-27, 25-13, 24-26 |
BD1C 36 |
De Steupel |
19:00 |
1 |
Waterlanders D7 - VCS D4 |
1-3 |
25-19, 24-26, 15-25, 16-25 |
MA2A1 DE |
Geestmerambacht |
19:15 |
1 |
Relay MA1 - vv Jonas MA1 |
2-3 |
15-25, 23-25, 25-22, 25-14, 10-15 |
H2A CJ |
Geestmerambacht |
19:15 |
2 |
Relay H1 - The Serve H1 |
4-0 |
25-14, 25-15, 25-17, 25-19 |
D2A BK |
Geestmerambacht |
19:15 |
3 |
Relay D2 - VCJ\'94 D1 |
2-3 |
20-25, 25-18, 19-25, 25-21, 13-15 |
H2A BK |
Geestmerambacht |
21:00 |
1 |
Relay H2 - The Setfighters H1 |
3-2 |
25-20, 16-25, 15-25, 25-13, 16-14 |
H1B CJ |
Cor Korverhal |
20:45 |
1 |
Sporting/OSS H1 - Amsterdam H5 |
2-3 |
18-25, 25-20, 12-25, 25-13, 09-15 |
D3B FG |
De Opgang |
19:15 |
1 |
Wham Wham D5 - Madjoe D7 |
3-1 |
22-25, 25-12, 25-20, 25-19 |
D1B LA |
De Opgang |
21:00 |
1 |
Wham Wham D3 - NIVO D1 |
0-4 |
21-25, 20-25, 19-25, 19-25 |
Woensdag 20 september 2023 |
H3A FG |
Sporthal Oosterhout |
21:00 |
2 |
Alvoco H3 - Kroefi H1 |
3-1 |
25-15, 21-25, 25-01, 25-00 |
D3A Lb |
Sporthal Oosterhout |
21:00 |
3 |
Alvoco D5 - RAPVVO D1 |
1-3 |
25-21, 21-25, 21-25, 21-25 |
DPA CJ |
Verheij |
21:00 |
1 |
Albatros D1 - Spaarnestad D3 |
4-0 |
25-14, 25-18, 25-18, 25-22 |
D4C1 CF |
Verheij |
21:00 |
2 |
UvO D5 - De Spuyt D3 |
2-3 |
26-24, 25-22, 19-25, 14-25, 13-15 |
H4F1 BE |
Verheij |
21:00 |
3 |
Albatros H4 - De Spuyt H5 |
0-4 |
10-25, 16-25, 18-25, 19-25 |
H2H1 FB |
Verheij |
21:00 |
4 |
UvO H2 - KVA H2 |
1-3 |
25-18, 22-25, 21-25, 24-26 |
MB2F1 BC |
De Trits |
19:00 |
1 |
Touché \'86 MB1 - Forza Hoogland MB4 |
|
|
H3D GF |
De Trits |
19:00 |
3 |
Touché \'86 H2 - The Smashers H2 |
4-0 |
25-20, 25-19, 25-13, 25-12 |
D3D LA |
De Trits |
19:00 |
4 |
Touché \'86 D2 - Oberon D3 |
0-4 |
15-25, 20-25, 18-25, 21-25 |
H1D LA |
De Trits |
20:45 |
1 |
Touché \'86 H1 - Irene H4 |
1-3 |
16-25, 25-16, 22-25, 21-25 |
D2F LA |
De Trits |
20:45 |
3 |
Touché \'86 D1 - Oberon D2 |
3-1 |
25-15, 23-25, 25-22, 25-18 |
H3G DI |
Gymzaal Tabaksweg |
20:30 |
1 |
Musketiers H1 - Werkhoven H1 |
0-4 |
14-25, 20-25, 15-25, 22-25 |
D2D EH |
FBK-hal |
20:00 |
3 |
VCH D5 - Sporting/OSS D1 |
3-1 |
25-12, 28-26, 25-17, 23-25 |
H3C EH |
FBK-hal |
20:00 |
4 |
VCH H3 - Sporting/OSS H2 |
4-0 |
25-17, 25-13, 25-16, 25-03 |
D3A EH |
Sporthal De Draai |
19:15 |
1 |
Ardea D3 - Wognum D4 |
4-0 |
25-13, 25-17, 25-09, 25-17 |
MA2A1 BC |
Sporthal De Draai |
19:15 |
2 |
Ardea MA1 - Dinto MA1 |
0-4 |
21-25, 15-25, 24-26, 14-25 |
JA1B1 FE |
Sporthal De Draai |
19:15 |
3 |
Ardea JA1 - AMVJ-Martinus JA1 |
4-0 |
25-15, 25-16, 25-13, 25-09 |
MC2A1 EA |
Sporthal De Draai |
19:15 |
4 |
Ardea MC1 - Dinto MC3 |
0-4 |
18-25, 17-25, 10-25, 11-25 |
D1A LA |
Sporthal De Draai |
21:00 |
4 |
Ardea D1 - Wham Wham D2 |
1-3 |
21-25, 25-23, 22-25, 22-25 |
D2E FG |
Topsportcentrum De Koog |
20:30 |
2 |
Zaanstad D6 - Clam Dycke D1 |
1-3 |
21-25, 17-25, 25-18, 21-25 |
H3C FG |
De Waterkanten |
21:00 |
2 |
Liusna H2 - SKC H6 |
3-1 |
25-19, 25-23, 25-19, 14-25 |
D3N CJ |
De Steupel |
20:45 |
1 |
Waterlanders D5 - Scarabee D3 |
4-0 |
25-10, 25-19, 25-22, 25-14 |
3AD FG |
Bindelwijk |
20:30 |
2 |
V.V.Ouderkerk D1 - Limes D1 |
3-2 |
21-25, 25-22, 25-19, 23-25, 15-12 |
D1B DI |
De Doorbraak |
19:00 |
1 |
Dinto D4 - Simokos D1 |
0-4 |
10-25, 14-25, 19-25, 15-25 |
D1A DI |
De Doorbraak |
20:30 |
1 |
Dinto D6 - Simokos D2 |
0-4 |
11-25, 13-25, 20-25, 17-25 |
HPA DI |
De Doorbraak |
20:30 |
2 |
Dinto H1 - Simokos H1 |
3-2 |
25-18, 27-29, 17-25, 25-23, 16-14 |
DPA DI |
De Doorbraak |
20:30 |
3 |
Dinto D2 - VCH D1 |
1-3 |
17-25, 13-25, 11-25, 25-20 |
Donderdag 21 september 2023 |
D1A EH |
Sporthal Noord |
19:30 |
1 |
V.V.A. D1 - Dinto D3 |
3-1 |
25-18, 25-21, 25-16, 27-29 |
D2A EH |
Sporthal Noord |
19:30 |
1 |
V.V.A. D2 - Polisport D1 |
3-1 |
25-18, 25-19, 21-25, 25-16 |
H2A FG |
Sporthal Noord |
21:00 |
3 |
V.V.A. H1 - Alvoco H2 |
4-0 |
25-10, 25-08, 25-18, 25-10 |
H3K1 FE |
Verheij |
19:00 |
1 |
De Spuyt H2 - UvO H3 |
3-1 |
28-26, 25-17, 25-14, 27-29 |
D5A1 AB |
Verheij |
19:00 |
2 |
Armixtos D7 - Xenon D1 |
0-4 |
10-25, 21-25, 18-25, 08-25 |
D5C1 CA |
Verheij |
19:00 |
3 |
Armixtos D9 - Albatros D9 |
4-0 |
25-21, 25-11, 25-13, 25-22 |
H4D1 EB |
Verheij |
21:00 |
1 |
Armixtos H3 - Albatros H3 |
1-3 |
21-25, 25-22, 17-25, 21-25 |
D5B1 DB |
Verheij |
21:00 |
2 |
Armixtos D8 - WEST! D1 |
2-3 |
17-25, 17-25, 25-18, 26-24, 13-15 |
D4E1 CE |
Verheij |
21:00 |
3 |
Armixtos D6 - Albatros D6 |
4-0 |
25-19, 25-19, 25-21, 25-22 |
H5B1 BA |
Verheij |
21:00 |
4 |
Armixtos H4 - Zipangu H1 |
0-4 |
15-25, 11-25, 17-25, 13-25 |
H2C BK |
Nieuwe Bankrashal |
21:00 |
2 |
AMVJ-Martinus H4 - AMVJ-Martinus H3 |
0-4 |
27-29, 20-25, 17-25, 22-25 |
H2D LA |
Nieuwe Bankrashal |
21:00 |
3 |
AMVJ-Martinus H2 - The Setfighters H3 |
3-1 |
25-15, 25-15, 19-25, 25-16 |
D1O FG |
Nieuwe Bankrashal |
21:00 |
4 |
AMVJ-Martinus D1 - Spaarnestad D7 |
1-3 |
15-25, 24-26, 23-25, 25-23 |
H1E BK |
Interwey |
21:15 |
2 |
Shot H3 - USV Protos H3 |
0-4 |
21-25, 20-25, 23-25, 13-25 |
H5A1 DE |
Landsmeer |
19:00 |
1 |
VCW H2 - SVU H5 |
1-3 |
16-25, 25-18, 16-25, 23-25 |
D5A1 CE |
Landsmeer |
19:00 |
2 |
VCW D1 - WEST! D2 |
4-0 |
25-12, 25-17, 25-15, 25-18 |
H4E1 CB |
Landsmeer |
21:00 |
2 |
VCW H1 - CTO H1 |
3-1 |
25-19, 18-25, 25-14, 25-19 |
D3M BK |
Wethouder Smithal |
21:00 |
1 |
D1 - Timios D3 |
|
|
H1D FG |
De Vierstee |
21:00 |
4 |
Salvo \'67 H1 - Keizer Otto-Trivolley H1 |
3-1 |
25-19, 25-18, 15-25, 25-10 |
D2D FG |
De Beuk |
19:30 |
1 |
VIP D7 - Oradi/Omnia D1 |
2-3 |
25-19, 25-23, 19-25, 22-25, 06-15 |
H3B DI |
De Beuk |
19:30 |
2 |
VIP H6 - Simokos H2 |
1-3 |
25-22, 21-25, 16-25, 15-25 |
H2D EH |
De Beuk |
19:30 |
3 |
VIP H4 - VVM\'63 H1 |
2-3 |
26-28, 25-22, 19-25, 25-19, 10-15 |
DMA ED |
Schuttersveld |
21:15 |
1 |
RVC/Libanon \'50 1 - Inter Rijswijk 1 |
1-3 |
26-24, 14-25, 18-25, 15-25 |
D2O KB |
Wasbeek |
19:15 |
1 |
VCS D3 - VCO D1 |
1-3 |
19-25, 12-25, 25-23, 13-25 |
JA1E1 BC |
Wasbeek |
19:15 |
2 |
VCS JA1 - Kalinko JA1 |
1-3 |
17-25, 25-19, 24-26, 22-25 |
H3C CJ |
Wasbeek |
21:00 |
1 |
VCS H3 - VCH H4 |
3-1 |
19-25, 25-23, 25-23, 25-15 |
D1O LA |
Wasbeek |
21:00 |
2 |
VCS D2 - UvO D1 |
0-4 |
08-25, 12-25, 16-25, 10-25 |
D2A DI |
Harenkarspel |
19:00 |
1 |
De Boemel D2 - Dinto D7 |
0-4 |
16-25, 15-25, 22-25, 15-25 |
H2A DI |
Harenkarspel |
19:00 |
2 |
De Boemel H2 - Polisport H1 |
4-0 |
25-12, 25-16, 25-21, 25-12 |
D3C BK |
Sportcentrum Uitgeest |
20:00 |
1 |
Voluit D3 - Spaarnestad D13 |
1-3 |
19-25, 13-25, 20-25, 25-23 |
MB2N1 BC |
de Scheg |
19:15 |
|
SAS\'70 MB2 - Oradi/Omnia MB1 |
3-1 |
25-21, 20-25, 25-15, 25-23 |
MB3A1 CE |
de Scheg |
19:15 |
2 |
SAS\'70 MB3 - Spaarnestad MB6 |
1-3 |
23-25, 25-13, 17-25, 22-25 |
D2D BK |
de Scheg |
19:15 |
4 |
SAS\'70 D3 - VIP D6 |
3-1 |
25-19, 25-16, 25-22, 16-25 |
D2O CJ |
de Scheg |
21:00 |
1 |
SAS\'70 D1 - Waterlanders D4 |
3-1 |
25-23, 25-16, 21-25, 25-14 |
D2E LA |
de Scheg |
21:00 |
4 |
SAS\'70 D2 - The Setfighters D2 |
1-3 |
24-26, 21-25, 32-30, 14-25 |
H3F DI |
Nieuw Welgelegen |
19:30 |
3 |
Switch H5 - Cito H2 |
1-3 |
20-25, 25-13, 22-25, 18-25 |
D1G CJ |
Nieuw Welgelegen |
19:30 |
3 |
Switch D3 - Jupiter D2 |
3-2 |
25-13, 22-25, 21-25, 25-17, 15-08 |
D3H HB |
Nieuw Welgelegen |
19:30 |
4 |
Switch D7 - UVV/Sphynx D5 |
4-0 |
25-15, 25-23, 25-19, 25-10 |
D2K BK |
Nieuw Welgelegen |
21:30 |
2 |
Switch D6 - Switch Hooglanderveen D4 |
1-3 |
21-25, 19-25, 25-13, 16-25 |
H1E EH |
Nieuw Welgelegen |
21:30 |
4 |
Switch H3 - Cito H1 |
1-3 |
25-21, 10-25, 20-25, 20-25 |
H2J FG |
De Weide Wereld |
20:30 |
2 |
Limes H4 - Switch H4 |
3-1 |
25-19, 25-22, 19-25, 25-14 |
Vrijdag 22 september 2023 |
D1E DI |
Almere Buiten |
19:30 |
1 |
Almere Buiten D1 - Gemini S D2 |
4-0 |
25-15, 25-11, 25-22, 25-16 |
H2E EH |
Almere Buiten |
19:30 |
2 |
Almere Buiten H2 - KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg H1 |
4-0 |
25-17, 25-07, 25-15, 25-14 |
D3D EH |
Almere Buiten |
19:30 |
2 |
Almere Buiten D2 - vv Nederhorst D2 |
1-3 |
25-15, 12-25, 25-27, 15-25 |
HPB LA |
Almere Buiten |
21:15 |
1 |
Almere Buiten H1 - Servia H1 |
0-4 |
28-30, 16-25, 17-25, 22-25 |
D4A BE |
Almere Buiten |
21:15 |
3 |
Almere Buiten D4 - The Smashers D3 |
1-3 |
21-25, 25-18, 08-25, 12-25 |
H3D EH |
Almere Buiten |
21:15 |
4 |
Almere Buiten H3 - vv Nederhorst H2 |
2-3 |
25-16, 11-25, 27-25, 16-25, 07-15 |
D4A GH |
Sportcomplex Amerena |
19:30 |
1 |
AVV Keistad D8 - The Smashers D4 |
4-0 |
25-05, 25-09, 25-10, 25-07 |
HPB DI |
Sportcomplex Amerena |
19:30 |
2 |
AVV Keistad H3 - Gemini S H2 |
1-3 |
25-20, 19-25, 22-25, 19-25 |
D1F CJ |
Sportcomplex Amerena |
19:30 |
2 |
AVV Keistad D4 - Boni D2 |
3-2 |
19-25, 25-23, 25-23, 23-25, 15-11 |
H1D CJ |
Sportcomplex Amerena |
21:15 |
2 |
AVV Keistad H4 - Prima Donna Kaas Huizen H4 |
1-3 |
24-26, 25-19, 23-25, 17-25 |
D3F Ck |
Sportcomplex Amerena |
21:15 |
2 |
AVV Keistad D7 - USV Protos D10 |
0-4 |
17-25, 12-25, 08-25, 20-25 |
H3D CJ |
Sportcomplex Amerena |
21:15 |
4 |
AVV Keistad H6 - VC Allvo H5 |
4-0 |
25-19, 25-20, 25-17, 25-16 |
MB2M1 BD |
De Arena |
19:00 |
|
Castellum MB2 - VCO MB1 |
1-3 |
25-19, 22-25, 24-26, 18-25 |
JC2F1 AB |
De Arena |
19:00 |
2 |
Castellum JC2 - Spaarnestad JC3 |
1-3 |
26-24, 13-25, 12-25, 23-25 |
MC2K1 DA |
De Arena |
19:00 |
4 |
Castellum MC1 - Kalinko MC3 |
1-3 |
18-25, 13-25, 22-25, 25-18 |
D1N BK |
De Arena |
21:00 |
2 |
Castellum D2 - Punch D4 |
3-1 |
23-25, 25-14, 25-15, 25-22 |
H3O BK |
De Arena |
21:00 |
3 |
Castellum H3 - SKC H5 |
3-2 |
23-25, 25-23, 25-12, 22-25, 15-12 |
H2M BK |
De Arena |
21:00 |
4 |
Castellum H2 - VHZ H3 |
1-3 |
25-23, 19-25, 21-25, 18-25 |
H5A1 AF |
Gaasperdam |
20:00 |
1 |
Arena H1 - Netzo H8 |
3-1 |
25-23, 25-10, 16-25, 25-17 |
D2L CJ |
De Ackers |
19:30 |
3 |
Volley2B D7 - Jupiter D5 |
3-1 |
25-22, 25-18, 25-19, 17-25 |
RHXA GE |
De Ackers |
21:15 |
3 |
Volley2B 1 - PQV Westland 1 |
3-1 |
22-25, 26-24, 25-23, 25-13 |
MC3E1 DE |
De Plataan |
19:30 |
1 |
Timios MC1 - VSTS MC2 |
0-4 |
23-25, 08-25, 06-25, 14-25 |
H2K LA |
De Plataan |
19:30 |
3 |
Timios H2 - VVV Delta H4 |
3-1 |
25-21, 25-17, 19-25, 26-24 |
D1L EH |
De Plataan |
21:30 |
1 |
Timios D1 - GGV D1 |
4-0 |
25-22, 25-19, 25-23, 28-26 |
H1G FG |
De Plataan |
21:30 |
3 |
Timios H1 - VTC Woerden H4 |
4-0 |
25-17, 25-20, 25-14, 31-29 |
D3H DI |
De Bosrand |
19:30 |
1 |
Bevoc D3 - Boni D6 |
1-3 |
17-25, 18-25, 16-25, 25-23 |
MB3C1 BC |
De Bosrand |
19:30 |
2 |
Bevoc MB1 - Bourgondië MB2 |
0-4 |
14-25, 19-25, 16-25, 14-25 |
H3G CJ |
De Bosrand |
21:30 |
1 |
Bevoc H2 - Boni H4 |
4-0 |
25-10, 25-15, 25-19, 25-16 |
D3E CJ |
De Bosrand |
21:30 |
2 |
Bevoc D2 - Boni D7 |
4-0 |
25-09, 25-13, 25-21, 25-06 |
D2K CJ |
De Bosrand |
21:30 |
3 |
Bevoc D1 - Boni D4 |
4-0 |
25-11, 25-08, 25-17, 25-23 |
MC2E1 DF |
De Kuil |
18:45 |
1 |
Unicornus MC1 - AVV Keistad MC4 |
4-0 |
25-11, 25-08, 25-09, 25-17 |
MB1D1 AC |
De Kuil |
18:45 |
3 |
Unicornus MB1 - Prima Donna Kaas Huizen MB2 |
4-0 |
25-04, 25-10, 25-11, 25-07 |
JC4B1 HD |
De Kuil |
18:45 |
4 |
Unicornus 1 - Cito MC2 |
1-3 |
15-25, 13-25, 22-25, 25-11 |
H4A BK |
De Kuil |
19:15 |
2 |
Unicornus H2 - Voleem H5 |
0-4 |
10-25, 18-25, 17-25, 13-25 |
D3E BK |
De Kuil |
21:00 |
1 |
Unicornus D4 - Switch Hooglanderveen D6 |
3-1 |
25-23, 17-25, 25-20, 25-21 |
D3D BK |
De Kuil |
21:00 |
2 |
Unicornus D3 - VC Allvo D5 |
1-3 |
27-29, 25-18, 20-25, 16-25 |
D2F BK |
De Kuil |
21:00 |
3 |
Unicornus D2 - VC Allvo D3 |
1-3 |
13-25, 19-25, 25-19, 17-25 |
MA2E1 DE |
De Kuil |
21:00 |
4 |
Unicornus MA1 - Touché \'86 MA1 |
0-4 |
21-25, 13-25, 10-25, 19-25 |
D2D DI |
De Walvis |
19:30 |
1 |
vv Jonas D5 - Atalante D3 |
1-3 |
21-25, 25-23, 16-25, 24-26 |
H2D CJ |
De Walvis |
19:30 |
4 |
vv Jonas H4 - SAS\'70 H2 |
3-2 |
25-14, 18-25, 25-22, 21-25, 15-10 |
H3A ID |
De Walvis |
21:15 |
1 |
vv Jonas H5 - VIP H7 |
1-3 |
12-25, 27-25, 18-25, 14-25 |
D2E DI |
De Walvis |
21:15 |
2 |
vv Jonas D4 - Compaen D7 |
4-0 |
25-08, 25-22, 25-21, 25-17 |
H1B DI |
De Walvis |
21:15 |
3 |
vv Jonas H3 - Amsterdam H3 |
0-4 |
20-25, 19-25, 19-25, 21-25 |
MC2C1 DE |
De Bloemen |
19:15 |
1 |
Croonenburg MC1 - Dinto MC4 |
0-4 |
18-25, 14-25, 13-25, 13-25 |
D2C LA |
De Bloemen |
19:15 |
2 |
Croonenburg D2 - Voluit D1 |
3-2 |
11-25, 23-25, 25-22, 25-22, 15-08 |
H3A EH |
De Bloemen |
19:15 |
3 |
Croonenburg H4 - Polisport H3 |
4-0 |
25-07, 25-18, 25-11, 25-17 |
H2A LA |
De Bloemen |
19:15 |
4 |
Croonenburg H2 - Voluit H1 |
4-0 |
25-23, 25-16, 25-16, 25-23 |
D1D LA |
De Bloemen |
21:15 |
1 |
Croonenburg D1 - UvO D2 |
4-0 |
25-21, 25-14, 25-19, 25-18 |
H2C LA |
De Bloemen |
21:15 |
3 |
Croonenburg H3 - The Setfighters H2 |
4-0 |
25-18, 25-20, 25-11, 25-12 |
H1A EH |
De Bloemen |
21:15 |
4 |
Croonenburg H1 - vv Jonas H2 |
0-4 |
21-25, 21-25, 13-25, 21-25 |
HPD DI |
Kerkpolder |
19:30 |
3 |
VVV Delta H1 - VCS H1 |
4-0 |
25-15, 25-19, 25-17, 25-21 |
MC3F1 EF |
Kerkpolder |
19:30 |
4 |
VVV Delta MC2 - Zovoc MC4 |
2-3 |
14-25, 10-25, 25-23, 25-22, 09-15 |
H3N CJ |
Kerkpolder |
21:30 |
4 |
VVV Delta H5 - Donar H2 |
1-3 |
20-25, 10-25, 23-25, 25-22 |
H3M LA |
Tanthof |
19:30 |
3 |
Kratos \'08 H8 - VVV Delta H6 |
2-3 |
28-26, 25-19, 19-25, 16-25, 08-15 |
D3I BK |
Tanthof |
19:30 |
4 |
Kratos \'08 D8 - Timios D2 |
1-3 |
13-25, 25-27, 25-20, 14-25 |
H2K CJ |
Tanthof |
19:30 |
5 |
Kratos \'08 H5 - Inter Rijswijk H5 |
2-3 |
25-20, 19-25, 25-14, 18-25, 10-15 |
D1L CJ |
Tanthof |
19:30 |
6 |
Kratos \'08 D3 - Inter Rijswijk D4 |
4-0 |
25-19, 25-17, 25-21, 25-11 |
H3M CJ |
Tanthof |
21:30 |
3 |
Kratos \'08 H9 - Zovoc H4 |
1-3 |
18-25, 25-23, 22-25, 22-25 |
H2L CJ |
Tanthof |
21:30 |
5 |
Kratos \'08 H6 - Inter Rijswijk H6 |
2-3 |
23-25, 21-25, 25-13, 25-22, 10-15 |
H1G EH |
Tanthof |
21:30 |
6 |
Kratos \'08 H3 - H1 |
2-3 |
20-25, 25-13, 21-25, 25-18, 12-15 |
H1J CJ |
TU-Sportcentrum |
19:30 |
4 |
Punch H3 - VCH H2 |
3-2 |
25-18, 23-25, 25-23, 18-25, 15-11 |
D1M FG |
TU-Sportcentrum |
19:30 |
4 |
Punch D3 - Castellum D1 |
3-1 |
25-15, 28-26, 25-22, 21-25 |
DPD EH |
TU-Sportcentrum |
19:30 |
5 |
Punch D1 - VSTS D1 |
4-0 |
25-13, 25-14, 25-22, 25-15 |
D2M DI |
TU-Sportcentrum |
21:30 |
3 |
Punch D6 - Monza D1 |
0-4 |
13-25, 15-25, 20-25, 11-25 |
D3I Eh |
TU-Sportcentrum |
21:30 |
3 |
Punch D8 - Kratos \'08 D6 |
0-4 |
19-25, 09-25, 20-25, 11-25 |
D4G CE |
TU-Sportcentrum |
21:30 |
5 |
Punch D12 - Zovoc D8 |
0-4 |
08-25, 05-25, 13-25, 13-25 |
D1L BK |
TU-Sportcentrum |
21:30 |
5 |
Punch D2 - VOLEVO D2 |
3-1 |
25-16, 18-25, 25-21, 25-17 |
MB1B1 FA |
Sport aan Zee 2 |
19:00 |
1 |
MBSOV MB1 - Alvoco MB1 |
1-3 |
23-25, 17-25, 25-21, 23-25 |
MB2A1 EA |
Sport aan Zee 2 |
19:00 |
3 |
MBSOV MB2 - VCJ\'94 MB1 |
2-3 |
21-25, 25-23, 25-20, 21-25, 15-17 |
DPA LA |
Sport aan Zee 2 |
21:00 |
1 |
MBSOV D1 - Amsterdam D2 |
1-3 |
18-25, 19-25, 24-26, 25-12 |
H3A LA |
Sport aan Zee 2 |
21:00 |
2 |
MBSOV H1 - VCJ\'94 H3 |
4-0 |
25-11, 25-14, 25-12, 25-07 |
MA3C1 AB |
Houtrust sporthal |
19:00 |
|
Kalinko MA3 - Leython DC MA3 |
4-0 |
25-22, 25-22, 25-10, 25-20 |
MA2I1 AB |
Houtrust sporthal |
19:00 |
1 |
Kalinko MA2 - Kratos \'08 MA2 |
|
|
D4G DI |
Houtrust sporthal |
19:00 |
1 |
Kalinko D8 - D3 |
0-4 |
21-25, 22-25, 18-25, 22-25 |
JB1E1 GD |
Houtrust sporthal |
19:00 |
4 |
Kalinko JB2 - VOLEVO JB1 |
0-4 |
15-25, 16-25, 17-25, 20-25 |
H2L AF |
Houtrust sporthal |
20:45 |
1 |
Kalinko H4 - TAC \'90 H1 |
0-4 |
08-25, 09-25, 18-25, 20-25 |
D3N DI |
Houtrust sporthal |
20:45 |
2 |
Kalinko D7 - Monza D2 |
0-4 |
14-25, 22-25, 10-25, 16-25 |
D4H LA |
Houtrust sporthal |
20:45 |
3 |
Kalinko D9 - Punch D9 |
1-3 |
04-25, 19-25, 29-27, 09-25 |
D2M FG |
Sporthal Roemer Visscherstraat |
20:00 |
1 |
TAC \'90 D1 - MVC D3 |
4-0 |
25-14, 25-22, 25-16, 25-18 |
H4H BK |
Steenwijklaan |
19:30 |
1 |
Sovicos H4 - VCS H4 |
3-1 |
22-25, 25-15, 25-17, 25-22 |
H2K BK |
Steenwijklaan |
19:30 |
2 |
Sovicos H2 - VollinGo H4 |
0-4 |
16-25, 17-25, 15-25, 19-25 |
MB3D1 GA |
Steenwijklaan |
19:30 |
3 |
Sovicos MB1 - VOLEVO MB4 |
3-2 |
25-18, 23-25, 22-25, 25-11, 17-15 |
H3N BK |
Steenwijklaan |
21:30 |
2 |
Sovicos H3 - Kratos \'08 H7 |
0-4 |
16-25, 15-25, 22-25, 09-25 |
D3M CJ |
Steenwijklaan |
21:30 |
3 |
Sovicos D4 - Zovoc D7 |
3-1 |
25-16, 20-25, 25-19, 25-13 |
D2M BK |
Steenwijklaan |
21:30 |
4 |
Sovicos D3 - VOLEVO D8 |
3-1 |
25-15, 25-15, 25-22, 23-25 |
MA2I1 CD |
SC Vreeloo |
19:30 |
2 |
PQV Westland MA1 - VOLEVO MA3 |
3-1 |
25-13, 25-22, 28-26, 25-27 |
H2K FG |
SC Vreeloo |
21:15 |
2 |
PQV Westland H2 - Punch H5 |
2-3 |
29-27, 21-25, 27-25, 16-25, 14-16 |
D1G FG |
Dorpshuis Custwijck |
21:00 |
2 |
DVC D2 - VIVES D5 |
0-4 |
20-25, 20-25, 17-25, 16-25 |
H1A BK |
De Drecht |
19:15 |
|
Madjoe H4 - VCJ\'94 H1 |
1-3 |
22-25, 18-25, 25-17, 19-25 |
D1B BK |
De Drecht |
19:15 |
6 |
Madjoe D2 - MOVE D5 |
3-1 |
25-20, 25-21, 20-25, 25-15 |
H1A FG |
De Drecht |
21:00 |
|
Madjoe H5 - Wognum H1 |
0-4 |
13-25, 17-25, 22-25, 21-25 |
3AH BK |
De Drecht |
21:00 |
2 |
Madjoe H2 - US H3 |
0-4 |
17-25, 17-25, 09-25, 23-25 |
D2L LA |
De Mammoet |
19:30 |
1 |
Servylo D1 - DEO D2 |
0-4 |
22-25, 21-25, 20-25, 09-25 |
D3I LA |
De Mammoet |
19:30 |
3 |
Servylo D3 - Thor D5 |
3-2 |
13-25, 25-17, 17-25, 25-13, 15-11 |
RGDA DF |
De Mammoet |
19:30 |
4 |
Servylo 1 - VIVES 1 |
3-1 |
25-17, 25-22, 20-25, 25-16 |
D3M LA |
De Mammoet |
21:15 |
3 |
Servylo D2 - PQV Westland D2 |
3-1 |
20-25, 25-10, 25-19, 25-16 |
D4G FG |
De Mammoet |
21:15 |
4 |
Servylo D4 - Sovicos D7 |
3-1 |
25-10, 25-15, 25-20, 23-25 |
H2I EH |
De Randhorst |
20:00 |
2 |
Go\'97 H1 - VCV H3 |
4-0 |
25-15, 25-23, 25-18, 25-18 |
D3B CJ |
Sluis |
19:30 |
1 |
Urbanus D1 - Westvolver D1 |
4-0 |
25-08, 25-20, 25-18, 25-10 |
H3B CJ |
Sluis |
21:15 |
1 |
Urbanus H1 - Westvolver H1 |
4-0 |
25-18, 25-23, 25-21, 25-18 |
H1B LA |
Yvonne van Gennip Sporthal |
19:15 |
5 |
Spaarnestad H6 - VCC\'92 H2 |
3-1 |
23-25, 28-26, 27-25, 26-24 |
H3C LB |
Yvonne van Gennip Sporthal |
19:15 |
6 |
Spaarnestad H14 - Spaarnestad H13 |
1-3 |
21-25, 20-25, 22-25, 25-21 |
H3A CJ |
Yvonne van Gennip Sporthal |
19:15 |
7 |
Spaarnestad H15 - Ardea H2 |
4-0 |
25-09, 25-12, 25-12, 25-14 |
D2C DI |
Yvonne van Gennip Sporthal |
19:15 |
8 |
Spaarnestad D11 - vv Jonas D3 |
1-3 |
12-25, 20-25, 20-25, 25-20 |
H1C LA |
Yvonne van Gennip Sporthal |
19:15 |
9 |
Spaarnestad H9 - UvO H1 |
0-4 |
21-25, 08-25, 15-25, 18-25 |
H1B EH |
Yvonne van Gennip Sporthal |
21:00 |
5 |
Spaarnestad H7 - Compaen H3 |
0-4 |
16-25, 19-25, 22-25, 18-25 |
D1D BK |
Yvonne van Gennip Sporthal |
21:00 |
6 |
Spaarnestad D5 - Amsterdam D5 |
3-1 |
25-16, 25-21, 25-12, 21-25 |
H2D BK |
Yvonne van Gennip Sporthal |
21:00 |
7 |
Spaarnestad H12 - MOVE H3 |
1-3 |
21-25, 23-25, 20-25, 25-22 |
D2D CJ |
Yvonne van Gennip Sporthal |
21:00 |
8 |
Spaarnestad D12 - Atalante D2 |
1-3 |
24-26, 19-25, 25-12, 25-27 |
H3F EH |
Dorpshuis De Dissel |
19:30 |
1 |
Switch Hooglanderveen H4 - Wilhelmina H4 |
1-3 |
12-25, 25-18, 17-25, 16-25 |
D3E FG |
Dorpshuis De Dissel |
19:30 |
1 |
Switch Hooglanderveen D5 - vv Nederhorst D3 |
4-0 |
25-19, 25-21, 27-25, 25-18 |
D1F LA |
Dorpshuis De Dissel |
21:15 |
1 |
Switch Hooglanderveen D3 - Go\'97 D1 |
2-3 |
17-25, 26-24, 25-20, 15-25, 16-18 |
MB2B1 EF |
De Kers |
19:00 |
1 |
NIVO MB2 - Wognum MB1 |
0-4 |
14-25, 12-25, 09-25, 03-25 |
MB1A1 DE |
De Kers |
19:00 |
3 |
NIVO MB1 - Simokos MB3 |
1-3 |
13-25, 26-28, 27-25, 17-25 |
MA2B1 BC |
De Kers |
19:00 |
4 |
NIVO MA2 - Polisport MA1 |
4-0 |
25-16, 25-14, 25-14, 25-11 |
D2B FG |
De Kers |
21:00 |
4 |
NIVO D2 - Wognum D2 |
3-1 |
25-18, 23-25, 25-15, 25-17 |
H2B FG |
De Kers |
21:00 |
4 |
NIVO H2 - Madjoe H6 |
3-1 |
25-22, 25-11, 25-17, 22-25 |
MA2F1 AB |
De Lieberg |
19:30 |
|
VIF MA1 - AVV Keistad MA4 |
4-0 |
25-16, 25-13, 25-11, 25-20 |
D4A CF |
De Lieberg |
19:30 |
2 |
VIF D2 - Gemini S D5 |
3-2 |
23-25, 25-10, 25-27, 25-19, 15-06 |
D2F FG |
De Lieberg |
19:30 |
4 |
VIF D1 - Lovoc D3 |
3-1 |
25-17, 25-18, 25-20, 20-25 |
D2G BK |
Prima Donna Kaas Arena |
19:30 |
2 |
Prima Donna Kaas Huizen D5 - VC Allvo D4 |
1-3 |
22-25, 25-15, 10-25, 23-25 |
H4A DI |
Prima Donna Kaas Arena |
21:15 |
2 |
Prima Donna Kaas Huizen H6 - Gemini S H6 |
1-3 |
25-12, 12-25, 16-25, 16-25 |
H2E BK |
Prima Donna Kaas Arena |
21:15 |
3 |
Prima Donna Kaas Huizen H5 - USV Protos H5 |
2-3 |
25-21, 25-23, 20-25, 22-25, 13-15 |
H3E FG |
Kockengen |
21:30 |
1 |
Cratos H2 - Forza Hoogland H5 |
3-1 |
25-18, 26-24, 25-18, 22-25 |
D4B LA |
Kockengen |
21:30 |
2 |
Cratos D1 - UVV/Sphynx D6 |
3-1 |
25-23, 23-25, 25-16, 25-21 |
JC2E1 CD |
De Ridderhof |
19:30 |
1 |
Aspasia JC1 - PQV Westland JC1 |
0-4 |
16-25, 10-25, 17-25, 19-25 |
JA2E1 AB |
De Ridderhof |
19:30 |
2 |
Aspasia JA1 - Monza JA1 |
4-0 |
25-12, 25-14, 25-16, 27-25 |
MC2K1 FB |
De Ridderhof |
19:30 |
3 |
Aspasia MC1 - VOLEVO MC3 |
0-4 |
13-25, 14-25, 10-25, 08-25 |
D3N FG |
De Ridderhof |
21:15 |
1 |
Aspasia D3 - Sovicos D5 |
1-3 |
16-25, 17-25, 24-26, 25-16 |
HPD BK |
De Ridderhof |
21:15 |
3 |
Aspasia H1 - VOLEVO H2 |
4-0 |
25-22, 25-12, 25-18, 25-16 |
D1D FG |
Topsportcentrum De Koog |
19:15 |
3 |
Zaanstad D5 - VCC\'92 D2 |
0-4 |
13-25, 20-25, 23-25, 16-25 |
D3C EH |
Topsportcentrum De Koog |
19:15 |
3 |
Zaanstad D8 - Compaen D8 |
0-4 |
14-25, 22-25, 07-25, 13-25 |
D3C LA |
Topsportcentrum De Koog |
19:15 |
3 |
Zaanstad D7 - Voluit D2 |
3-1 |
25-21, 19-25, 25-18, 25-18 |
H2D FG |
Topsportcentrum De Koog |
21:15 |
1 |
Zaanstad H7 - VCC\'92 H3 |
1-3 |
18-25, 13-25, 20-25, 25-22 |
H1C FG |
Topsportcentrum De Koog |
21:15 |
2 |
Zaanstad H4 - Spaarnestad H8 |
1-3 |
20-25, 16-25, 25-15, 17-25 |
H1B FG |
Topsportcentrum De Koog |
21:15 |
3 |
Zaanstad H5 - Clam Dycke H1 |
1-3 |
14-25, 20-25, 21-25, 25-22 |
D1N EH |
Boorsmazaal |
20:30 |
1 |
RVV D3 - VHZ D2 |
2-3 |
25-17, 25-21, 17-25, 21-25, 10-15 |
MA1H1 CD |
Boorsmazaal |
20:30 |
2 |
RVV MA1 - Leython DC MA2 |
4-0 |
25-17, 25-21, 25-15, 25-18 |
DPD CJ |
De Bloemerd |
19:30 |
1 |
Leython DC D3 - Kalinko D2 |
3-1 |
25-13, 26-28, 25-23, 25-23 |
H1J FG |
De Bloemerd |
19:30 |
2 |
Leython DC H3 - SAS\'70 H1 |
3-1 |
25-21, 25-16, 25-16, 26-28 |
HPD CJ |
De Bloemerd |
21:30 |
1 |
Leython DC H2 - Zovoc H1 |
3-2 |
13-25, 25-23, 25-23, 26-28, 15-13 |
H1I CJ |
De Bloemerd |
21:30 |
2 |
Leython DC H4 - Scarabee H1 |
0-4 |
19-25, 16-25, 17-25, 12-25 |
D2P BK |
Universitair SC |
19:30 |
1 |
SKC D5 - Jupiter D3 |
3-1 |
25-15, 25-20, 23-25, 25-23 |
D1N FG |
Universitair SC |
19:30 |
2 |
SKC D3 - Leython DC D5 |
4-0 |
25-17, 25-15, 25-15, 25-20 |
D1M CJ |
Universitair SC |
21:30 |
1 |
SKC D2 - Waterlanders D3 |
4-0 |
25-13, 25-20, 25-16, 25-13 |
H1I DA |
Universitair SC |
21:30 |
2 |
SKC H3 - Aspasia H2 |
1-3 |
17-25, 20-25, 25-23, 16-25 |
D1N LA |
Universitair SC |
21:30 |
3 |
SKC D4 - Kalinko D3 |
4-0 |
25-20, 25-19, 25-21, 28-26 |
D2N CJ |
Vijf Meihal |
20:00 |
1 |
GGV D2 - SKC D7 |
1-3 |
25-23, 10-25, 10-25, 11-25 |
H2M CJ |
Vijf Meihal |
20:00 |
3 |
GGV H1 - Donar H1 |
3-1 |
25-23, 25-22, 23-25, 25-23 |
MA2D1 FG |
Spz Eikenrode |
19:00 |
2 |
Lovoc MA1 - Atalante MA1 |
1-3 |
18-25, 18-25, 15-25, 25-16 |
D1E FG |
Spz Eikenrode |
19:30 |
1 |
Lovoc D2 - The Smashers D1 |
4-0 |
25-22, 25-20, 25-19, 25-21 |
H1D BK |
Spz Eikenrode |
21:15 |
1 |
Lovoc H1 - VC Allvo H1 |
3-1 |
22-25, 25-18, 25-17, 25-23 |
MA2E1 AB |
De Korf |
18:30 |
1 |
Afas-LEOS MA1 - AVV Keistad MA3 |
1-3 |
25-22, 25-27, 11-25, 18-25 |
JC2B1 FD |
De Korf |
18:30 |
2 |
Afas-LEOS JC1 - Voleem JC1 |
4-0 |
25-09, 25-10, 25-10, 25-05 |
MB2F1 FA |
De Korf |
18:30 |
3 |
Afas-LEOS MB1 - Voleem MB1 |
0-4 |
22-25, 19-25, 20-25, 08-25 |
MC2F1 EC |
De Korf |
18:30 |
4 |
Afas-LEOS MC1 - Irene MC1 |
4-0 |
25-20, 25-21, 25-13, 25-18 |
JA2D1 AB |
De Korf |
20:00 |
1 |
Afas-LEOS JA1 - Cito JA1 |
3-1 |
25-18, 25-21, 22-25, 25-22 |
H3F LA |
De Korf |
20:00 |
2 |
Afas-LEOS H2 - VC Houten H2 |
2-3 |
25-13, 25-14, 24-26, 22-25, 12-15 |
D3E LA |
De Korf |
20:00 |
3 |
Afas-LEOS D4 - UVV/Sphynx D4 |
0-4 |
17-25, 08-25, 14-25, 11-25 |
D1E LA |
De Korf |
20:00 |
4 |
Afas-LEOS D1 - Oberon D1 |
3-2 |
23-25, 17-25, 25-18, 25-17, 15-11 |
H4A Ef |
De Korf |
21:45 |
1 |
Afas-LEOS H3 - Salvo \'67 H2 |
3-1 |
25-20, 11-25, 25-21, 25-13 |
D2K LA |
De Korf |
21:45 |
2 |
Afas-LEOS D3 - UVV/Sphynx D2 |
0-4 |
16-25, 11-25, 15-25, 20-25 |
D2G LA |
De Korf |
21:45 |
3 |
Afas-LEOS D2 - UVV/Sphynx D3 |
4-0 |
25-22, 25-13, 25-19, 25-17 |
H2F LA |
De Korf |
21:45 |
4 |
Afas-LEOS H1 - Switch Hooglanderveen H2 |
1-3 |
19-25, 22-25, 25-22, 15-25 |
MC3H1 BC |
De Waterkanten |
19:30 |
|
Liusna MC1 - VCH MC2 |
1-3 |
19-25, 21-25, 25-23, 08-25 |
MB2N1 DE |
De Waterkanten |
19:30 |
|
Liusna MB1 - VCS MB1 |
3-2 |
25-15, 25-16, 24-26, 22-25, 15-12 |
MA3B1 EF |
De Waterkanten |
19:30 |
1 |
Liusna MA1 - VCO MA2 |
4-0 |
25-13, 25-04, 25-12, 25-22 |
H2I LA |
Bloemstede |
20:00 |
1 |
VOC-Maarssen H2 - Servia H2 |
4-0 |
25-23, 25-22, 25-20, 25-15 |
DPC FG |
De Marehal |
19:15 |
1 |
Limes D3 - VIVES D2 |
1-3 |
25-17, 17-25, 17-25, 22-25 |
D3J FG |
De Marehal |
19:15 |
1 |
Limes D9 - VIVES D8 |
3-1 |
25-09, 25-12, 21-25, 25-09 |
3AH FG |
De Marehal |
21:15 |
2 |
Limes H1 - Spaarnestad H3 |
2-3 |
27-25, 25-16, 19-25, 15-25, 14-16 |
JB2F1 CD |
De Zuidplas |
19:30 |
|
MVC JB1 - VollinGo JB1 |
3-2 |
25-19, 25-17, 19-25, 15-25, 15-07 |
D2L BK |
De Zuidplas |
19:30 |
1 |
MVC D1 - VOLEVO D7 |
2-3 |
13-25, 22-25, 25-23, 25-20, 11-15 |
D2M CJ |
De Zuidplas |
21:15 |
1 |
MVC D2 - Kratos \'08 D4 |
|
|
MB1H1 CE |
De Wielepet |
19:30 |
1 |
Monza MB1 - RVV MB1 |
3-2 |
24-26, 25-13, 21-25, 25-21, 15-12 |
D4H DG |
De Wielepet |
19:30 |
3 |
Monza D4 - Sovicos D6 |
1-3 |
25-12, 23-25, 09-25, 22-25 |
H3N DI |
De Wielepet |
21:30 |
2 |
Monza H3 - Kalinko H6 |
3-1 |
25-18, 25-15, 23-25, 25-16 |
H3M DI |
De Wielepet |
21:30 |
3 |
Monza H4 - Inter Rijswijk H7 |
3-2 |
14-25, 18-25, 25-08, 25-13, 15-08 |
D2I FG |
De Vierstee |
19:15 |
4 |
Salvo \'67 D2 - OKV D1 |
3-2 |
25-23, 24-26, 25-15, 24-26, 15-06 |
D3E EH |
De Vierstee |
21:00 |
1 |
Salvo \'67 D3 - Wilhelmina D3 |
1-3 |
22-25, 26-24, 15-25, 13-25 |
MA2J1 CE |
De Steupel |
19:00 |
3 |
Waterlanders MA1 - VCS MA1 |
3-1 |
23-25, 25-19, 25-16, 25-22 |
D4I LA |
De Steupel |
19:00 |
4 |
Waterlanders D7 - VCO D4 |
4-0 |
25-13, 25-16, 25-22, 25-13 |
H2M LA |
De Steupel |
21:00 |
2 |
Waterlanders H2 - NOVO H2 |
4-0 |
25-07, 25-23, 25-18, 25-09 |
3BD LA |
De Steupel |
21:00 |
4 |
Waterlanders D1 - Thor D1 |
1-3 |
21-25, 25-21, 18-25, 16-25 |
H4H FG |
Sporthal DEO |
19:30 |
1 |
DEO H4 - Punch H13 |
3-1 |
25-14, 09-25, 25-18, 25-12 |
MB3E1 AB |
Sporthal DEO |
19:30 |
2 |
DEO MB1 - Kratos \'08 MB2 |
3-1 |
22-25, 26-24, 25-10, 25-15 |
H3N FG |
Sporthal DEO |
21:30 |
1 |
DEO H2 - Punch H7 |
1-3 |
19-25, 25-18, 17-25, 23-25 |
H4G FG |
Sporthal DEO |
21:30 |
2 |
DEO H3 - SKC H9 |
4-0 |
25-13, 25-09, 25-10, 25-17 |
MC2D1 GC |
Estafette |
19:30 |
1 |
VHZ MC2 - Clam Dycke MC2 |
2-3 |
13-25, 25-22, 10-25, 25-22, 11-15 |
JB2G1 EF |
Estafette |
19:30 |
2 |
VHZ JB2 - WVV JB1 |
1-3 |
25-20, 24-26, 14-25, 24-26 |
MAHD1 CD |
Estafette |
19:30 |
3 |
VHZ MA1 - VollinGo MA1 |
0-4 |
07-25, 18-25, 14-25, 12-25 |
JC3B1 AB |
Estafette |
19:30 |
4 |
VHZ JC1 - Waterlanders JC1 |
3-1 |
25-13, 25-16, 19-25, 25-19 |
H3O LA |
Estafette |
21:00 |
1 |
VHZ H5 - Setumup H1 |
0-4 |
15-25, 22-25, 15-25, 09-25 |
D3P DI |
Estafette |
21:00 |
2 |
VHZ D5 - SKC D9 |
1-3 |
06-25, 24-26, 25-23, 20-25 |
MA2C1 EA |
Bindelwijk |
19:00 |
1 |
V.V.Ouderkerk MA1 - KVA MA1 |
4-0 |
25-12, 25-20, 25-11, 25-18 |
JB2B1 DG |
Bindelwijk |
19:00 |
2 |
V.V.Ouderkerk JB2 - VCH JB2 |
1-3 |
15-25, 26-24, 17-25, 18-25 |
MC3H1 DE |
De Cuyl |
19:00 |
|
VCO MC2 - VHZ MC3 |
3-2 |
25-16, 25-23, 12-25, 17-25, 15-03 |
MB3E1 EG |
De Cuyl |
19:00 |
1 |
VCO MB3 - VOLEVO MB5 |
|
|
MB3E1 EC |
De Cuyl |
19:00 |
1 |
VCO MB3 - Kalinko MB5 |
1-3 |
21-25, 23-25, 28-26, 19-25 |
MC2L1 FG |
De Cuyl |
19:00 |
2 |
VCO MC1 - VHZ MC1 |
4-0 |
25-16, 26-24, 25-18, 26-24 |
JB2G1 CD |
De Cuyl |
19:00 |
3 |
VCO JB1 - VCS JB1 |
0-4 |
07-25, 18-25, 10-25, 17-25 |
D3P EC |
De Cuyl |
21:00 |
2 |
VCO D3 - Spaarnestad D15 |
3-1 |
25-13, 25-14, 19-25, 28-26 |
D2C EH |
De Karekiet |
19:00 |
1 |
VIP D4 - Compaen D6 |
4-0 |
25-23, 25-17, 25-18, 25-19 |
H1A DI |
De Karekiet |
19:00 |
2 |
VIP H1 - MOVE H2 |
1-3 |
13-25, 20-25, 25-18, 15-25 |
MB3D1 CD |
Viergang |
19:30 |
|
MB2 - VCO MB2 |
1-3 |
20-25, 23-25, 25-21, 16-25 |
D2N LA |
Viergang |
19:30 |
3 |
D2 - DEO D1 |
2-3 |
25-23, 19-25, 25-21, 19-25, 07-15 |
MB2K1 EF |
Viergang |
19:30 |
4 |
MB1 - Zovoc MB4 |
3-1 |
25-13, 25-17, 24-26, 25-17 |
H2L DI |
Viergang |
21:00 |
1 |
H1 - Punch H6 |
1-3 |
12-25, 20-25, 25-22, 23-25 |
H2K DI |
Viergang |
21:00 |
2 |
H2 - Monza H2 |
3-1 |
25-19, 25-19, 25-15, 22-25 |
D2L DI |
Viergang |
21:00 |
4 |
D1 - Punch D5 |
4-0 |
25-18, 25-20, 25-12, 25-22 |
3BH EH |
De Altis |
19:30 |
2 |
Inter Rijswijk H3 - VCV H1 |
3-2 |
25-19, 25-18, 18-25, 23-25, 15-09 |
D2L EH |
De Altis |
19:30 |
3 |
Inter Rijswijk D5 - VVV Delta D4 |
1-3 |
22-25, 25-22, 16-25, 14-25 |
MB2F1 ED |
De Bunt |
19:00 |
1 |
Sovoco MB1 - Switch Hooglanderveen MB3 |
1-3 |
18-25, 21-25, 25-22, 24-26 |
H2F EH |
De Bunt |
20:45 |
1 |
Sovoco H3 - Wilhelmina H2 |
4-0 |
25-21, 25-22, 25-18, 25-22 |
D1N DI |
De Korf |
20:30 |
1 |
VCS D1 - VCH D2 |
4-0 |
25-13, 25-13, 25-12, 25-21 |
D1M DI |
Sporthal de Vaart |
19:30 |
1 |
Scarabee D1 - VVV Delta D2 |
3-1 |
25-17, 20-25, 25-15, 30-28 |
MA2J1 BD |
Sporthal de Vaart |
19:30 |
2 |
Scarabee MA1 - NOVO MA2 |
3-1 |
25-17, 20-25, 25-09, 25-23 |
H4H JC |
Sporthal de Vaart |
21:30 |
3 |
Scarabee H3 - SKC H7 |
1-3 |
17-25, 22-25, 25-14, 16-25 |
DPC EH |
Galgenwaard Sportcentrum |
19:30 |
1 |
Majella D1 - VTC Woerden D2 |
4-0 |
25-10, 25-20, 25-19, 25-16 |
H1F EH |
Galgenwaard Sportcentrum |
19:30 |
2 |
Majella H2 - Switch H2 |
3-1 |
25-19, 25-17, 25-18, 18-25 |
D1G EH |
Galgenwaard Sportcentrum |
19:30 |
3 |
Majella D2 - VTC Woerden D3 |
3-1 |
25-20, 23-25, 25-21, 25-17 |
HPC EH |
Galgenwaard Sportcentrum |
21:30 |
1 |
Majella H1 - VSTS H1 |
4-0 |
25-12, 25-21, 25-17, 27-25 |
H2J EH |
Galgenwaard Sportcentrum |
21:30 |
2 |
Majella H3 - H2 |
0-4 |
23-25, 23-25, 20-25, 19-25 |
D1F EH |
Galgenwaard Sportcentrum |
21:30 |
3 |
Majella D3 - Wilhelmina D1 |
4-0 |
25-11, 25-21, 25-20, 25-14 |
H2E DI |
Lunetten |
19:30 |
1 |
Tovo H4 - Gemini S H4 |
0-4 |
13-25, 23-25, 19-25, 14-25 |
H1E DI |
Lunetten |
19:30 |
4 |
Tovo H1 - Forza Hoogland H3 |
3-1 |
28-26, 25-27, 25-14, 25-09 |
D2K DI |
Lunetten |
21:30 |
1 |
Tovo D5 - Werkhoven D1 |
4-0 |
25-21, 25-19, 25-20, 25-09 |
D2G DI |
Lunetten |
21:30 |
2 |
Tovo D4 - Gemini S D4 |
4-0 |
25-13, 25-14, 26-24, 25-12 |
H1F DI |
Lunetten |
21:30 |
2 |
Tovo H2 - Boni H1 |
3-2 |
25-22, 22-25, 25-19, 22-25, 17-15 |
DPC DI |
Lunetten |
21:30 |
4 |
Tovo D1 - Cito D1 |
4-0 |
25-19, 25-18, 25-22, 25-16 |
H2D DI |
De Boei |
19:30 |
2 |
Atalante H4 - Spaarnestad H10 |
2-3 |
20-25, 25-20, 25-22, 19-25, 14-16 |
H2C CJ |
De Boei |
19:30 |
3 |
Atalante H2 - VIP H3 |
3-1 |
25-20, 25-15, 25-20, 18-25 |
HPC DI |
De Boei |
21:15 |
3 |
Atalante H1 - H1 |
3-1 |
17-25, 25-19, 25-17, 25-19 |
D4A DA |
Sporthal Weespersluis |
19:15 |
3 |
Oberon D5 - Oberon D4 |
3-2 |
25-23, 19-25, 21-25, 25-10, 15-12 |
H1C BK |
Sporthal Weespersluis |
19:15 |
4 |
Oberon H1 - US H6 |
1-3 |
19-25, 23-25, 20-25, 26-24 |
MC2B1 HA |
Olympiahal |
19:00 |
1 |
VVW MC1 - vv Wieringermeer MC1 |
2-3 |
26-24, 11-25, 25-18, 21-25, 11-15 |
MA2B1 DE |
Olympiahal |
19:00 |
1 |
VVW MA1 - Zaanstad MA5 |
4-0 |
25-14, 25-23, 25-18, 25-16 |
H2B CJ |
Olympiahal |
19:00 |
1 |
VVW H2 - Wham Wham H2 |
3-1 |
25-16, 28-26, 25-22, 17-25 |
D2B CJ |
Olympiahal |
21:00 |
1 |
VVW D2 - Simokos D3 |
1-3 |
19-25, 21-25, 23-25, 25-19 |
D1B CJ |
Olympiahal |
21:00 |
3 |
VVW D1 - Dinto D5 |
4-0 |
25-08, 25-19, 25-12, 25-12 |
MB2B1 GC |
De Schalm |
19:00 |
1 |
Westvolver MB1 - Simokos MB5 |
1-3 |
14-25, 25-19, 17-25, 23-25 |
D4G LA |
Velo-hal |
19:30 |
3 |
Velo D3 - Punch D11 |
4-0 |
25-14, 25-15, 25-09, 25-17 |
H1H EH |
Velo-hal |
19:30 |
4 |
Velo H2 - Punch H4 |
3-1 |
25-18, 25-17, 22-25, 25-22 |
D2N EH |
Velo-hal |
19:30 |
4 |
Velo D1 - Kalinko D6 |
4-0 |
25-21, 25-14, 25-15, 26-24 |
HPD EH |
Velo-hal |
19:30 |
4 |
Velo H1 - Kratos \'08 H2 |
3-2 |
22-25, 27-25, 25-27, 25-23, 18-16 |
D2M EH |
Velo-hal |
21:30 |
3 |
Velo D2 - VVV Delta D5 |
4-0 |
25-09, 25-12, 25-17, 25-14 |
H1J EH |
Velo-hal |
21:30 |
4 |
Velo H3 - Kratos \'08 H4 |
4-0 |
25-14, 25-16, 25-21, 25-17 |
H4G EH |
Velo-hal |
21:30 |
4 |
Velo H6 - SKC H8 |
0-4 |
19-25, 23-25, 25-27, 15-25 |
MB2C1 CD |
Zeewijk |
19:15 |
3 |
Smashing Velsen MB1 - Clam Dycke MB1 |
3-1 |
25-18, 25-12, 17-25, 25-17 |
MB3A1 DF |
Zeewijk |
19:15 |
4 |
Smashing Velsen MB2 - VCH MB2 |
1-3 |
05-25, 13-25, 25-22, 12-25 |
D2C BK |
Zeewijk |
19:30 |
2 |
Smashing Velsen D2 - MOVE D6 |
0-4 |
12-25, 11-25, 20-25, 23-25 |
MA1A1 EG |
Zeewijk |
20:00 |
1 |
Smashing Velsen MA1 - MOVE MA2 |
3-1 |
25-18, 23-25, 25-15, 25-19 |
Zaterdag 23 september 2023 |
MA1C1 FG |
Sporthuis Abcoude |
14:00 |
1 |
Abcoude MA1 - US MA1 |
2-3 |
21-25, 26-24, 25-19, 18-25, 04-15 |
D3K1 DF |
Sporthuis Abcoude |
16:00 |
1 |
Abcoude D1 - KVA D3 |
2-3 |
08-25, 25-22, 17-25, 25-19, 04-15 |
H4D1 AC |
Sporthuis Abcoude |
18:00 |
1 |
Abcoude H1 - KVA H5 |
|
|
MC3B1 AB |
Waterwijk |
10:00 |
1 |
Almere Buiten MC2 - Keizer Otto-Trivolley MC1 |
3-1 |
25-14, 21-25, 25-12, 25-16 |
JC2B1 AB |
Waterwijk |
10:00 |
2 |
Almere Buiten JC1 - Touché \'86 JC1 |
3-1 |
25-18, 23-25, 26-24, 25-13 |
MC2E1 AB |
Waterwijk |
10:00 |
3 |
Almere Buiten MC1 - Forza Hoogland MC1 |
1-3 |
24-26, 14-25, 28-26, 18-25 |
JB1C1 AB |
Waterwijk |
10:00 |
4 |
Almere Buiten JB1 - Forza Hoogland JB1 |
2-3 |
15-25, 22-25, 25-23, 26-24, 13-15 |
MB2E1 CE |
Waterwijk |
11:45 |
1 |
Almere Buiten MB2 - VC Allvo MB2 |
0-4 |
14-25, 12-25, 18-25, 13-25 |
JB2C1 AB |
Waterwijk |
11:45 |
2 |
Almere Buiten JB2 - VC Allvo JB2 |
|
|
MB1D1 BD |
Waterwijk |
11:45 |
3 |
Almere Buiten MB1 - Forza Hoogland MB2 |
1-3 |
25-23, 27-29, 14-25, 21-25 |
MA2D1 AB |
Waterwijk |
13:15 |
1 |
Almere Buiten MA1 - Keizer Otto-Trivolley MA1 |
2-3 |
21-25, 25-21, 17-25, 25-13, 13-15 |
JA1C1 CD |
Waterwijk |
13:15 |
2 |
Almere Buiten JA1 - AVV Keistad JA2 |
1-3 |
21-25, 21-25, 18-25, 25-22 |
MA3A1 AB |
Waterwijk |
13:15 |
3 |
Almere Buiten MA2 - AVV Keistad MA5 |
0-4 |
12-25, 18-25, 25-27, 18-25 |
MC1C1 FE |
Sportcomplex Amerena |
09:00 |
|
AVV Keistad MC2 - VCV MC2 |
4-0 |
25-12, 25-17, 25-15, 25-12 |
MB2G1 AF |
Sportcomplex Amerena |
09:00 |
1 |
AVV Keistad MB1 - KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg MB1 |
2-3 |
16-25, 25-23, 25-20, 15-25, 10-15 |
CA31A1BE |
Sportcomplex Amerena |
09:00 |
5 |
AVV Keistad 2 - Unicornus 1 |
4-0 |
36-15, 25-24 |
CA41A1BE |
Sportcomplex Amerena |
09:00 |
6 |
Forza Hoogland 2 - Touché \'86 1 |
0-4 |
18-24, 20-24 |
CA41B1BE |
Sportcomplex Amerena |
09:00 |
7 |
Forza Hoogland 1 - Unicornus 1 |
4-0 |
27-13, 26-15 |
CA51A1BE |
Sportcomplex Amerena |
09:00 |
8 |
Forza Hoogland 2 - Touché \'86 1 |
2-2 |
30-33, 40-32 |
CA31A1EA |
Sportcomplex Amerena |
09:30 |
5 |
Unicornus 1 - AVV Keistad 1 |
0-4 |
19-32, 20-34 |
CA41A1EA |
Sportcomplex Amerena |
09:30 |
6 |
Touché \'86 1 - AVV Keistad 1 |
1-3 |
17-31, 25-25 |
CA41B1EA |
Sportcomplex Amerena |
09:30 |
7 |
Unicornus 1 - AVV Keistad 2 |
0-4 |
13-27, 20-28 |
CA51A1EA |
Sportcomplex Amerena |
09:30 |
8 |
Touché \'86 1 - Afas-LEOS 1 |
4-0 |
33-20, 32-26 |
CA31A1DB |
Sportcomplex Amerena |
10:00 |
5 |
Switch Hooglanderveen 2 - AVV Keistad 2 |
0-4 |
20-23, 24-32 |
CA41A1DB |
Sportcomplex Amerena |
10:00 |
6 |
Switch Hooglanderveen 1 - Forza Hoogland 2 |
0-4 |
18-27, 13-27 |
CA41B1DB |
Sportcomplex Amerena |
10:00 |
7 |
Switch Hooglanderveen 2 - Forza Hoogland 1 |
0-4 |
15-27, 12-30 |
CA51A1DB |
Sportcomplex Amerena |
10:00 |
8 |
Switch Hooglanderveen 2 - Forza Hoogland 2 |
0-4 |
20-24, 25-36 |
CA31A1AC |
Sportcomplex Amerena |
10:30 |
5 |
AVV Keistad 1 - Switch Hooglanderveen 1 |
4-0 |
44-12, 30-24 |
CA41A1AC |
Sportcomplex Amerena |
10:30 |
6 |
AVV Keistad 1 - Sovoco 1 |
4-0 |
24-22, 27-18 |
CA51A1AC |
Sportcomplex Amerena |
10:30 |
8 |
Afas-LEOS 1 - Sovoco 2 |
2-2 |
20-31, 26-19 |
JCHA1 AB |
Sportcomplex Amerena |
10:45 |
1 |
AVV Keistad JC1 - Compaen JC1 |
3-1 |
23-25, 25-19, 25-13, 25-22 |
MA1D1 EC |
Sportcomplex Amerena |
10:45 |
1 |
AVV Keistad MA2 - Switch Hooglanderveen MA1 |
4-0 |
25-16, 25-12, 25-18, 27-25 |
CA31A1CD |
Sportcomplex Amerena |
11:00 |
5 |
Switch Hooglanderveen 1 - Switch Hooglanderveen 2 |
3-1 |
29-23, 25-25 |
CA41A1CD |
Sportcomplex Amerena |
11:00 |
6 |
Sovoco 1 - Switch Hooglanderveen 1 |
0-4 |
16-29, 12-35 |
CA51A1CD |
Sportcomplex Amerena |
11:00 |
8 |
Sovoco 2 - Switch Hooglanderveen 2 |
0-4 |
21-31, 18-30 |
MC1C1 AB |
Sportcomplex Amerena |
12:30 |
|
AVV Keistad MC1 - Sovoco MC1 |
3-1 |
25-16, 25-16, 25-27, 25-23 |
JA1C1 AB |
Sportcomplex Amerena |
12:30 |
|
AVV Keistad JA1 - Forza Hoogland JA1 |
4-0 |
25-14, 25-10, 25-16, 25-17 |
MAHC1 DF |
Sportcomplex Amerena |
12:30 |
1 |
AVV Keistad MA1 - Univé-LVV MA1 |
3-2 |
25-19, 21-25, 19-25, 25-12, 15-08 |
3AD CJ |
Sportcomplex Amerena |
14:30 |
1 |
AVV Keistad D2 - Spaarnestad D2 |
1-3 |
16-25, 21-25, 25-17, 25-27 |
JBHA1 AB |
Sportcomplex Amerena |
14:30 |
1 |
AVV Keistad JB1 - Irene JB1 |
3-1 |
25-21, 25-20, 25-19, 19-25 |
HPC CJ |
Sportcomplex Amerena |
16:30 |
1 |
AVV Keistad H2 - Jupiter H1 |
3-1 |
25-16, 24-26, 28-26, 25-16 |
MB2G1 CE |
Nieuwland |
10:30 |
1 |
Forza Hoogland MB3 - Irene MB3 |
0-4 |
08-25, 19-25, 09-25, 12-25 |
MA1D1 AB |
Nieuwland |
10:30 |
2 |
Forza Hoogland MA1 - Gemini S MA1 |
3-1 |
25-05, 19-25, 25-13, 25-21 |
MBHB1 AB |
Nieuwland |
10:30 |
3 |
Forza Hoogland MB1 - Limes MB1 |
4-0 |
25-21, 25-05, 25-22, 25-21 |
JCHA1 CD |
Nieuwland |
12:30 |
1 |
Forza Hoogland JC1 - Prima Donna Kaas Huizen JC1 |
0-4 |
10-25, 06-25, 11-25, 13-25 |
D1H LA |
Nieuwland |
12:30 |
2 |
Forza Hoogland D3 - Irene D3 |
2-3 |
25-13, 23-25, 25-13, 26-28, 12-15 |
DPC LA |
Nieuwland |
12:30 |
3 |
Forza Hoogland D2 - Irene D1 |
3-1 |
25-16, 25-22, 25-21, 23-25 |
DPB LA |
Nieuwland |
15:00 |
1 |
Forza Hoogland D1 - Irene D2 |
3-1 |
24-26, 25-19, 25-23, 25-23 |
H1E LA |
Nieuwland |
15:00 |
2 |
Forza Hoogland H4 - VC Houten H1 |
3-1 |
25-15, 20-25, 25-15, 26-24 |
H1D EH |
Nieuwland |
15:00 |
3 |
Forza Hoogland H2 - Wilhelmina H1 |
4-0 |
25-12, 28-26, 25-21, 25-17 |
3AH EH |
Nieuwland |
17:00 |
1 |
Forza Hoogland H1 - VCV H2 |
1-3 |
25-20, 16-25, 20-25, 12-25 |
MA2F1 DE |
Nieuwland |
17:00 |
2 |
Forza Hoogland MA2 - Limes MA5 |
4-0 |
25-08, 25-16, 25-18, 25-19 |
D3G EH |
Nieuwland |
17:00 |
3 |
Forza Hoogland D7 - VCV D4 |
0-4 |
16-25, 13-25, 10-25, 10-25 |
D3L1 GD |
Amstelcampus |
13:15 |
4 |
US D6 - KVA D4 |
0-4 |
11-25, 16-25, 16-25, 16-25 |
D3L1 EC |
Amstelcampus |
15:15 |
4 |
US D8 - Volamos D1 |
1-3 |
25-15, 14-25, 23-25, 26-28 |
D4E1 AF |
Sporthal Laan van Spartaan |
12:30 |
4 |
Amsterdam D6 - KVA D5 |
3-1 |
25-13, 25-12, 23-25, 25-21 |
DPB FG |
Sporthal Laan van Spartaan |
12:30 |
6 |
Amsterdam D3 - Compaen D3 |
3-2 |
25-22, 23-25, 25-22, 15-25, 15-12 |
H1C CJ |
Sporthal Laan van Spartaan |
12:30 |
7 |
Amsterdam H4 - KVA H1 |
0-4 |
13-25, 14-25, 14-25, 20-25 |
3AD EH |
Sporthal Laan van Spartaan |
15:00 |
4 |
Amsterdam D1 - MOVE D1 |
4-0 |
25-17, 25-20, 25-21, 25-16 |
MB2D1 DA |
Sporthal Laan van Spartaan |
15:00 |
5 |
Amsterdam MB1 - Albatros MB2 |
1-3 |
21-25, 07-25, 22-25, 25-22 |
MAHB1 EF |
Sporthal Laan van Spartaan |
15:00 |
6 |
Amsterdam MA1 - Compaen MA1 |
3-1 |
20-25, 25-15, 25-21, 25-18 |
H3L1 BF |
Sporthal Laan van Spartaan |
15:00 |
7 |
Amsterdam H6 - Xenon H1 |
1-3 |
19-25, 22-25, 18-25, 27-25 |
D6B1 DB |
Sporthal Laan van Spartaan |
17:30 |
4 |
Amsterdam D11 - Xenon D3 |
|
|
D4D1 DA |
Sporthal Laan van Spartaan |
17:30 |
5 |
Amsterdam D7 - KVA D6 |
3-1 |
25-16, 25-16, 25-15, 18-25 |
MA1C1 DE |
Sporthal Laan van Spartaan |
17:30 |
6 |
Amsterdam MA2 - AMVJ-Martinus MA1 |
1-3 |
24-26, 20-25, 25-18, 21-25 |
HPA EH |
Sporthal Laan van Spartaan |
17:30 |
7 |
Amsterdam H2 - Wham Wham H1 |
4-0 |
25-14, 25-20, 25-19, 25-17 |
H3L1 AD |
Pijp |
17:00 |
5 |
Armixtos H2 - KVA H4 |
3-1 |
25-21, 25-18, 19-25, 25-22 |
MA2C1 CF |
Verheij |
13:00 |
4 |
Albatros MA3 - Amsterdam MA3 |
2-3 |
25-18, 22-25, 20-25, 25-21, 11-15 |
MB1B1 DE |
Verheij |
14:45 |
4 |
Albatros MB1 - Spaarnestad MB2 |
3-1 |
21-25, 25-12, 25-18, 26-24 |
JA1B1 AB |
Verheij |
16:30 |
1 |
Albatros JA1 - US JA1 |
1-3 |
25-22, 21-25, 16-25, 20-25 |
D1C LA |
Verheij |
16:30 |
4 |
Albatros D2 - Amsterdam D4 |
0-4 |
15-25, 11-25, 16-25, 14-25 |
JC4A1 AG |
Sportcentrum De Waterlelie |
10:00 |
1 |
Oradi/Omnia MC2 - Oberon MC2 |
3-1 |
25-23, 15-25, 27-25, 25-14 |
JC4A1 Ab |
Sportcentrum De Waterlelie |
10:00 |
1 |
Oradi/Omnia MC2 - Amsterdam MC2 |
|
|
JC4A1 AC |
Sportcentrum De Waterlelie |
10:00 |
1 |
Oradi/Omnia MC2 - MOVE MC1 |
|
|
MC2L1 DE |
Sportcentrum De Waterlelie |
10:00 |
2 |
Oradi/Omnia MC1 - SAS\'70 MC1 |
3-1 |
22-25, 25-12, 25-13, 25-11 |
DPA BK |
Uilenstede |
12:00 |
1 |
SVU D1 - US D4 |
2-3 |
18-25, 25-19, 25-14, 15-25, 09-15 |
D5C1 BD |
Uilenstede |
12:00 |
2 |
SVU D7 - De Spuyt D5 |
0-4 |
16-25, 15-25, 14-25, 10-25 |
HPA BK |
Uilenstede |
12:00 |
3 |
SVU H1 - US H4 |
2-3 |
25-21, 25-16, 21-25, 21-25, 13-15 |
D1C BK |
Uilenstede |
14:00 |
1 |
SVU D2 - US D5 |
0-4 |
25-27, 22-25, 21-25, 20-25 |
D3K1 BC |
Uilenstede |
14:00 |
2 |
SVU D4 - Netzo D1 |
3-2 |
21-25, 25-17, 17-25, 25-14, 15-12 |
H1B BK |
Uilenstede |
14:00 |
3 |
SVU H2 - US H5 |
3-1 |
25-18, 25-23, 20-25, 25-19 |
D6B1 FB |
Uilenstede |
16:00 |
2 |
SVU D9 - Xenon D3 |
1-3 |
11-25, 10-25, 25-18, 23-25 |
D6A1 ED |
Uilenstede |
16:00 |
2 |
SVU D8 - Volamos D4 |
3-1 |
25-20, 25-17, 18-25, 25-15 |
CW51B1BF |
De Ackers |
09:00 |
4 |
DVC 1 - VSTS 2 |
2-2 |
23-16, 12-27 |
CW51B1ED |
De Ackers |
09:00 |
5 |
VollinGo 1 - Volley2B 2 |
4-0 |
22-16, 20-18 |
CW51B1CA |
De Ackers |
09:00 |
6 |
Jupiter 1 - 1 |
1-3 |
16-27, 21-21 |
CW61B1EB |
De Ackers |
09:00 |
7 |
ZVH 4 - Volley2B 3 |
2-2 |
25-21, 16-25 |
CW61B1CA |
De Ackers |
09:00 |
8 |
ZVH 1 - VollinGo 1 |
4-0 |
25-21, 25-20 |
CW51B1DC |
De Ackers |
09:30 |
4 |
Volley2B 2 - Jupiter 1 |
4-0 |
28-13, 27-13 |
CW51B1AB |
De Ackers |
09:30 |
5 |
1 - DVC 1 |
4-0 |
20-18, 23-17 |
CW51B1FE |
De Ackers |
09:30 |
6 |
VSTS 2 - VollinGo 1 |
2-2 |
26-13, 21-22 |
CW61B1DC |
De Ackers |
09:30 |
7 |
Volley2B 2 - ZVH 1 |
0-4 |
13-25, 20-25 |
CW61B1AE |
De Ackers |
09:30 |
8 |
VollinGo 1 - ZVH 4 |
2-2 |
22-25, 25-19 |
CW51B1AE |
De Ackers |
10:00 |
4 |
1 - VollinGo 1 |
4-0 |
22-12, 20-19 |
CW51B1BD |
De Ackers |
10:00 |
5 |
DVC 1 - Volley2B 2 |
0-4 |
19-21, 20-25 |
CW51B1CF |
De Ackers |
10:00 |
6 |
Jupiter 1 - VSTS 2 |
0-4 |
18-23, 18-19 |
CW61B1BD |
De Ackers |
10:00 |
7 |
Volley2B 3 - Volley2B 2 |
4-0 |
25-16, 25-16 |
MC3A1 FG |
De Walvis |
10:30 |
1 |
vv Jonas MC1 - Clam Dycke MC3 |
0-4 |
08-25, 15-25, 06-25, 12-25 |
MB2C1 FG |
De Walvis |
10:30 |
2 |
vv Jonas MB1 - Ardea MB2 |
4-0 |
25-15, 25-14, 25-18, 25-17 |
MB3A1 GA |
De Walvis |
10:30 |
3 |
vv Jonas MB2 - AMVJ-Martinus MB4 |
3-1 |
25-13, 25-20, 25-22, 14-25 |
JB2B1 FB |
De Walvis |
10:30 |
4 |
vv Jonas JB1 - Albatros JB2 |
0-4 |
19-25, 17-25, 10-25, 14-25 |
MA1A1 CD |
De Bloemen |
16:00 |
5 |
Croonenburg MA1 - Zaanstad MA2 |
3-1 |
25-22, 25-16, 25-20, 19-25 |
CC52B1DE |
Interwey |
10:00 |
5 |
Shot 2 - UVV/Sphynx 2 |
1-2 |
38-28, 20-42, 27-37 |
CC52A1DA |
Interwey |
11:00 |
5 |
Shot 1 - Volleer 1 |
3-0 |
31-28, 34-18, 28-25 |
JC1A1 EB |
Interwey |
12:00 |
1 |
Shot JC1 - Gemini S JC1 |
2-3 |
13-25, 25-20, 25-19, 21-25, 07-15 |
D2I DI |
Interwey |
12:00 |
2 |
Shot D3 - Voleem D2 |
3-1 |
23-25, 25-20, 25-22, 25-15 |
CC41A1DE |
Interwey |
12:00 |
5 |
Shot 1 - UVV/Sphynx 1 |
0-3 |
18-35, 22-32, 23-29 |
H1F BK |
Interwey |
12:00 |
8 |
Shot H2 - USV Protos H4 |
3-2 |
25-27, 25-22, 21-25, 25-23, 22-20 |
H3E BK |
Interwey |
14:00 |
1 |
Shot H4 - USV Protos H6 |
1-3 |
10-25, 27-25, 12-25, 22-25 |
D1I BK |
Interwey |
14:00 |
2 |
Shot D2 - USV Protos D5 |
1-3 |
16-25, 19-25, 20-25, 25-17 |
DPC BK |
Interwey |
14:00 |
8 |
Shot D1 - USV Protos D3 |
3-1 |
25-15, 25-17, 25-19, 22-25 |
JB2F1 GB |
Kerkpolder |
13:30 |
3 |
VVV Delta JB1 - Kratos \'08 JB2 |
1-3 |
22-25, 18-25, 25-22, 19-25 |
MC2J1 FA |
Kerkpolder |
13:30 |
4 |
VVV Delta MC1 - Kalinko MC4 |
4-0 |
25-09, 25-06, 25-06, 25-07 |
HPD LA |
TU-Sportcentrum |
12:00 |
1 |
Punch H2 - NOVO H1 |
1-3 |
16-25, 25-17, 13-25, 15-25 |
H3M FG |
TU-Sportcentrum |
12:00 |
4 |
Punch H9 - MVC H1 |
3-1 |
25-19, 26-24, 26-24, 22-25 |
D4H BF |
TU-Sportcentrum |
14:00 |
4 |
Punch D10 - VCO D5 |
0-4 |
13-25, 20-25, 16-25, 11-25 |
MBHC1 BD |
Houtrust sporthal |
12:00 |
3 |
Kalinko MB1 - VOLEVO MB1 |
3-1 |
17-25, 25-18, 25-17, 25-15 |
CC62C1AC |
Houtrust sporthal |
12:30 |
1 |
Kalinko 3 - VOLEVO 2 |
4-0 |
25-16, 25-19, 25-19, 25-22 |
MCHB1 CE |
Houtrust sporthal |
12:30 |
2 |
Kalinko MC1 - VCV MC1 |
1-3 |
23-25, 20-25, 19-25, 25-11 |
CC62D1AC |
Houtrust sporthal |
14:30 |
1 |
Kalinko 4 - VOLEVO 3 |
0-4 |
10-25, 14-25, 06-25, 05-25 |
H1H DI |
Houtrust sporthal |
14:30 |
2 |
Kalinko H2 - Monza H1 |
3-1 |
25-18, 19-25, 25-23, 25-12 |
MC1E1 BC |
Houtrust sporthal |
16:30 |
1 |
Kalinko MC2 - VOLEVO MC2 |
1-3 |
10-25, 10-25, 10-25, 25-23 |
3BH DI |
Houtrust sporthal |
16:30 |
3 |
Kalinko H1 - Leython DC H1 |
4-0 |
25-17, 25-17, 25-21, 25-19 |
MB1H1 BF |
Houtrust sporthal |
16:30 |
3 |
Kalinko MB2 - Leython DC MB2 |
3-1 |
25-22, 25-12, 25-17, 19-25 |
D1C DI |
Diemen |
13:00 |
1 |
Smashing D1 - Spaarnestad D6 |
3-2 |
18-25, 25-22, 19-25, 25-20, 15-07 |
D2H1 GB |
Diemen |
13:00 |
2 |
Smashing D3 - Albatros D4 |
1-3 |
25-27, 20-25, 17-25, 25-12 |
MA1C1 CA |
Diemen |
13:00 |
3 |
Smashing MA3 - Albatros MA1 |
1-3 |
22-25, 20-25, 27-25, 15-25 |
MC3A1 BC |
Diemen |
13:00 |
4 |
Smashing MC2 - Smashing Velsen MC1 |
4-0 |
26-24, 25-20, 26-24, 26-24 |
H1C DI |
Diemen |
15:00 |
1 |
Smashing H1 - Netzo H1 |
4-0 |
25-19, 25-21, 25-20, 25-19 |
JA1B1 CD |
Diemen |
15:00 |
2 |
Smashing JA1 - Spaarnestad JA4 |
4-0 |
25-18, 25-09, 25-11, 25-13 |
D4C1 AE |
Diemen |
15:00 |
3 |
Smashing D4 - CTO D2 |
3-2 |
25-23, 09-25, 14-25, 25-22, 15-11 |
MA2C1 DG |
Diemen |
15:00 |
4 |
Smashing MA4 - Spaarnestad MA4 |
0-4 |
11-25, 17-25, 08-25, 05-25 |
D1C EH |
Diemen |
17:00 |
1 |
Smashing D2 - Compaen D4 |
4-0 |
25-13, 25-14, 25-16, 25-22 |
H5B1 CD |
Diemen |
17:00 |
2 |
Smashing H3 - Netzo H7 |
1-3 |
25-15, 20-25, 17-25, 20-25 |
MB2D1 FB |
Diemen |
17:00 |
3 |
Smashing MB1 - AMVJ-Martinus MB3 |
4-0 |
25-20, 25-12, 25-21, 25-18 |
MC1B1 CD |
Diemen |
17:00 |
4 |
Smashing MC1 - Spaarnestad MC2 |
4-0 |
25-18, 25-15, 25-19, 25-14 |
CW51A1BF |
Dorpshuis Custwijck |
09:00 |
3 |
Jupiter 2 - ZVH 2 |
4-0 |
34-18, 30-17 |
CW51A1ED |
Dorpshuis Custwijck |
09:00 |
4 |
VSTS 1 - Volley2B 1 |
0-4 |
21-22, 22-27 |
CW51A1CA |
Dorpshuis Custwijck |
09:00 |
5 |
Timios 1 - DVC 2 |
2-2 |
32-10, 20-24 |
CW51A1DC |
Dorpshuis Custwijck |
09:30 |
3 |
Volley2B 1 - Timios 1 |
2-2 |
18-14, 16-22 |
CW51A1AB |
Dorpshuis Custwijck |
09:30 |
4 |
DVC 2 - Jupiter 2 |
0-4 |
16-31, 15-30 |
CW51A1FE |
Dorpshuis Custwijck |
09:30 |
5 |
ZVH 2 - VSTS 1 |
2-2 |
23-18, 19-20 |
CW51A1AE |
Dorpshuis Custwijck |
10:00 |
3 |
DVC 2 - VSTS 1 |
0-4 |
14-25, 06-24 |
CW51A1BD |
Dorpshuis Custwijck |
10:00 |
4 |
Jupiter 2 - Volley2B 1 |
3-1 |
17-17, 23-18 |
CW51A1CF |
Dorpshuis Custwijck |
10:00 |
5 |
Timios 1 - ZVH 2 |
4-0 |
28-13, 28-11 |
MC3E1 BC |
Dorpshuis Custwijck |
13:00 |
1 |
DVC MC1 - Jupiter MC1 |
3-1 |
25-12, 25-19, 25-08, 23-25 |
MA2H1 Bc |
Dorpshuis Custwijck |
13:00 |
2 |
DVC MA1 - MA1 |
1-3 |
08-25, 23-25, 16-25, 25-23 |
MB2J1 BC |
Dorpshuis Custwijck |
15:00 |
1 |
DVC MB1 - Timios MB1 |
1-3 |
18-25, 18-25, 16-25, 25-20 |
H1G LA |
Dorpshuis Custwijck |
15:00 |
2 |
DVC H1 - Thor H2 |
0-4 |
13-25, 20-25, 21-25, 16-25 |
D3J LA |
Dorpshuis Custwijck |
17:00 |
1 |
DVC D3 - Thor D4 |
4-0 |
25-11, 25-19, 25-11, 25-17 |
DPD LA |
Dorpshuis Custwijck |
18:00 |
2 |
DVC D1 - NOVO D1 |
3-2 |
25-19, 25-21, 16-25, 17-25, 15-11 |
MB1C1 AB |
\'t Bolwerck |
13:00 |
3 |
MOVE MB2 - VCH MB1 |
0-4 |
20-25, 13-25, 16-25, 14-25 |
JC2A1 AB |
De Drecht |
09:00 |
|
Madjoe JC1 - Simokos JC1 |
4-0 |
25-08, 25-09, 25-14, 25-07 |
MB1A1 AB |
De Drecht |
09:00 |
|
Madjoe MB2 - MOVE MB1 |
3-2 |
25-20, 07-25, 25-22, 23-25, 15-06 |
MC2B1 BC |
De Drecht |
09:00 |
5 |
Madjoe MC1 - NIVO MC1 |
3-1 |
26-24, 25-20, 23-25, 25-20 |
JB2A1 CF |
De Drecht |
09:00 |
6 |
Madjoe JB2 - Wognum JB1 |
3-2 |
25-14, 26-28, 22-25, 25-19, 15-10 |
JC2A1 CD |
De Drecht |
11:00 |
1 |
Madjoe JC2 - Alvoco JC1 |
0-4 |
15-25, 14-25, 22-25, 20-25 |
JA1A1 CF |
De Drecht |
11:00 |
5 |
Madjoe JA1 - vv Jonas JA1 |
4-0 |
25-13, 25-22, 25-16, 25-20 |
MBHA1 BD |
De Drecht |
11:00 |
6 |
Madjoe MB1 - Simokos MB1 |
1-3 |
21-25, 13-25, 25-22, 23-25 |
MAHA1 BD |
De Drecht |
11:00 |
7 |
Madjoe MA1 - Simokos MA1 |
4-0 |
25-14, 25-14, 25-19, 25-16 |
D2B BK |
De Drecht |
13:00 |
8 |
Madjoe D5 - Wham Wham D4 |
4-0 |
25-10, 25-12, 25-23, 25-18 |
3AD BK |
De Drecht |
14:00 |
|
Madjoe D1 - US D3 |
3-1 |
25-15, 25-10, 25-17, 19-25 |
JB1A1 BD |
De Drecht |
15:00 |
6 |
Madjoe JB1 - US JB1 |
4-0 |
25-10, 25-13, 25-14, 25-13 |
H2E LA |
Huis van Eemnes |
16:15 |
1 |
Voleem H2 - Lovoc H2 |
4-0 |
25-18, 25-23, 25-19, 25-12 |
H3E LA |
Huis van Eemnes |
16:15 |
2 |
Voleem H4 - Irene H5 |
4-0 |
25-10, 25-16, 25-22, 25-09 |
D3D CJ |
Huis van Eemnes |
16:15 |
3 |
Voleem D3 - Sovoco D4 |
4-0 |
25-21, 25-10, 25-11, 25-07 |
HPB FG |
Huis van Eemnes |
18:00 |
1 |
Voleem H1 - VIVES H2 |
3-1 |
24-26, 25-20, 26-24, 25-19 |
D3E DI |
Huis van Eemnes |
18:00 |
3 |
Voleem D4 - Sovoco D5 |
3-1 |
25-21, 25-21, 25-13, 19-25 |
CW41B1BF |
De Zebra |
10:30 |
2 |
Dosko 2 - ZVH 3 |
4-0 |
24-15, 22-16 |
CW41B1ED |
De Zebra |
10:30 |
3 |
VollinGo 1 - Thor 2 |
0-4 |
06-23, 06-24 |
CW41B1CA |
De Zebra |
10:30 |
4 |
Jupiter 1 - 1 |
2-2 |
16-24, 19-16 |
CW41B1DC |
De Zebra |
11:00 |
2 |
Thor 2 - Jupiter 1 |
4-0 |
19-17, 31-10 |
CW41B1AB |
De Zebra |
11:00 |
3 |
1 - Dosko 2 |
0-4 |
07-33, 15-23 |
CW41B1FE |
De Zebra |
11:00 |
4 |
ZVH 3 - VollinGo 1 |
4-0 |
16-09, 18-16 |
CW41B1AE |
De Zebra |
11:30 |
2 |
1 - VollinGo 1 |
4-0 |
28-05, 24-16 |
CW41B1BD |
De Zebra |
11:30 |
3 |
Dosko 2 - Thor 2 |
0-4 |
12-19, 05-24 |
CW41B1CF |
De Zebra |
11:30 |
4 |
Jupiter 1 - ZVH 3 |
3-1 |
20-11, 18-18 |
MB1G1 BE |
De Zebra |
12:30 |
2 |
VollinGo MB1 - ZVH MB1 |
1-3 |
25-17, 21-25, 20-25, 18-25 |
MC2I1 FA |
De Zebra |
12:30 |
3 |
VollinGo MC3 - VTC Woerden MC2 |
0-4 |
15-25, 10-25, 09-25, 11-25 |
JC2D1 BC |
De Zebra |
12:30 |
4 |
VollinGo JC1 - Zovoc JC3 |
3-1 |
19-25, 25-10, 25-17, 25-14 |
MB2J1 DE |
De Zebra |
12:30 |
5 |
VollinGo MB2 - VSTS MB2 |
3-1 |
25-13, 23-25, 25-22, 25-22 |
H1G BK |
De Zebra |
14:30 |
2 |
VollinGo H3 - VTC Woerden H3 |
3-1 |
21-25, 25-16, 25-22, 25-23 |
MC2H1 EF |
De Zebra |
14:30 |
3 |
VollinGo MC2 - VSTS MC1 |
1-3 |
21-25, 12-25, 25-16, 20-25 |
D1J LA |
De Zebra |
14:30 |
4 |
VollinGo D4 - Thor D3 |
3-1 |
22-25, 25-09, 25-06, 25-21 |
D3J BK |
De Zebra |
14:30 |
5 |
VollinGo D6 - USV Protos D9 |
0-4 |
15-25, 23-25, 14-25, 19-25 |
H1I BK |
De Zebra |
16:30 |
2 |
VollinGo H2 - VHZ H1 |
4-0 |
25-16, 25-12, 25-10, 25-11 |
MC1E1 DF |
De Zebra |
16:30 |
3 |
VollinGo MC1 - ZVH MC1 |
1-3 |
17-25, 25-17, 22-25, 15-25 |
JC2C1 AB |
De Randhorst |
09:00 |
1 |
Go\'97 JC1 - JC1 |
1-3 |
17-25, 25-20, 23-25, 22-25 |
MBHB1 FG |
De Randhorst |
09:00 |
2 |
Go\'97 MB1 - Taurus MB1 |
0-4 |
18-25, 19-25, 23-25, 19-25 |
CC62A1CD |
De Randhorst |
09:00 |
3 |
Go\'97 1 - Irene 2 |
2-1 |
29-26, 28-26, 26-27 |
MB2H1 DE |
De Randhorst |
11:00 |
1 |
Go\'97 MB2 - Servia MB1 |
4-0 |
25-17, 25-16, 25-21, 25-15 |
D2J DI |
De Randhorst |
11:00 |
2 |
Go\'97 D3 - KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg D2 |
3-1 |
25-15, 25-14, 12-25, 25-22 |
D3F Bg |
De Randhorst |
11:00 |
3 |
Go\'97 D4 - VIVES D7 |
0-4 |
12-25, 11-25, 15-25, 23-25 |
MB2A1 CD |
Sporthal De Draai |
14:00 |
1 |
Ardea MB1 - Tevoko MB1 |
0-4 |
14-25, 16-25, 18-25, 21-25 |
D2A CJ |
Sporthal De Draai |
14:00 |
2 |
Ardea D2 - Tevoko D3 |
1-3 |
24-26, 25-22, 09-25, 13-25 |
H1A CJ |
Sporthal De Draai |
14:00 |
3 |
Ardea H1 - Tevoko H1 |
4-0 |
25-16, 25-23, 25-21, 29-27 |
MC2A1 EC |
Sporthal De Draai |
14:00 |
3 |
Ardea MC1 - Tevoko MC2 |
3-2 |
12-25, 21-25, 25-18, 25-22, 15-04 |
MC1A1 DE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
12:30 |
5 |
Spaarnestad MC3 - Wham Wham MC1 |
0-4 |
11-25, 13-25, 07-25, 15-25 |
JB1A1 CE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
12:30 |
6 |
Spaarnestad JB2 - Wham Wham JB1 |
0-4 |
14-25, 18-25, 23-25, 20-25 |
MA1A1 FA |
Yvonne van Gennip Sporthal |
12:30 |
7 |
Spaarnestad MA3 - Alvoco MA1 |
0-4 |
13-25, 14-25, 12-25, 08-25 |
JA1A1 DA |
Yvonne van Gennip Sporthal |
12:30 |
8 |
Spaarnestad JA3 - Alvoco JA1 |
0-4 |
13-25, 14-25, 18-25, 16-25 |
MBHA1 EF |
Yvonne van Gennip Sporthal |
15:00 |
2 |
Spaarnestad MB1 - VC Allvo MB1 |
3-2 |
25-16, 22-25, 20-25, 25-17, 15-13 |
MB1C1 EC |
Yvonne van Gennip Sporthal |
15:00 |
3 |
Spaarnestad MB4 - SAS\'70 MB1 |
3-2 |
25-22, 16-25, 16-25, 25-18, 15-13 |
HPA LA |
Yvonne van Gennip Sporthal |
15:00 |
4 |
Spaarnestad H5 - VCC\'92 H1 |
3-2 |
25-22, 25-17, 22-25, 16-25, 15-07 |
D2E CJ |
Yvonne van Gennip Sporthal |
17:00 |
2 |
Spaarnestad D9 - VCH D4 |
4-0 |
25-10, 25-21, 25-10, 25-14 |
MC3A1 DE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
17:00 |
4 |
Spaarnestad MC4 - Spaarnestad MC5 |
4-0 |
25-09, 25-12, 25-08, 25-14 |
MA3B1 BC |
Yvonne van Gennip Sporthal |
17:00 |
9 |
Spaarnestad MA5 - RVV MA2 |
4-0 |
25-04, 25-09, 25-11, 25-16 |
HPA FG |
Yvonne van Gennip Sporthal |
19:00 |
4 |
Spaarnestad H4 - Madjoe H3 |
|
|
MA1B1 FD |
Yvonne van Gennip Sporthal |
19:00 |
9 |
Spaarnestad MA2 - Wham Wham MA2 |
3-1 |
25-19, 25-09, 25-27, 25-16 |
MC2F1 DF |
Dorpshuis De Dissel |
09:30 |
1 |
Switch Hooglanderveen MC3 - Forza Hoogland MC2 |
3-1 |
19-25, 25-18, 25-20, 25-17 |
MC3C1 EA |
Dorpshuis De Dissel |
09:30 |
2 |
Switch Hooglanderveen MC4 - The Smashers MC1 |
0-4 |
10-25, 07-25, 02-25, 13-25 |
MB2G1 BD |
Dorpshuis De Dissel |
11:00 |
1 |
Switch Hooglanderveen MB2 - Cito MB1 |
4-0 |
28-26, 25-06, 25-13, 25-17 |
MC2E1 CE |
Dorpshuis De Dissel |
11:00 |
2 |
Switch Hooglanderveen MC2 - VC Allvo MC1 |
0-4 |
06-25, 19-25, 14-25, 18-25 |
MC2B1 DE |
De Weyver |
10:15 |
1 |
Reflection MC1 - Simokos MC2 |
2-3 |
11-25, 25-16, 25-22, 17-25, 09-15 |
CC41A1FA |
Kruisboog |
09:00 |
7 |
Taurus 1 - Irene 1 |
0-3 |
22-35, 29-31, 23-34 |
CC62B1DE |
Kruisboog |
09:00 |
8 |
Taurus 2 - UVV/Sphynx 2 |
3-0 |
29-22, 28-27, 35-15 |
CC62A1EF |
Kruisboog |
09:00 |
9 |
Taurus 1 - VCV 2 |
3-0 |
39-14, 31-19, 26-23 |
JC1A1 FC |
Kruisboog |
10:30 |
3 |
Taurus JC1 - KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg JC1 |
3-1 |
25-20, 25-22, 23-25, 25-21 |
JC4B1 EF |
Kruisboog |
10:30 |
4 |
Taurus MC4 - Volleer MC1 |
0-4 |
11-25, 15-25, 12-25, 10-25 |
D2I LA |
Kruisboog |
12:30 |
4 |
Taurus D4 - Irene D4 |
1-3 |
17-25, 17-25, 25-13, 24-26 |
MB1E1 Cd |
Kruisboog |
12:30 |
5 |
Taurus MB2 - VCV MB1 |
3-1 |
26-24, 25-16, 21-25, 25-18 |
JAHB1 CD |
Kruisboog |
14:30 |
3 |
Taurus JA1 - VollinGo JA1 |
4-0 |
25-17, 25-23, 25-11, 25-13 |
MC2G1 AB |
Kruisboog |
14:30 |
4 |
Taurus MC3 - VCV MC3 |
1-3 |
21-25, 23-25, 06-25, 26-24 |
H1F LA |
Kruisboog |
14:30 |
5 |
Taurus H4 - UVV/Sphynx H1 |
1-3 |
25-13, 17-25, 19-25, 06-25 |
MB2H1 FC |
Kruisboog |
16:30 |
5 |
Taurus MB4 - VCV MB2 |
0-4 |
10-25, 21-25, 18-25, 10-25 |
MA3A1 DE |
Kruisboog |
16:30 |
6 |
Taurus MA5 - Sovoco MA1 |
2-3 |
26-24, 20-25, 18-25, 25-13, 13-15 |
3BH FG |
Kruisboog |
17:00 |
3 |
Taurus H2 - Sovicos H1 |
4-0 |
25-15, 25-12, 25-12, 25-18 |
JA1C1 EF |
Prima Donna Kaas Arena |
09:00 |
2 |
Prima Donna Kaas Huizen JA2 - The Smashers JA1 |
4-0 |
25-12, 25-21, 25-20, 25-20 |
JBHA1 CD |
Prima Donna Kaas Arena |
09:00 |
3 |
Prima Donna Kaas Huizen JB1 - VC Allvo JB1 |
4-0 |
25-17, 25-08, 25-12, 25-15 |
JB1C1 DE |
Prima Donna Kaas Arena |
11:00 |
3 |
Prima Donna Kaas Huizen JB2 - Switch Hooglanderveen JB1 |
3-1 |
16-25, 25-08, 25-13, 26-24 |
D1H EH |
Prima Donna Kaas Arena |
11:00 |
3 |
Prima Donna Kaas Huizen D2 - VCV D3 |
4-0 |
25-14, 25-18, 25-19, 25-18 |
JC4B1 AH |
Prima Donna Kaas Arena |
13:30 |
2 |
Prima Donna Kaas Huizen JC2 - Unicornus 1 |
|
|
JAHA1 BC |
Prima Donna Kaas Arena |
13:30 |
3 |
Prima Donna Kaas Huizen JA1 - Spaarnestad JA2 |
3-1 |
25-22, 25-18, 32-30, 27-29 |
MA2D1 CD |
De Fuik |
13:30 |
2 |
ODIS MA1 - Prima Donna Kaas Huizen MA2 |
3-1 |
25-20, 25-19, 25-16, 18-25 |
HPB EH |
De Fuik |
15:30 |
1 |
ODIS H1 - VCH H1 |
3-1 |
25-22, 19-25, 25-15, 25-15 |
JC3A1 GA |
Schulenburg |
09:00 |
|
Serve\'72 JC1 - KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg JC2 |
|
|
CC52C1CD |
Schulenburg |
09:00 |
2 |
Serve\'72 1 - Taurus 2 |
1-2 |
30-23, 28-29, 22-33 |
MB3C1 EF |
Schulenburg |
10:30 |
1 |
Serve\'72 MB1 - UVV/Sphynx MB4 |
4-0 |
25-12, 25-08, 25-14, 25-23 |
JB2B1 EC |
Topsportcentrum De Koog |
09:30 |
|
Zaanstad JB1 - Clam Dycke JB1 |
4-0 |
25-10, 25-16, 25-15, 25-23 |
MC1B1 AB |
Topsportcentrum De Koog |
09:30 |
1 |
Zaanstad MC2 - Albatros MC1 |
1-3 |
25-18, 12-25, 17-25, 17-25 |
MA1B1 EC |
Topsportcentrum De Koog |
09:30 |
2 |
Zaanstad MA3 - NIVO MA1 |
1-3 |
14-25, 19-25, 25-22, 08-25 |
MCHA1 CD |
Topsportcentrum De Koog |
11:15 |
|
Zaanstad MC1 - Prima Donna Kaas Huizen MC1 |
4-0 |
25-17, 25-18, 25-16, 25-20 |
MAHA1 CE |
Topsportcentrum De Koog |
11:15 |
2 |
Zaanstad MA1 - Spaarnestad MA1 |
3-1 |
25-19, 25-20, 25-20, 12-25 |
MA2A1 FA |
Topsportcentrum De Koog |
11:15 |
3 |
Zaanstad MA4 - Alvoco MA2 |
4-0 |
25-08, 25-12, 25-12, 25-14 |
H2C FG |
Topsportcentrum De Koog |
13:15 |
1 |
Zaanstad H6 - Clam Dycke H2 |
3-1 |
25-13, 25-17, 25-19, 21-25 |
JAHA1 FA |
Topsportcentrum De Koog |
13:15 |
2 |
Zaanstad JA1 - Gemini S JA1 |
4-0 |
25-15, 25-14, 25-11, 25-15 |
DPA FG |
Topsportcentrum De Koog |
15:15 |
1 |
Zaanstad D4 - Compaen D2 |
3-1 |
15-25, 25-16, 25-21, 25-20 |
3AH LA |
Topsportcentrum De Koog |
17:15 |
1 |
Zaanstad H3 - Switch Hooglanderveen H1 |
1-3 |
21-25, 18-25, 12-25, 25-21 |
3AD LA |
Topsportcentrum De Koog |
17:15 |
2 |
Zaanstad D3 - Switch Hooglanderveen D1 |
4-0 |
25-20, 25-23, 25-16, 25-15 |
D3O DI |
Boorsmazaal |
13:00 |
1 |
RVV D4 - VHZ D6 |
|
|
MC2L1 BC |
Boorsmazaal |
13:00 |
2 |
RVV MC1 - NOVO MC1 |
0-4 |
18-25, 10-25, 10-25, 22-25 |
D1K DI |
Boorsmazaal |
13:00 |
2 |
RVV D2 - Zovoc D3 |
2-3 |
17-25, 23-25, 25-23, 25-20, 07-15 |
DPD DI |
Boorsmazaal |
15:30 |
1 |
RVV D1 - VVV Delta D1 |
1-3 |
19-25, 25-17, 09-25, 13-25 |
JBHC1 CD |
De Bloemerd |
11:00 |
1 |
Leython DC JB1 - Next Volley Dordrecht JB1 |
0-4 |
11-25, 17-25, 18-25, 17-25 |
JC3B1 CD |
De Bloemerd |
11:00 |
2 |
Leython DC JC1 - VVV Delta JC1 |
3-2 |
08-25, 14-25, 25-23, 25-23, 15-10 |
MB2M1 CE |
De Bloemerd |
11:00 |
3 |
Leython DC MB3 - WVV MB1 |
0-4 |
13-25, 16-25, 19-25, 17-25 |
MCHB1 DF |
De Bloemerd |
11:00 |
4 |
Leython DC MC1 - VOLEVO MC1 |
2-3 |
23-25, 25-19, 25-21, 13-25, 14-16 |
D4H IC |
De Zijl |
15:00 |
2 |
GGV D7 - SKC D14 |
4-0 |
25-16, 25-09, 25-15, 25-22 |
D3N BH |
De Zijl |
15:00 |
3 |
GGV D3 - SKC D11 |
3-1 |
22-25, 25-08, 25-21, 25-15 |
MB2D1 CE |
Landsmeer |
13:00 |
1 |
VCW MB1 - AMVJ-Martinus MB2 |
0-4 |
23-25, 24-26, 17-25, 22-25 |
D4B EH |
Sporthal Langbroek |
13:30 |
1 |
SVL D2 - VCV D5 |
4-0 |
25-13, 25-14, 25-16, 26-24 |
D2I EH |
Sporthal Langbroek |
16:00 |
1 |
SVL D1 - KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg D1 |
3-1 |
25-10, 25-19, 21-25, 25-23 |
MC2H1 BC |
Bloemstede |
09:00 |
1 |
VOC-Maarssen MC1 - OKV MC1 |
0-4 |
12-25, 24-26, 11-25, 16-25 |
MB2I1 AB |
Bloemstede |
10:45 |
1 |
VOC-Maarssen MB2 - OKV MB1 |
3-2 |
25-15, 16-25, 25-22, 23-25, 15-13 |
MB1F1 CD |
Bloemstede |
12:30 |
1 |
VOC-Maarssen MB1 - VSTS MB1 |
4-0 |
25-17, 25-23, 25-23, 25-14 |
JB2E1 DE |
Bloemstede |
14:15 |
1 |
VOC-Maarssen JB1 - Univé-LVV JB1 |
4-0 |
25-07, 25-09, 25-15, 25-12 |
MA2G1 FG |
Bloemstede |
16:00 |
1 |
VOC-Maarssen MA1 - UVV/Sphynx MA2 |
1-3 |
17-25, 25-27, 13-25, 25-15 |
3BH LA |
Bloemstede |
20:00 |
1 |
VOC-Maarssen H1 - Thor H1 |
3-1 |
23-25, 25-19, 25-15, 25-22 |
MB2I1 CD |
Hofland |
11:30 |
1 |
De Valk MB1 - Jupiter MB1 |
2-3 |
25-11, 23-25, 25-22, 23-25, 09-15 |
CC61A1DA |
Hofland |
11:30 |
2 |
De Valk 1 - Cito 1 |
1-2 |
14-33, 30-18, 23-26 |
D3F Ea |
Hofland |
13:30 |
2 |
De Valk D3 - Irene D5 |
1-3 |
17-25, 18-25, 31-29, 14-25 |
MB3E1 FD |
De Wielepet |
14:00 |
3 |
Monza MB3 - VCO MB4 |
4-0 |
25-18, 25-09, 25-15, 25-14 |
D1I FG |
De Vierstee |
16:00 |
2 |
Salvo \'67 D1 - VIVES D3 |
3-1 |
25-20, 25-18, 25-07, 23-25 |
MC3F1 AB |
Sporthal DEO |
18:00 |
1 |
DEO MC1 - Sovicos MC1 |
3-2 |
25-11, 23-25, 25-08, 15-25, 15-09 |
MB3D1 EF |
Sporthal DEO |
18:00 |
2 |
DEO MB2 - VVV Delta MB1 |
0-4 |
05-25, 01-25, 08-25, 08-25 |
MA1E1 FB |
Merwestein |
13:00 |
1 |
NVC MA1 - Irene MA1 |
2-3 |
21-25, 25-21, 25-20, 23-25, 12-15 |
JC4B1 GC |
Merwestein |
13:00 |
3 |
NVC JC2 - VC Allvo JC1 |
4-0 |
25-20, 25-14, 25-20, 25-20 |
CC42A1CE |
Merwestein |
13:00 |
4 |
NVC 1 - Irene 3 |
3-0 |
31-19, 40-14, 31-22 |
D3G BK |
Merwestein |
15:00 |
1 |
NVC D1 - Forza Hoogland D6 |
4-0 |
25-21, 25-04, 25-14, 25-09 |
JB2D1 FB |
Merwestein |
15:00 |
3 |
NVC JB1 - Taurus JB2 |
4-0 |
25-21, 25-13, 25-14, 25-09 |
JC2C1 CD |
Merwestein |
15:00 |
4 |
NVC JC1 - Taurus JC2 |
0-4 |
15-25, 13-25, 16-25, 16-25 |
HPB BK |
Merwestein |
17:00 |
1 |
NVC H1 - Switch H1 |
3-2 |
25-27, 18-25, 25-21, 25-11, 15-12 |
H3F BK |
Merwestein |
17:00 |
3 |
NVC H2 - UVV/Sphynx H3 |
3-1 |
25-21, 20-25, 25-10, 25-14 |
MC2D1 FH |
Bindelwijk |
12:00 |
|
V.V.Ouderkerk MC1 - Atalante MC1 |
4-0 |
25-19, 25-12, 25-12, 25-17 |
JC2F1 CD |
Bindelwijk |
12:00 |
|
V.V.Ouderkerk JC1 - Scarabee JC1 |
4-0 |
25-19, 25-22, 25-14, 25-23 |
JB1B1 BC |
Bindelwijk |
16:30 |
1 |
V.V.Ouderkerk JB1 - VCH JB1 |
3-1 |
16-25, 25-19, 25-22, 27-25 |
JAHA1 DE |
Bindelwijk |
18:00 |
1 |
V.V.Ouderkerk JA1 - VV Utrecht JA1 |
0-4 |
12-25, 18-25, 19-25, 16-25 |
CC42A1AB |
De Lindenhof |
11:30 |
1 |
Kromme Rijn 1 - Serve\'72 1 |
1-2 |
19-34, 28-27, 21-27 |
CC62B1BC |
De Lindenhof |
11:30 |
1 |
Kromme Rijn 1 - Servia 1 |
3-0 |
35-22, 34-22, 36-14 |
D3F DI |
De Lindenhof |
13:00 |
1 |
Kromme Rijn D1 - Cito D3 |
4-0 |
25-19, 25-15, 25-19, 25-17 |
JC1A1 DA |
De Lindenhof |
13:00 |
1 |
Kromme Rijn JC2 - AVV Keistad JC2 |
2-3 |
20-25, 25-22, 25-13, 11-25, 15-17 |
H3E DI |
De Lindenhof |
15:00 |
2 |
Kromme Rijn H1 - Gemini S H5 |
4-0 |
25-14, 25-20, 25-23, 25-14 |
MC1A1 Bc |
De Greep |
14:00 |
1 |
Compaen MC1 - Simokos MC1 |
1-3 |
23-25, 21-25, 25-20, 17-25 |
CM51A1AB |
Oostzaan |
09:00 |
8 |
Clam Dycke 1 - Compaen 1 |
0-4 |
09-34, 17-23 |
CM61A1BE |
Oostzaan |
09:00 |
9 |
Clam Dycke 2 - vv Jonas 1 |
4-0 |
28-09, 30-12 |
CM41A1AB |
Oostzaan |
09:30 |
6 |
Croonenburg 1 - Compaen 1 |
0-4 |
17-26, 21-23 |
CM41A1ED |
Oostzaan |
09:30 |
7 |
VCC\'92 1 - VIP 1 |
2-2 |
17-21, 22-21 |
CM51A1BD |
Oostzaan |
09:30 |
8 |
Compaen 1 - Zaanstad 1 |
4-0 |
29-12, 30-23 |
CM61A1DB |
Oostzaan |
09:30 |
9 |
Voluit 1 - Clam Dycke 2 |
2-2 |
24-16, 16-29 |
CM41A1CA |
Oostzaan |
10:00 |
6 |
Compaen 2 - Croonenburg 1 |
4-0 |
27-14, 36-14 |
CM41A1DF |
Oostzaan |
10:00 |
7 |
VIP 1 - Zaanstad 1 |
4-0 |
20-15, 24-18 |
CM51A1CA |
Oostzaan |
10:00 |
8 |
VIP 1 - Clam Dycke 1 |
4-0 |
40-14, 37-15 |
CM61A1EA |
Oostzaan |
10:00 |
9 |
vv Jonas 1 - Clam Dycke 1 |
0-4 |
12-26, 16-26 |
CM41A1BC |
Oostzaan |
10:30 |
6 |
Compaen 1 - Compaen 2 |
0-4 |
13-26, 16-26 |
CM41A1GE |
Oostzaan |
10:30 |
7 |
Zaanstad 2 - VCC\'92 1 |
0-4 |
18-29, 13-26 |
CM51A1DC |
Oostzaan |
10:30 |
8 |
Zaanstad 1 - VIP 1 |
0-4 |
10-44, 22-30 |
CM61A1CD |
Oostzaan |
10:30 |
9 |
Compaen 1 - Voluit 1 |
4-0 |
32-16, 30-16 |
CM41A1FG |
Oostzaan |
11:00 |
7 |
Zaanstad 1 - Zaanstad 2 |
4-0 |
33-06, 30-09 |
CM61A1AC |
Oostzaan |
11:00 |
9 |
Clam Dycke 1 - Compaen 1 |
2-2 |
14-26, 23-22 |
MC2D1 AB |
De Karekiet |
09:00 |
1 |
VIP MC1 - AMVJ-Martinus MC1 |
0-4 |
12-25, 16-25, 10-25, 10-25 |
JA1A1 BE |
De Karekiet |
09:00 |
2 |
VIP JA1 - MOVE JA1 |
0-4 |
22-25, 13-25, 07-25, 11-25 |
JC4A1 ED |
De Karekiet |
11:00 |
1 |
VIP 1 - VCH JC1 |
2-3 |
25-21, 25-22, 19-25, 24-26, 11-15 |
JB2A1 EA |
De Karekiet |
11:00 |
2 |
VIP JB1 - Ardea JB1 |
3-2 |
25-13, 18-25, 14-25, 25-19, 15-12 |
MB2C1 AB |
De Karekiet |
13:00 |
1 |
VIP MB1 - Spaarnestad MB5 |
3-1 |
21-25, 25-15, 25-22, 25-21 |
D1A CJ |
De Karekiet |
13:00 |
1 |
VIP D2 - Tevoko D2 |
3-2 |
22-25, 25-16, 17-25, 25-22, 15-05 |
JC1C1 BC |
De Altis |
12:00 |
2 |
Inter Rijswijk JC2 - Kalinko JC1 |
0-4 |
10-25, 19-25, 20-25, 17-25 |
MAHD1 AB |
De Altis |
12:00 |
3 |
Inter Rijswijk MA1 - Leython DC MA1 |
1-3 |
11-25, 17-25, 25-27, 25-21 |
JAHB1 AB |
De Altis |
12:00 |
4 |
Inter Rijswijk JA1 - Spaarnestad JA1 |
3-1 |
24-26, 26-24, 25-16, 25-16 |
MBHC1 AC |
De Altis |
14:15 |
2 |
Inter Rijswijk MB1 - Leython DC MB1 |
1-3 |
19-25, 25-23, 15-25, 24-26 |
3BD EH |
De Altis |
14:15 |
3 |
Inter Rijswijk D2 - VTC Woerden D1 |
1-3 |
25-22, 22-25, 18-25, 11-25 |
JBHC1 AB |
De Altis |
14:15 |
4 |
Inter Rijswijk JB1 - Kalinko JB1 |
3-1 |
21-25, 30-28, 25-23, 25-22 |
JCHB1 AB |
De Altis |
16:30 |
4 |
Inter Rijswijk JC1 - VOLEVO JC1 |
4-0 |
25-16, 25-14, 25-18, 25-14 |
MC3D1 BD |
De Bunt |
09:00 |
1 |
Sovoco MC3 - UVV/Sphynx MC3 |
2-3 |
13-25, 25-14, 25-14, 24-26, 15-17 |
D1I EH |
De Bunt |
11:00 |
1 |
Sovoco D2 - VCV D2 |
4-0 |
25-16, 25-22, 25-12, 25-14 |
D1H DI |
De Bunt |
13:00 |
1 |
Sovoco D3 - Voleem D1 |
4-0 |
25-18, 25-12, 25-19, 25-23 |
HPB CJ |
De Bunt |
15:00 |
1 |
Sovoco H2 - Prima Donna Kaas Huizen H3 |
1-3 |
17-25, 18-25, 25-15, 20-25 |
JC1B1 AB |
De Stolp |
09:30 |
1 |
Dosko JC1 - Kromme Rijn JC1 |
3-2 |
20-25, 25-03, 25-19, 18-25, 15-09 |
MC2I1 CD |
De Stolp |
09:30 |
2 |
Dosko MC2 - Thor MC1 |
3-1 |
26-24, 25-15, 17-25, 25-16 |
JA1D1 GC |
De Stolp |
11:30 |
1 |
Dosko JA1 - Taurus JA2 |
4-0 |
25-19, 25-17, 25-16, 25-21 |
D2P CJ |
De Stolp |
11:30 |
2 |
Dosko D3 - Jupiter D4 |
1-3 |
25-19, 25-27, 16-25, 23-25 |
3BD CJ |
De Stolp |
13:30 |
2 |
Dosko D1 - Leython DC D2 |
|
|
D1K CJ |
De Stolp |
13:30 |
2 |
Dosko D2 - D1 |
3-2 |
24-26, 21-25, 25-22, 25-16, 15-13 |
H1G CJ |
De Stolp |
15:30 |
1 |
Dosko H2 - Zovoc H2 |
3-2 |
18-25, 27-25, 19-25, 25-18, 15-08 |
MBHA1 AC |
Harenkarspel |
14:30 |
1 |
De Boemel MB1 - Prima Donna Kaas Huizen MB1 |
0-4 |
19-25, 17-25, 15-25, 21-25 |
JB2A1 BD |
Harenkarspel |
14:30 |
2 |
De Boemel JB1 - Simokos JB1 |
4-0 |
25-14, 25-15, 25-15, 25-18 |
MC2A1 FB |
Harenkarspel |
14:30 |
3 |
De Boemel MC1 - Tevoko MC1 |
0-4 |
10-25, 22-25, 19-25, 14-25 |
3AD DI |
Harenkarspel |
16:30 |
1 |
De Boemel D1 - vv Jonas D1 |
0-4 |
20-25, 18-25, 20-25, 16-25 |
3AH DI |
Harenkarspel |
16:30 |
2 |
De Boemel H1 - vv Jonas H1 |
0-4 |
22-25, 21-25, 24-26, 14-25 |
CC51A1CD |
Galgenwaard Sportcentrum |
10:00 |
11 |
VV Utrecht 1 - VIVES 1 |
2-1 |
41-38, 46-24, 32-34 |
JAHB1 EF |
Galgenwaard Sportcentrum |
10:00 |
3 |
VV Utrecht JA2 - Zovoc JA1 |
4-0 |
25-13, 25-14, 25-19, 25-09 |
MC1D1 AB |
Galgenwaard Sportcentrum |
10:00 |
4 |
VV Utrecht MC2 - Taurus MC2 |
3-1 |
25-16, 25-13, 25-22, 21-25 |
MBHB1 DE |
Galgenwaard Sportcentrum |
10:00 |
5 |
VV Utrecht MB1 - Dosko MB1 |
1-3 |
25-21, 13-25, 08-25, 20-25 |
MA1F1 CD |
Galgenwaard Sportcentrum |
10:00 |
6 |
VV Utrecht MA3 - VTC Woerden MA1 |
1-3 |
14-25, 17-25, 16-25, 25-23 |
JA2D1 EF |
Galgenwaard Sportcentrum |
10:00 |
7 |
VV Utrecht JA4 - VTC Woerden JA2 |
1-3 |
23-25, 15-25, 25-15, 12-25 |
MA2F1 FG |
Galgenwaard Sportcentrum |
10:00 |
8 |
VV Utrecht MA4 - Taurus MA3 |
1-3 |
25-22, 17-25, 13-25, 21-25 |
CC51A1AB |
Galgenwaard Sportcentrum |
10:00 |
9 |
VV Utrecht 2 - Taurus 1 |
0-3 |
13-40, 07-42, 17-34 |
3AH CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
12:00 |
1 |
VV Utrecht H3 - MOVE H1 |
4-0 |
25-20, 25-11, 25-14, 25-23 |
3BD BK |
Galgenwaard Sportcentrum |
12:00 |
2 |
VV Utrecht D3 - Taurus D2 |
3-1 |
25-14, 20-25, 25-16, 25-11 |
MC3D1 EA |
Galgenwaard Sportcentrum |
12:00 |
3 |
VV Utrecht MC4 - Irene MC2 |
0-4 |
19-25, 18-25, 16-25, 15-25 |
MB3B1 CF |
Galgenwaard Sportcentrum |
12:00 |
4 |
VV Utrecht MB4 - UVV/Sphynx MB3 |
4-0 |
25-10, 25-18, 26-24, 31-29 |
MA1E1 EA |
Galgenwaard Sportcentrum |
12:00 |
5 |
VV Utrecht MA2 - Cito MA1 |
4-0 |
25-14, 25-23, 26-24, 25-23 |
JCHB1 CD |
Galgenwaard Sportcentrum |
12:00 |
6 |
VV Utrecht JC1 - Zovoc JC1 |
0-4 |
12-25, 13-25, 17-25, 10-25 |
MB2H1 AB |
Galgenwaard Sportcentrum |
12:00 |
7 |
VV Utrecht MB3 - Irene MB2 |
2-3 |
25-14, 18-25, 25-21, 08-25, 16-18 |
MB3C1 GA |
Galgenwaard Sportcentrum |
12:00 |
8 |
VV Utrecht MB5 - AVV Keistad MB2 |
1-3 |
25-12, 21-25, 21-25, 07-25 |
DPC CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
14:00 |
3 |
VV Utrecht D5 - Switch D2 |
2-3 |
15-25, 21-25, 25-19, 25-21, 07-15 |
MAHC1 EC |
Galgenwaard Sportcentrum |
14:00 |
4 |
VV Utrecht MA1 - VIVES MA1 |
1-3 |
18-25, 24-26, 25-19, 17-25 |
MC2G1 CD |
Galgenwaard Sportcentrum |
14:00 |
5 |
VV Utrecht MC3 - Limes MC3 |
2-3 |
25-18, 16-25, 20-25, 25-21, 09-15 |
JC2B1 EF |
Galgenwaard Sportcentrum |
14:00 |
6 |
VV Utrecht JC2 - Afas-LEOS JC1 |
0-4 |
17-25, 20-25, 14-25, 17-25 |
JB1D1 DE |
Galgenwaard Sportcentrum |
14:00 |
7 |
VV Utrecht JB2 - VIVES JB1 |
1-3 |
20-25, 25-22, 23-25, 21-25 |
MA3A1 GC |
Galgenwaard Sportcentrum |
14:00 |
8 |
VV Utrecht MA5 - Keizer Otto-Trivolley MA2 |
|
|
HPC BK |
Galgenwaard Sportcentrum |
16:00 |
1 |
VV Utrecht H5 - Enervo H1 |
1-3 |
19-25, 21-25, 25-21, 22-25 |
D1H CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
16:00 |
2 |
VV Utrecht D6 - Taurus D3 |
3-1 |
25-18, 25-22, 25-15, 22-25 |
DPB CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
16:00 |
3 |
VV Utrecht D4 - Spaarnestad D4 |
3-2 |
25-14, 25-21, 24-26, 24-26, 20-18 |
D4B CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
16:00 |
4 |
VV Utrecht D14 - Enervo D3 |
0-4 |
13-25, 22-25, 16-25, 18-25 |
D2J CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
16:00 |
6 |
VV Utrecht D10 - SVB D1 |
1-3 |
22-25, 14-25, 24-26, 26-24 |
D2I BK |
Galgenwaard Sportcentrum |
16:00 |
7 |
VV Utrecht D11 - USV Protos D8 |
2-3 |
25-20, 21-25, 25-22, 12-25, 09-15 |
D1J CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
16:00 |
8 |
VV Utrecht D8 - Jupiter D1 |
0-4 |
12-25, 21-25, 18-25, 20-25 |
D2J BK |
Galgenwaard Sportcentrum |
18:00 |
3 |
VV Utrecht D12 - USV Protos D7 |
4-0 |
25-20, 26-24, 25-13, 25-20 |
D3G CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
18:00 |
4 |
VV Utrecht D13 - SVB D2 |
3-2 |
25-15, 16-25, 25-18, 24-26, 15-12 |
H1E CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
18:00 |
5 |
VV Utrecht H7 - Irene H3 |
1-3 |
16-25, 22-25, 19-25, 25-21 |
3BH BK |
Galgenwaard Sportcentrum |
18:00 |
6 |
VV Utrecht H4 - VOLEVO H1 |
4-0 |
25-20, 25-11, 25-17, 25-22 |
D1I CJ |
Galgenwaard Sportcentrum |
18:00 |
7 |
VV Utrecht D7 - Enervo D1 |
|
|
MAHB1 AC |
Sporthal De Paperclip |
16:00 |
1 |
Limes MA1 - Prima Donna Kaas Huizen MA1 |
4-0 |
25-23, 25-12, 25-13, 25-12 |
D3G FG |
Sporthal De Paperclip |
16:00 |
4 |
Limes D8 - Taurus D5 |
|
|
CC42A1FG |
Sporthal De Paperclip |
09:00 |
1 |
Limes 1 - Taurus 2 |
1-2 |
21-30, 26-25, 21-29 |
CC52A1CE |
Sporthal De Paperclip |
09:00 |
2 |
Limes 1 - VCV 1 |
2-1 |
29-26, 26-27, 29-23 |
CC62B1FA |
Sporthal De Paperclip |
09:00 |
3 |
Limes 1 - Irene 3 |
1-2 |
21-27, 27-22, 23-24 |
CC52C1AB |
Sporthal De Paperclip |
09:00 |
4 |
Limes 3 - OKV 1 |
1-2 |
18-38, 26-24, 20-29 |
MB1F1 AB |
Sporthal De Paperclip |
10:15 |
1 |
Limes MB2 - VIVES MB2 |
4-0 |
25-11, 25-15, 25-13, 25-22 |
MC1D1 FC |
Sporthal De Paperclip |
10:15 |
2 |
Limes MC2 - VIVES MC1 |
0-4 |
22-25, 21-25, 22-25, 16-25 |
JC1B1 CD |
Sporthal De Paperclip |
10:15 |
3 |
Limes JC1 - VIVES JC1 |
0-4 |
13-25, 10-25, 10-25, 10-25 |
MC2H1 GA |
Sporthal De Paperclip |
10:15 |
4 |
Limes MC4 - UVV/Sphynx MC1 |
0-4 |
20-25, 09-25, 19-25, 16-25 |
D1J FG |
Sporthal De Paperclip |
12:00 |
1 |
Limes D4 - VSTS D2 |
3-1 |
25-19, 25-22, 22-25, 25-17 |
JC3A1 BC |
Sporthal De Paperclip |
12:00 |
2 |
Limes JC2 - SVB JC1 |
|
|
JA2D1 CD |
Sporthal De Paperclip |
12:00 |
3 |
Limes JA2 - NVC JA1 |
3-2 |
13-25, 25-17, 25-11, 14-25, 15-06 |
MCHA1 EF |
Sporthal De Paperclip |
12:00 |
4 |
Limes MC1 - VV Utrecht MC1 |
3-2 |
23-25, 25-17, 22-25, 26-24, 15-13 |
MAHC1 AB |
Sporthal De Paperclip |
14:00 |
1 |
Limes MA2 - Taurus MA1 |
0-4 |
17-25, 09-25, 18-25, 15-25 |
MA2G1 AB |
Sporthal De Paperclip |
14:00 |
2 |
Limes MA4 - OKV MA1 |
0-4 |
22-25, 25-27, 19-25, 15-25 |
JA1D1 AB |
Sporthal De Paperclip |
14:00 |
3 |
Limes JA1 - Castellum JA1 |
4-0 |
27-25, 25-15, 26-24, 25-17 |
H3H FG |
Sporthal De Paperclip |
14:00 |
4 |
Limes H5 - VIVES H9 |
0-4 |
16-25, 22-25, 25-27, 22-25 |
D2J FG |
Sporthal De Paperclip |
16:00 |
2 |
Limes D7 - OKV D2 |
3-2 |
27-25, 25-11, 13-25, 26-28, 16-14 |
MB2I1 EF |
Sporthal De Paperclip |
16:00 |
3 |
Limes MB3 - Taurus MB3 |
2-3 |
25-22, 14-25, 17-25, 25-22, 12-15 |
D1F FG |
Sporthal De Paperclip |
18:00 |
1 |
Limes D5 - Switch D4 |
0-4 |
24-26, 14-25, 20-25, 17-25 |
MA1F1 EF |
Sporthal De Paperclip |
18:00 |
3 |
Limes MA3 - Castellum MA1 |
4-0 |
25-15, 25-21, 25-13, 25-23 |
H2I FG |
Sporthal De Paperclip |
18:00 |
4 |
Limes H3 - VIVES H6 |
0-4 |
13-25, 15-25, 11-25, 06-25 |
MA2G1 CD |
Helsdingen |
09:30 |
1 |
Servia MA2 - Shot MA2 |
4-0 |
25-21, 25-05, 25-18, 25-17 |
MA1F1 AB |
Helsdingen |
09:30 |
2 |
Servia MA1 - Shot MA1 |
0-4 |
16-25, 20-25, 18-25, 17-25 |
MC2G1 EF |
Helsdingen |
09:30 |
3 |
Servia MC1 - VIVES MC2 |
4-0 |
25-09, 25-11, 25-07, 25-11 |
CC52B1Bc |
Helsdingen |
09:30 |
5 |
Servia 1 - Cito 1 |
0-3 |
15-32, 22-24, 18-26 |
H3H BK |
Helsdingen |
11:30 |
1 |
Servia H5 - VollinGo H5 |
0-4 |
23-25, 24-26, 17-25, 17-25 |
H2J BK |
Helsdingen |
11:30 |
2 |
Servia H4 - UVV/Sphynx H2 |
3-2 |
25-21, 20-25, 26-24, 19-25, 15-13 |
JB1D1 BC |
Helsdingen |
11:30 |
3 |
Servia JB1 - UVV/Sphynx JB1 |
3-2 |
09-25, 26-24, 25-17, 19-25, 16-14 |
D1J BK |
Helsdingen |
13:30 |
2 |
Servia D1 - VOLEVO D4 |
3-1 |
25-21, 25-18, 21-25, 26-24 |
H2I BK |
Helsdingen |
13:30 |
4 |
Servia H3 - Cratos H1 |
1-3 |
14-25, 20-25, 18-25, 27-25 |
JA1E1 EA |
De Vliethorst |
12:30 |
|
Gemini-Kangeroes JA1 - VOLEVO JA1 |
|
|
H2L BK |
De Vliethorst |
12:30 |
4 |
Gemini-Kangeroes H2 - VOLEVO H5 |
0-4 |
19-25, 22-25, 23-25, 20-25 |
D1K BK |
De Vliethorst |
12:30 |
6 |
Gemini-Kangeroes D1 - VOLEVO D3 |
3-1 |
25-13, 22-25, 25-02, 25-15 |
JC2E1 AB |
De Vliethorst |
15:00 |
|
Gemini-Kangeroes JC1 - ZVH JC3 |
4-0 |
25-13, 25-17, 25-16, 25-17 |
JB2E1 AC |
Sportcomplex Marienhoeve |
12:30 |
1 |
Bourgondië JB2 - Jupiter JB1 |
0-4 |
12-25, 18-25, 15-25, 28-30 |
CC62A1AB |
Sportcomplex Marienhoeve |
12:30 |
2 |
Bourgondië 1 - Irene 1 |
0-3 |
20-38, 20-39, 26-27 |
JB2D1 DE |
Sportcomplex Marienhoeve |
14:30 |
1 |
Bourgondië JB1 - Gemini S JB2 |
1-3 |
25-21, 21-25, 16-25, 20-25 |
MB1E1 BA |
Sportcomplex Marienhoeve |
14:30 |
2 |
Bourgondië MB1 - UVV/Sphynx MB1 |
4-0 |
25-11, 28-26, 25-23, 25-22 |
H2I CJ |
Sportcomplex Marienhoeve |
16:30 |
2 |
Bourgondië H1 - Enervo H2 |
2-3 |
23-25, 22-25, 25-18, 25-19, 11-15 |
D1I DI |
Sportcomplex Marienhoeve |
16:30 |
3 |
Bourgondië D1 - Cito D2 |
2-3 |
26-24, 26-24, 22-25, 13-25, 11-15 |
MB1B1 BC |
De Doorbraak |
15:00 |
3 |
Dinto MB1 - Spaarnestad MB3 |
4-0 |
25-11, 25-10, 25-18, 25-16 |
MCHA1 AB |
De Doorbraak |
15:00 |
3 |
Dinto MC2 - Dinto MC1 |
1-3 |
25-19, 22-25, 18-25, 15-25 |
D1K FG |
Thijs van der Polshal |
11:00 |
1 |
VTC Woerden D5 - ZVH D4 |
2-3 |
22-25, 25-20, 25-14, 17-25, 09-15 |
JA1D1 EF |
Thijs van der Polshal |
11:00 |
2 |
VTC Woerden JA1 - VV Utrecht JA3 |
3-1 |
25-27, 25-14, 25-14, 25-16 |
MB1G1 CF |
Thijs van der Polshal |
11:00 |
3 |
VTC Woerden MB3 - VOLEVO MB2 |
1-3 |
17-25, 29-27, 19-25, 17-25 |
MB1F1 EF |
Thijs van der Polshal |
11:00 |
4 |
VTC Woerden MB2 - VV Utrecht MB2 |
1-3 |
25-27, 20-25, 25-21, 14-25 |
MC1D1 DE |
Thijs van der Polshal |
13:00 |
1 |
VTC Woerden MC1 - Dosko MC1 |
1-3 |
26-24, 26-28, 12-25, 22-25 |
D2J EH |
Thijs van der Polshal |
13:00 |
2 |
VTC Woerden D7 - VIVES D6 |
1-3 |
11-25, 12-25, 25-20, 12-25 |
H1I EH |
Thijs van der Polshal |
13:00 |
3 |
VTC Woerden H5 - VTC Woerden H2 |
1-3 |
23-25, 15-25, 13-25, 25-22 |
MBHC1 FE |
Thijs van der Polshal |
13:00 |
4 |
VTC Woerden MB1 - Zovoc MB1 |
1-3 |
19-25, 26-28, 19-25, 25-23 |
MA2H1 DE |
Thijs van der Polshal |
15:00 |
2 |
VTC Woerden MA2 - VollinGo MA2 |
3-1 |
25-19, 25-17, 25-08, 22-25 |
JC1B1 EF |
Thijs van der Polshal |
15:00 |
3 |
VTC Woerden JC1 - ZVH JC1 |
0-4 |
13-25, 08-25, 09-25, 21-25 |
D1C FG |
Wormer Sporthal |
17:00 |
1 |
VCC\'92 D1 - MOVE D4 |
1-3 |
19-25, 22-25, 16-25, 25-19 |
D2C FG |
Wormer Sporthal |
17:00 |
1 |
VCC\'92 D3 - VIP D5 |
0-4 |
09-25, 11-25, 11-25, 07-25 |
MB2L1 EG |
Velo-hal |
13:30 |
1 |
Velo MB3 - Kalinko MB4 |
0-4 |
17-25, 17-25, 14-25, 14-25 |
MB2K1 BC |
Velo-hal |
13:30 |
2 |
Velo MB2 - Inter Rijswijk MB3 |
4-0 |
25-13, 25-18, 25-10, 25-20 |
MC2J1 DE |
Velo-hal |
13:30 |
2 |
Velo MC1 - VOLEVO MC4 |
4-0 |
25-17, 25-07, 25-15, 25-13 |
MC3F1 CD |
Velo-hal |
13:30 |
3 |
Velo MC3 - VOLEVO MC5 |
1-3 |
21-25, 25-15, 12-25, 16-25 |
MC3G1 CE |
Velo-hal |
15:30 |
1 |
Velo MC2 - WVV MC1 |
0-4 |
09-25, 08-25, 14-25, 06-25 |
JB1E1 FC |
Velo-hal |
15:30 |
2 |
Velo JB1 - Inter Rijswijk JB2 |
1-3 |
17-25, 18-25, 14-25, 25-13 |
MA1G1 DG |
Velo-hal |
15:30 |
3 |
Velo MA1 - MA1 |
4-0 |
25-15, 25-07, 26-24, 25-20 |
CC62C1BD |
Velo-hal |
15:30 |
3 |
Velo 2 - Zovoc 4 |
0-4 |
16-25, 20-25, 10-25, 14-25 |
JC1C1 EG |
Velo-hal |
17:30 |
1 |
Velo JC1 - VOLEVO JC2 |
4-0 |
25-22, 25-20, 25-22, 25-20 |
MB1H1 DA |
Velo-hal |
17:30 |
2 |
Velo MB1 - Inter Rijswijk MB2 |
4-0 |
25-15, 25-08, 25-10, 25-21 |
H2L EH |
Velo-hal |
17:30 |
3 |
Velo H4 - Leython DC H5 |
1-3 |
21-25, 20-25, 20-25, 25-17 |
CC62D1BD |
Velo-hal |
17:30 |
4 |
Velo 1 - VVV Delta 1 |
4-0 |
25-10, 25-09, 25-13, 25-14 |
MB2K1 AD |
Groenswaard |
14:30 |
1 |
Timios MB2 - Kalinko MB3 |
4-0 |
25-23, 25-21, 25-19, 25-23 |
CC61B1FB |
De Limiet |
12:30 |
1 |
Zovoc 2 - Kalinko 2 |
3-1 |
25-20, 22-25, 25-18, 25-12 |
CC61B1EA |
De Limiet |
12:30 |
1 |
Zovoc 1 - Kalinko 1 |
2-2 |
25-19, 18-25, 25-16, 22-25 |
JC3B1 EF |
De Limiet |
12:30 |
2 |
Zovoc JC4 - Monza JC1 |
4-0 |
25-00, 25-00, 25-00, 25-00 |
MA2I1 FG |
De Limiet |
14:00 |
1 |
Zovoc MA2 - VVV Delta MA1 |
1-3 |
14-25, 12-25, 21-25, 25-19 |
JB1E1 AB |
De Limiet |
14:00 |
2 |
Zovoc JB1 - Gemini-Kangeroes JB1 |
2-3 |
18-25, 25-22, 21-25, 25-13, 10-15 |
JC1C1 FA |
De Limiet |
14:00 |
3 |
Zovoc JC2 - Castellum JC1 |
2-3 |
25-23, 25-19, 20-25, 18-25, 11-15 |
MC3E1 FA |
De Limiet |
16:00 |
1 |
Zovoc MC3 - MC1 |
0-4 |
05-25, 11-25, 07-25, 19-25 |
MA3C1 EC |
De Limiet |
16:00 |
2 |
Zovoc MA3 - Sovicos MA1 |
1-3 |
27-29, 17-25, 19-25, 25-18 |
MC2K1 CE |
De Limiet |
16:00 |
3 |
Zovoc MC2 - RVV MC2 |
3-2 |
22-25, 16-25, 25-23, 25-21, 15-11 |
JB2F1 FA |
De Limiet |
16:00 |
4 |
Zovoc JB2 - Jupiter JB2 |
4-0 |
25-16, 25-14, 25-18, 25-19 |
JA2E1 EC |
De Limiet |
18:00 |
1 |
Zovoc JA2 - VCO JA1 |
0-4 |
07-25, 19-25, 18-25, 20-25 |
MC1E1 EA |
De Limiet |
18:00 |
2 |
Zovoc MC1 - Inter Rijswijk MC2 |
4-0 |
25-05, 25-23, 25-14, 25-19 |
MB1G1 DA |
De Limiet |
18:00 |
3 |
Zovoc MB2 - Thor MB1 |
4-0 |
25-23, 25-17, 25-23, 25-22 |
MB2L1 AC |
De Limiet |
18:00 |
4 |
Zovoc MB3 - VOLEVO MB3 |
1-3 |
10-25, 15-25, 22-25, 25-20 |
MA1G1 CF |
De Limiet |
20:00 |
1 |
Zovoc MA1 - Inter Rijswijk MA2 |
3-1 |
25-08, 25-09, 17-25, 25-18 |
H2K EH |
De Limiet |
20:00 |
4 |
Zovoc H3 - Kalinko H5 |
1-3 |
28-30, 25-18, 12-25, 23-25 |
D3J CJ |
Milandhof |
15:00 |
1 |
Animo \'72 D1 - D2 |
4-0 |
25-18, 26-24, 25-14, 25-07 |
CW61A1CA |
Swanla |
10:00 |
10 |
Volley2B 1 - ZVH 2 |
0-4 |
15-25, 16-25 |
CW21A1EB |
Swanla |
10:00 |
5 |
VSTS 1 - ZVH 1 |
2-2 |
24-23, 24-28 |
CW21A1CA |
Swanla |
10:00 |
6 |
Jupiter 1 - Dosko 1 |
2-2 |
22-20, 22-23 |
CW41C1EB |
Swanla |
10:00 |
7 |
ZVH 1 - Dosko 4 |
2-2 |
21-14, 14-18 |
CW41C1CA |
Swanla |
10:00 |
8 |
Jupiter 3 - Dosko 3 |
4-0 |
28-16, 21-15 |
CW61A1EB |
Swanla |
10:00 |
9 |
ZVH 3 - ZVH 5 |
0-4 |
25-27, 20-25 |
CW61A1AE |
Swanla |
10:30 |
10 |
ZVH 2 - ZVH 3 |
4-0 |
25-19, 25-16 |
CW21A1DC |
Swanla |
10:30 |
5 |
Jupiter 2 - Jupiter 1 |
4-0 |
22-17, 27-13 |
CW21A1AE |
Swanla |
10:30 |
6 |
Dosko 1 - VSTS 1 |
2-2 |
23-27, 32-23 |
CW41C1DC |
Swanla |
10:30 |
7 |
Volley2B 1 - Jupiter 3 |
0-4 |
14-23, 12-34 |
CW41C1AE |
Swanla |
10:30 |
8 |
Dosko 3 - ZVH 1 |
3-1 |
18-18, 21-16 |
CW61A1DC |
Swanla |
10:30 |
9 |
Jupiter 1 - Volley2B 1 |
2-2 |
23-25, 25-21 |
CW21A1BD |
Swanla |
11:00 |
5 |
ZVH 1 - Jupiter 2 |
0-4 |
21-27, 18-36 |
CW41C1BD |
Swanla |
11:00 |
7 |
Dosko 4 - Volley2B 1 |
0-4 |
10-18, 11-22 |
CW61A1BD |
Swanla |
11:00 |
9 |
ZVH 5 - Jupiter 1 |
0-4 |
06-15, 14-16 |
MB2J1 FA |
Swanla |
14:15 |
3 |
ZVH MB2 - Castellum MB1 |
3-1 |
19-25, 25-20, 25-17, 25-19 |
MA1G1 AE |
Swanla |
14:15 |
3 |
ZVH MA1 - Kalinko MA1 |
2-3 |
18-25, 25-18, 25-17, 20-25, 12-15 |
JA1E1 FD |
Swanla |
16:15 |
1 |
ZVH JA1 - Inter Rijswijk JA2 |
3-1 |
19-25, 25-20, 25-23, 25-20 |
MA1H1 GE |
Swanla |
16:15 |
2 |
ZVH MA2 - NOVO MA1 |
3-1 |
25-14, 25-18, 24-26, 25-15 |
Maandag 25 september 2023 |
H2A FL |
Sporthal Noord |
19:45 |
1 |
V.V.A. H1 - Croonenburg H2 |
4-0 |
25-13, 25-10, 25-13, 25-09 |
D3P GE |
Sportcentrum De Waterlelie |
19:30 |
2 |
Oradi/Omnia D3 - VCO D3 |
2-3 |
10-25, 25-20, 25-20, 27-29, 07-15 |
BM1B 45 |
\'t Bolwerck |
19:00 |
1 |
MOVE MB1 - Madjoe MB2 |
3-0 |
25-18, 25-17, 25-08 |
HPC FL |
De Zebra |
20:30 |
1 |
VollinGo H1 - Waterlanders H1 |
3-2 |
25-23, 25-22, 19-25, 21-25, 15-10 |
D1M AJ |
Landvliethal |
19:30 |
3 |
Aspasia D1 - Waterlanders D3 |
3-1 |
25-20, 25-19, 25-20, 13-25 |
H2D HD |
\'t Spil |
20:00 |
|
VVM\'63 H1 - Atalante H4 |
3-1 |
25-13, 13-25, 25-23, 27-25 |
H1G KA |
Thijs van der Polshal |
21:00 |
2 |
VTC Woerden H3 - Thor H2 |
1-3 |
19-25, 25-19, 22-25, 16-25 |
Dinsdag 26 september 2023 |
D3L1 CG |
vHogendorp |
19:00 |
1 |
Volamos D1 - US D6 |
3-1 |
27-25, 25-16, 25-20, 23-25 |
D6B1 BC |
vHogendorp |
19:00 |
2 |
Xenon D3 - VONO D2 |
3-1 |
25-19, 25-21, 26-28, 25-09 |
D5A1 BA |
vHogendorp |
19:00 |
3 |
Xenon D1 - Armixtos D7 |
4-0 |
25-22, 25-19, 25-15, 25-15 |
H3L1 FA |
vHogendorp |
19:00 |
4 |
Xenon H1 - Armixtos H2 |
1-3 |
12-25, 25-20, 12-25, 22-25 |
D6A1 DG |
vHogendorp |
21:00 |
2 |
Volamos D4 - US D9 |
4-0 |
25-07, 25-19, 28-26, 25-11 |
D5B1 EA |
vHogendorp |
21:00 |
3 |
Xenon D2 - Albatros D8 |
3-1 |
27-25, 22-25, 25-19, 25-21 |
H6A1 GA |
vHogendorp |
21:00 |
4 |
Xenon H2 - SVU H6 |
3-2 |
24-26, 16-25, 25-23, 25-16, 15-08 |
H3K1 FC |
Verheij |
19:00 |
1 |
De Spuyt H2 - KVA H3 |
1-3 |
12-25, 22-25, 27-25, 15-25 |
H5B1 GD |
Verheij |
19:00 |
2 |
De Spuyt H7 - Netzo H7 |
4-0 |
25-23, 25-22, 25-14, 27-25 |
D5C1 Dc |
Verheij |
19:00 |
3 |
De Spuyt D5 - Armixtos D9 |
4-0 |
25-14, 25-08, 25-11, 25-12 |
D2H1 DG |
Verheij |
19:00 |
4 |
De Spuyt D1 - Smashing D3 |
4-0 |
25-17, 25-22, 25-14, 27-25 |
H5A1 BF |
Verheij |
21:00 |
1 |
De Spuyt H6 - Netzo H8 |
1-3 |
25-19, 20-25, 20-25, 17-25 |
H4D1 DE |
Verheij |
21:00 |
2 |
De Spuyt H3 - Armixtos H3 |
2-2 |
25-23, 25-15, 20-25, 23-25, 00-00 |
D4C1 FA |
Verheij |
21:00 |
3 |
De Spuyt D3 - Smashing D4 |
3-1 |
21-25, 26-24, 25-17, 25-12 |
D3K1 AC |
Verheij |
21:00 |
4 |
De Spuyt D2 - Netzo D1 |
1-3 |
24-26, 25-22, 23-25, 20-25 |
H3L1 CB |
Zeeburg |
21:00 |
1 |
Netzo H3 - Amsterdam H6 |
3-1 |
25-21, 25-18, 21-25, 25-13 |
H2H1 CF |
Zeeburg |
21:00 |
2 |
Netzo H2 - UvO H2 |
1-3 |
21-25, 25-19, 22-25, 20-25 |
D6A1 AC |
Zeeburg |
21:00 |
3 |
Netzo D2 - VONO D1 |
0-4 |
18-25, 18-25, 11-25, 16-25 |
H1C IC |
Zeeburg |
21:00 |
4 |
Netzo H1 - Amsterdam H4 |
4-0 |
25-10, 25-11, 25-14, 25-17 |
H1A IC |
\'t Bolwerck |
19:00 |
1 |
MOVE H2 - Ardea H1 |
3-1 |
25-27, 25-23, 25-17, 25-21 |
D2C KA |
\'t Bolwerck |
19:00 |
2 |
MOVE D6 - Voluit D1 |
1-3 |
25-20, 21-25, 15-25, 21-25 |
H2D KA |
\'t Bolwerck |
20:45 |
1 |
MOVE H3 - The Setfighters H3 |
3-1 |
25-15, 22-25, 25-19, 25-13 |
D1B KA |
\'t Bolwerck |
20:45 |
2 |
MOVE D5 - NIVO D1 |
4-0 |
26-24, 25-22, 25-20, 25-15 |
H3H DI |
Schulenburg |
20:30 |
1 |
Serve\'72 H1 - Jupiter H3 |
2-3 |
25-18, 25-21, 13-25, 23-25, 13-15 |
MB2B1 BE |
Muiter |
19:00 |
1 |
Antilopen MB1 - NIVO MB2 |
4-0 |
25-19, 25-12, 25-17, 25-20 |
D3B KA |
Muiter |
19:00 |
2 |
Antilopen D1 - NIVO D4 |
0-4 |
14-25, 09-25, 08-25, 08-25 |
H2B KA |
Muiter |
20:45 |
1 |
Antilopen H1 - Madjoe H8 |
1-3 |
26-24, 12-25, 12-25, 26-28 |
H2A JB |
Multitreffer |
21:00 |
2 |
The Serve H1 - Relay H2 |
4-0 |
25-23, 27-25, 25-18, 25-20 |
D3B FL |
De Opgang |
19:15 |
1 |
Wham Wham D5 - WVS \'90 D1 |
3-2 |
18-25, 25-18, 25-11, 21-25, 15-09 |
D2B KA |
De Opgang |
21:00 |
1 |
Wham Wham D4 - Madjoe D6 |
1-3 |
17-25, 11-25, 24-26, 25-20 |
Woensdag 27 september 2023 |
D1E CJ |
Sportcomplex Amerena |
20:00 |
1 |
AVV Keistad D3 - VC Allvo D1 |
4-0 |
25-22, 25-23, 25-18, 25-15 |
D3A FL |
Sporthal Oosterhout |
21:00 |
1 |
Alvoco D6 - Alvoco D5 |
0-4 |
21-25, 18-25, 10-25, 15-25 |
D2A GE |
Sporthal Oosterhout |
21:00 |
2 |
Alvoco D4 - V.V.A. D2 |
0-4 |
08-25, 25-27, 18-25, 17-25 |
H3A FL |
Sporthal Oosterhout |
21:00 |
3 |
Alvoco H3 - MBSOV H1 |
3-1 |
25-17, 25-17, 25-19, 22-25 |
H4F1 BC |
Verheij |
19:00 |
1 |
Albatros H4 - UvO H4 |
1-3 |
26-28, 23-25, 25-23, 25-27 |
D2H1 AB |
Verheij |
19:00 |
2 |
Albatros D3 - Albatros D4 |
1-3 |
15-25, 24-26, 25-21, 20-25 |
H6A1 CD |
Verheij |
19:00 |
4 |
Albatros H6 - Arena H2 |
0-4 |
19-25, 25-27, 07-25, 14-25 |
D5A1 FD |
Verheij |
21:00 |
2 |
Albatros D7 - UvO D6 |
2-2 |
15-25, 23-25, 25-18, 25-19, 00-00 |
D4E1 EA |
Verheij |
21:00 |
3 |
Albatros D6 - Amsterdam D6 |
1-3 |
14-25, 27-29, 25-23, 11-25 |
HPA JB |
Verheij |
21:00 |
4 |
Albatros H1 - SVU H1 |
3-2 |
17-25, 23-25, 25-23, 25-18, 15-12 |
JB2F1 EG |
De Sporthoeve |
19:30 |
4 |
VSTS JB1 - VVV Delta JB1 |
1-3 |
21-25, 24-26, 26-24, 23-25 |
MB2F1 BD |
De Trits |
19:00 |
1 |
Touché \'86 MB1 - Switch Hooglanderveen MB3 |
3-1 |
19-25, 25-09, 25-12, 25-10 |
MA2E1 EA |
De Trits |
19:00 |
2 |
Touché \'86 MA1 - Afas-LEOS MA1 |
3-2 |
23-25, 21-25, 25-20, 25-15, 15-11 |
JC2B1 BE |
De Trits |
19:00 |
3 |
Touché \'86 JC1 - VV Utrecht JC2 |
2-3 |
25-21, 25-21, 20-25, 09-25, 14-16 |
MB3B1 BD |
De Trits |
19:00 |
4 |
Touché \'86 MB2 - VIF MB2 |
4-0 |
25-17, 25-13, 25-11, 25-20 |
H3D GE |
De Trits |
20:45 |
1 |
Touché \'86 H2 - Almere Buiten H3 |
3-1 |
25-14, 15-25, 25-23, 25-16 |
D2F LE |
De Trits |
20:45 |
2 |
Touché \'86 D1 - ODIS D1 |
4-0 |
25-19, 25-18, 25-09, 25-15 |
D2E JB |
FBK-hal |
20:00 |
1 |
VCH D4 - Oradi/Omnia D2 |
3-1 |
25-22, 20-25, 25-21, 25-19 |
H1J JB |
FBK-hal |
20:00 |
3 |
VCH H2 - Oradi/Omnia H1 |
4-0 |
25-16, 25-16, 25-14, 25-17 |
H3C JB |
FBK-hal |
20:00 |
4 |
VCH H4 - Spaarnestad H13 |
0-4 |
21-25, 25-27, 16-25, 11-25 |
JA1B1 FA |
Sporthal De Draai |
19:15 |
2 |
Ardea JA1 - Albatros JA1 |
1-3 |
23-25, 18-25, 25-16, 17-25 |
MC2A1 EF |
Sporthal De Draai |
19:30 |
3 |
Ardea MC1 - De Boemel MC1 |
1-3 |
16-25, 16-25, 25-16, 18-25 |
D3P JB |
Bindelwijk |
19:15 |
1 |
V.V.Ouderkerk D2 - GSV Heemstede D1 |
4-0 |
25-09, 25-12, 25-23, 25-18 |
3AD FL |
Bindelwijk |
20:30 |
1 |
V.V.Ouderkerk D1 - Zaanstad D3 |
0-4 |
14-25, 21-25, 21-25, 22-25 |
D4D1 BD |
Bindelwijk |
20:45 |
1 |
V.V.Ouderkerk D3 - Amsterdam D7 |
1-3 |
28-26, 14-25, 19-25, 15-25 |
D1A HD |
De Doorbraak |
19:00 |
2 |
Dinto D3 - Dinto D6 |
4-0 |
25-20, 25-20, 25-22, 25-20 |
D2A IC |
De Doorbraak |
20:30 |
2 |
Dinto D7 - Ardea D2 |
4-0 |
25-12, 25-12, 25-07, 25-02 |
D1B JB |
De Doorbraak |
20:30 |
3 |
Dinto D5 - Madjoe D2 |
0-4 |
08-25, 11-25, 13-25, 20-25 |
H3F FL |
IJsselhal |
21:30 |
5 |
VIVES H8 - Afas-LEOS H2 |
4-0 |
25-21, 25-21, 25-18, 25-22 |
Donderdag 28 september 2023 |
H6A1 DB |
Gaasperdam |
21:00 |
1 |
Arena H2 - Armixtos H5 |
4-0 |
25-14, 25-08, 25-10, 25-12 |
D4C1 DC |
Sportgebouw Bibian Mentel |
19:00 |
1 |
Volamos D2 - UvO D5 |
2-3 |
19-25, 18-25, 25-23, 25-23, 08-15 |
H3K1 DE |
Sportgebouw Bibian Mentel |
19:00 |
2 |
Volamos H1 - UvO H3 |
3-2 |
25-18, 22-25, 25-14, 25-27, 17-15 |
D4E1 DC |
Sportgebouw Bibian Mentel |
21:00 |
1 |
Volamos D3 - Armixtos D6 |
1-3 |
18-25, 22-25, 18-25, 25-13 |
H4D1 FB |
Sportgebouw Bibian Mentel |
21:00 |
2 |
Volamos H3 - Albatros H3 |
1-3 |
13-25, 21-25, 25-18, 16-25 |
H3L1 ED |
Sportgebouw Bibian Mentel |
21:00 |
3 |
Volamos H2 - KVA H4 |
0-4 |
18-25, 22-25, 11-25, 14-25 |
D6B1 ED |
Sportgebouw Bibian Mentel |
21:00 |
4 |
Volamos D5 - Amsterdam D11 |
|
|
D6B1 Ec |
Sportgebouw Bibian Mentel |
21:00 |
4 |
Volamos D5 - VONO D2 |
4-0 |
25-05, 25-20, 25-22, 25-14 |
D1O FL |
Nieuwe Bankrashal |
19:15 |
4 |
AMVJ-Martinus D1 - VCS D2 |
1-3 |
22-25, 25-12, 21-25, 27-29 |
D2E KA |
Nieuwe Bankrashal |
21:00 |
2 |
AMVJ-Martinus D4 - The Setfighters D2 |
4-0 |
25-13, 25-17, 25-22, 25-22 |
H2C KA |
Nieuwe Bankrashal |
21:00 |
3 |
AMVJ-Martinus H3 - The Setfighters H2 |
0-4 |
23-25, 14-25, 19-25, 17-25 |
H1C HD |
Nieuwe Bankrashal |
21:00 |
4 |
AMVJ-Martinus H1 - Smashing H1 |
0-4 |
20-25, 24-26, 24-26, 17-25 |
H4F1 DE |
Uilenstede |
19:15 |
2 |
SVU H4 - De Spuyt H5 |
2-3 |
25-14, 16-25, 14-25, 25-14, 09-15 |
D6A1 EG |
Uilenstede |
19:15 |
3 |
SVU D8 - US D9 |
4-0 |
25-19, 25-17, 25-14, 25-12 |
H5A1 EC |
Uilenstede |
21:15 |
2 |
SVU H5 - Netzo H6 |
3-1 |
25-19, 19-25, 25-20, 27-25 |
D3K1 BF |
Uilenstede |
21:15 |
3 |
SVU D4 - KVA D3 |
0-4 |
18-25, 21-25, 16-25, 16-25 |
MC2I1 DE |
De Waard |
19:00 |
3 |
Thor MC1 - Thor MC2 |
4-0 |
25-12, 25-10, 25-11, 25-15 |
D2G HD |
Interwey |
19:15 |
2 |
Shot D4 - Tovo D4 |
4-0 |
25-21, 25-22, 26-24, 27-25 |
D1K JB |
Concordia |
20:30 |
1 |
D1 - Gemini-Kangeroes D1 |
0-4 |
19-25, 15-25, 21-25, 15-25 |
D1J KA |
De Fluit |
19:30 |
2 |
VOLEVO D4 - Thor D3 |
3-1 |
25-19, 24-26, 25-17, 25-06 |
D1K KA |
De Fluit |
19:30 |
4 |
VOLEVO D3 - Thor D2 |
1-3 |
20-25, 15-25, 25-15, 07-25 |
HPD KA |
De Fluit |
21:30 |
4 |
VOLEVO H2 - NOVO H1 |
0-4 |
18-25, 19-25, 19-25, 23-25 |
H4G KA |
De Fluit |
21:30 |
5 |
VOLEVO H6 - PQV Westland H3 |
1-3 |
15-25, 10-25, 17-25, 25-22 |
H2L KA |
De Fluit |
21:30 |
6 |
VOLEVO H5 - Kalinko H4 |
4-0 |
25-19, 26-24, 25-19, 25-17 |
D3E GE |
De Blijk |
20:00 |
1 |
vv Nederhorst D3 - Salvo \'67 D3 |
2-3 |
25-13, 17-25, 14-25, 25-23, 05-15 |
DPB HD |
De Lunet |
19:45 |
1 |
Keizer Otto-Trivolley D1 - MOVE D2 |
2-3 |
20-25, 25-22, 25-23, 15-25, 08-15 |
D3D IC |
De Lunet |
19:45 |
2 |
Keizer Otto-Trivolley D3 - Voleem D3 |
0-4 |
17-25, 11-25, 11-25, 16-25 |
D2F HD |
De Lunet |
21:30 |
1 |
Keizer Otto-Trivolley D2 - Prima Donna Kaas Huizen D4 |
1-3 |
09-25, 25-21, 16-25, 13-25 |
H1D GE |
De Lunet |
21:30 |
2 |
Keizer Otto-Trivolley H1 - Forza Hoogland H2 |
0-4 |
20-25, 17-25, 19-25, 18-25 |
D3C JB |
De Beuk |
19:30 |
1 |
VIP D9 - Voluit D3 |
3-2 |
21-25, 12-25, 25-12, 25-23, 15-08 |
D2C GE |
De Beuk |
19:30 |
2 |
VIP D5 - VIP D4 |
0-4 |
10-25, 13-25, 18-25, 23-25 |
H2C HD |
De Beuk |
19:30 |
3 |
VIP H2 - Atalante H3 |
3-1 |
25-19, 25-18, 25-18, 23-25 |
H3B KA |
De Beuk |
19:30 |
4 |
VIP H5 - NIVO H4 |
2-3 |
20-25, 25-19, 14-25, 25-12, 11-15 |
D2O IC |
De Tweesprong |
19:30 |
2 |
In Up Go D1 - SAS\'70 D1 |
0-4 |
20-25, 22-25, 25-27, 17-25 |
H4H KA |
Wasbeek |
19:15 |
1 |
VCS H4 - GGV H4 |
3-1 |
25-19, 25-09, 18-25, 25-15 |
MB2N1 EA |
Wasbeek |
19:15 |
2 |
VCS MB1 - NOVO MB1 |
4-0 |
25-18, 25-11, 25-16, 25-12 |
MA2J1 ED |
Wasbeek |
19:15 |
3 |
VCS MA1 - NOVO MA2 |
2-3 |
29-27, 25-15, 14-25, 19-25, 07-15 |
H1I IC |
Wasbeek |
21:00 |
1 |
VCS H2 - Leython DC H4 |
0-4 |
25-27, 17-25, 13-25, 19-25 |
D3O HD |
Wasbeek |
21:00 |
2 |
VCS D4 - RVV D4 |
|
|
D3O He |
Wasbeek |
21:00 |
2 |
VCS D4 - SKC D10 |
4-0 |
25-19, 25-18, 25-16, 25-22 |
BH1C 49 |
Wasbeek |
21:00 |
3 |
VCS H3 - Punch H7 |
0-3 |
10-25, 10-25, 15-25 |
H1J GE |
de Scheg |
19:15 |
1 |
SAS\'70 H1 - Velo H3 |
0-4 |
16-25, 15-25, 14-25, 17-25 |
MC2L1 EF |
de Scheg |
19:15 |
4 |
SAS\'70 MC1 - VCO MC1 |
3-2 |
25-15, 23-25, 20-25, 25-13, 15-12 |
H2D JB |
de Scheg |
21:00 |
1 |
SAS\'70 H2 - Spaarnestad H12 |
3-1 |
25-27, 25-17, 25-20, 25-22 |
DMA GH |
Gymzaal Fockema Andrealaan |
20:15 |
1 |
VV Utrecht 1 - WHV 1 |
1-3 |
19-25, 15-25, 26-24, 09-25 |
D1F GE |
Nieuw Welgelegen |
19:30 |
1 |
Switch D4 - Majella D3 |
3-1 |
26-24, 13-25, 25-20, 25-23 |
HPB KA |
Nieuw Welgelegen |
19:30 |
2 |
Switch H1 - Servia H1 |
1-3 |
23-25, 25-19, 22-25, 21-25 |
DPC JB |
Nieuw Welgelegen |
19:30 |
3 |
Switch D2 - Shot D1 |
3-2 |
18-25, 25-13, 22-25, 25-21, 15-13 |
H1F HD |
Nieuw Welgelegen |
21:30 |
3 |
Switch H2 - Tovo H2 |
3-2 |
25-18, 22-25, 20-25, 26-24, 15-11 |
H2J GE |
Nieuw Welgelegen |
21:30 |
3 |
Switch H4 - Majella H3 |
0-4 |
13-25, 19-25, 22-25, 10-25 |
D3J FL |
Sporthal De Paperclip |
20:30 |
1 |
Limes D9 - DVC D3 |
1-3 |
12-25, 25-15, 17-25, 18-25 |
H4B DA |
West |
19:15 |
3 |
VCV H4 - Bourgondië H2 |
1-3 |
23-25, 25-18, 16-25, 24-26 |
H2I HD |
West |
19:15 |
4 |
VCV H3 - Bevoc H1 |
1-3 |
25-23, 10-25, 24-26, 18-25 |
3AH HD |
West |
21:15 |
3 |
VCV H2 - De Boemel H1 |
4-0 |
25-18, 25-08, 25-18, 25-19 |
MC2B1 AB |
Zuiderzeehal |
19:00 |
1 |
vv Wieringermeer MC1 - Madjoe MC1 |
0-4 |
12-25, 14-25, 24-26, 20-25 |
D4I IC |
Cor Korverhal |
19:30 |
1 |
Sporting/OSS D2 - In Up Go D3 |
0-4 |
18-25, 14-25, 10-25, 10-25 |
D2D HD |
Cor Korverhal |
20:45 |
1 |
Sporting/OSS D1 - vv Jonas D5 |
|
|
H3C HD |
Cor Korverhal |
20:45 |
2 |
Sporting/OSS H2 - GGV H2 |
0-4 |
09-25, 14-25, 20-25, 23-25 |
Vrijdag 29 september 2023 |
D1E JB |
Topsportcentrum Almere |
19:30 |
1 |
VC Allvo D1 - Unicornus D1 |
1-3 |
21-25, 13-25, 25-21, 20-25 |
H2E JB |
Topsportcentrum Almere |
19:30 |
4 |
VC Allvo H2 - Prima Donna Kaas Huizen H5 |
1-3 |
17-25, 18-25, 25-16, 22-25 |
D2F JB |
Topsportcentrum Almere |
19:30 |
4 |
VC Allvo D2 - Unicornus D2 |
3-1 |
25-06, 25-20, 25-05, 20-25 |
D3D KA |
Topsportcentrum Almere |
19:30 |
5 |
VC Allvo D5 - Oberon D3 |
1-3 |
18-25, 20-25, 25-17, 21-25 |
D2G KA |
Topsportcentrum Almere |
21:15 |
3 |
VC Allvo D4 - UVV/Sphynx D3 |
4-0 |
25-15, 25-16, 25-23, 25-16 |
D2F KA |
Topsportcentrum Almere |
21:15 |
3 |
VC Allvo D3 - Oberon D2 |
3-2 |
26-24, 25-23, 13-25, 24-26, 15-11 |
H3D JB |
Topsportcentrum Almere |
21:15 |
5 |
VC Allvo H5 - Unicornus H1 |
3-1 |
17-25, 25-09, 25-22, 25-16 |
H1D KA |
Topsportcentrum Almere |
21:15 |
1 |
VC Allvo H1 - Irene H4 |
1-3 |
21-25, 19-25, 26-24, 19-25 |
H3D IC |
Sportcomplex Amerena |
19:30 |
3 |
Wilhelmina H3 - AVV Keistad H6 |
1-3 |
12-25, 17-25, 15-25, 25-18 |
H2F HD |
Sportcomplex Amerena |
19:30 |
4 |
Wilhelmina H2 - Tovo H3 |
0-4 |
20-25, 13-25, 20-25, 11-25 |
D1F HD |
Sportcomplex Amerena |
21:30 |
1 |
Wilhelmina D1 - Tovo D3 |
3-1 |
23-25, 25-23, 25-21, 25-23 |
D3E HD |
Sportcomplex Amerena |
21:30 |
2 |
Wilhelmina D3 - Voleem D4 |
0-4 |
14-25, 09-25, 12-25, 07-25 |
H1I GE |
De Arena |
20:00 |
1 |
Castellum H1 - VTC Woerden H5 |
1-3 |
13-25, 16-25, 23-25, 25-17 |
MB2J1 AB |
De Arena |
20:00 |
2 |
Castellum MB1 - DVC MB1 |
4-0 |
25-09, 26-24, 25-11, 25-18 |
D4I GE |
De Arena |
20:00 |
3 |
Castellum D3 - Scarabee D4 |
1-3 |
15-25, 20-25, 20-25, 25-19 |
D1M GE |
De Arena |
20:00 |
4 |
Castellum D1 - Inter Rijswijk D3 |
0-4 |
15-25, 17-25, 14-25, 20-25 |
H6A1 BE |
Calandhal |
19:00 |
1 |
Armixtos H5 - Netzo H9 |
0-4 |
14-25, 12-25, 18-25, 21-25 |
D3L1 BA |
Calandhal |
19:00 |
2 |
Armixtos D5 - UvO D3 |
|
|
D5A1 EC |
Calandhal |
19:00 |
3 |
WEST! D2 - VCW D1 |
4-0 |
25-20, 25-23, 25-08, 25-23 |
H4E1 EA |
Calandhal |
21:00 |
1 |
De Spuyt H4 - Netzo H4 |
1-3 |
13-25, 21-25, 21-25, 25-14 |
H5B1 AC |
Calandhal |
21:00 |
4 |
Zipangu H1 - Smashing H3 |
3-1 |
22-25, 25-16, 25-23, 25-13 |
H5A1 AD |
Gaasperdam |
20:00 |
1 |
Arena H1 - VCW H2 |
3-1 |
25-18, 24-26, 25-17, 25-17 |
RTHA DA |
De Ackers |
19:30 |
3 |
Volley2B 2 - Gemini-Kangeroes 1 |
2-3 |
25-16, 12-25, 25-18, 18-25, 09-15 |
RHXA GA |
De Ackers |
19:30 |
3 |
Volley2B 1 - Inter Rijswijk 1 |
4-0 |
25-20, 25-12, 25-21, 25-19 |
H3M KA |
De Plataan |
19:30 |
|
Timios H3 - VVV Delta H6 |
4-0 |
25-17, 25-15, 25-13, 26-24 |
D3I KA |
De Plataan |
19:30 |
1 |
Timios D2 - Thor D5 |
1-3 |
25-20, 23-25, 21-25, 26-28 |
D3M KA |
De Plataan |
21:30 |
2 |
Timios D3 - PQV Westland D2 |
1-3 |
25-23, 23-25, 21-25, 25-27 |
H1G FL |
De Plataan |
21:30 |
3 |
Timios H1 - DVC H1 |
1-3 |
21-25, 25-17, 16-25, 16-25 |
HPA IC |
De Flint |
19:00 |
1 |
Simokos H1 - VVW H1 |
1-3 |
25-20, 24-26, 22-25, 18-25 |
H3B IC |
De Flint |
19:00 |
2 |
Simokos H2 - Urbanus H1 |
0-4 |
10-25, 14-25, 16-25, 17-25 |
D1B IC |
De Flint |
19:00 |
3 |
Simokos D1 - VVW D1 |
3-1 |
25-22, 25-16, 25-23, 24-26 |
D2B IC |
De Flint |
20:45 |
1 |
Simokos D4 - VVW D2 |
1-3 |
16-25, 19-25, 25-16, 23-25 |
D3B IC |
De Flint |
20:45 |
2 |
Simokos D6 - Urbanus D1 |
4-0 |
25-08, 25-10, 25-09, 25-11 |
D1A IC |
De Flint |
20:45 |
3 |
Simokos D2 - VIP D2 |
3-2 |
19-25, 26-24, 09-25, 25-22, 15-13 |
H1A HD |
De Walvis |
19:30 |
2 |
vv Jonas H2 - VIP H1 |
4-0 |
25-21, 25-14, 25-21, 25-16 |
JA1A1 FD |
De Walvis |
19:30 |
4 |
vv Jonas JA1 - Spaarnestad JA3 |
4-0 |
25-06, 25-18, 25-14, 25-16 |
H3A IC |
De Walvis |
21:15 |
1 |
vv Jonas H5 - Spaarnestad H15 |
1-3 |
21-25, 25-18, 14-25, 24-26 |
3AH IC |
De Walvis |
21:15 |
3 |
vv Jonas H1 - VV Utrecht H3 |
3-2 |
27-25, 20-25, 19-25, 25-20, 15-07 |
D2C IC |
De Walvis |
21:15 |
4 |
vv Jonas D3 - Spaarnestad D10 |
2-3 |
25-22, 25-18, 20-25, 17-25, 10-15 |
JC3B1 DE |
Kerkpolder |
19:30 |
1 |
VVV Delta JC1 - Zovoc JC4 |
4-0 |
25-19, 25-16, 25-18, 25-13 |
MB3D1 FG |
Kerkpolder |
19:30 |
2 |
VVV Delta MB1 - Sovicos MB1 |
4-0 |
25-21, 25-07, 25-22, 25-21 |
D1M IC |
Kerkpolder |
19:30 |
3 |
VVV Delta D2 - SKC D2 |
0-4 |
21-25, 16-25, 20-25, 24-26 |
D3I GE |
Kerkpolder |
21:30 |
1 |
VVV Delta D7 - Punch D8 |
4-0 |
25-11, 25-12, 25-14, 25-18 |
D2M HD |
Kerkpolder |
21:30 |
2 |
VVV Delta D5 - Punch D6 |
4-0 |
25-21, 25-15, 25-20, 25-20 |
DPD IC |
Kerkpolder |
21:30 |
3 |
VVV Delta D1 - Leython DC D3 |
3-1 |
25-23, 17-25, 25-21, 25-17 |
D1L IC |
Kerkpolder |
21:30 |
4 |
VVV Delta D3 - Kratos \'08 D3 |
0-4 |
19-25, 18-25, 19-25, 23-25 |
D2L IC |
TU-Sportcentrum |
19:30 |
2 |
Punch D5 - Volley2B D7 |
0-4 |
10-25, 20-25, 12-25, 12-25 |
D1N KA |
TU-Sportcentrum |
19:30 |
3 |
Punch D4 - Kalinko D3 |
1-3 |
22-25, 20-25, 25-17, 16-25 |
H3O FL |
TU-Sportcentrum |
19:30 |
4 |
Punch H10 - VHZ H5 |
|
|
H4H GE |
TU-Sportcentrum |
19:30 |
5 |
Punch H13 - SAS\'70 H3 |
0-4 |
23-25, 12-25, 18-25, 13-25 |
H2K GE |
TU-Sportcentrum |
21:30 |
2 |
Punch H5 - Zovoc H3 |
3-1 |
21-25, 25-20, 25-19, 25-19 |
H1H HD |
TU-Sportcentrum |
21:30 |
5 |
Punch H4 - Kalinko H2 |
0-4 |
21-25, 16-25, 15-25, 26-28 |
H1A KA |
Sport aan Zee 2 |
20:00 |
1 |
VCJ\'94 H1 - NIVO H1 |
0-4 |
20-25, 21-25, 20-25, 20-25 |
MB1H1 BA |
Houtrust sporthal |
19:00 |
2 |
Kalinko MB2 - Inter Rijswijk MB2 |
3-2 |
25-19, 16-25, 25-21, 24-26, 16-14 |
DPD JB |
Houtrust sporthal |
19:00 |
4 |
Kalinko D2 - VollinGo D3 |
1-3 |
25-20, 21-25, 17-25, 14-25 |
H4G IF |
Houtrust sporthal |
19:00 |
4 |
Kalinko H7 - DEO H3 |
0-4 |
21-25, 23-25, 15-25, 15-25 |
H1J IC |
Houtrust sporthal |
20:45 |
2 |
Kalinko H3 - Punch H3 |
4-0 |
25-23, 25-18, 25-21, 25-21 |
H3N IC |
Houtrust sporthal |
20:45 |
3 |
Kalinko H6 - VVV Delta H5 |
3-1 |
25-18, 24-26, 25-20, 25-17 |
H2K HD |
Houtrust sporthal |
20:45 |
4 |
Kalinko H5 - H2 |
4-0 |
25-22, 25-21, 25-11, 25-15 |
MC3F1 BC |
Steenwijklaan |
19:30 |
1 |
Sovicos MC1 - Velo MC3 |
1-3 |
14-25, 21-25, 25-23, 17-25 |
D3N GE |
Steenwijklaan |
19:30 |
3 |
Sovicos D5 - Kratos \'08 D5 |
0-4 |
09-25, 11-25, 18-25, 18-25 |
3BH GE |
Steenwijklaan |
21:30 |
1 |
Sovicos H1 - Inter Rijswijk H3 |
0-4 |
17-25, 08-25, 20-25, 12-25 |
D4G GE |
Steenwijklaan |
21:30 |
4 |
Sovicos D7 - Zovoc D8 |
0-4 |
06-25, 21-25, 12-25, 13-25 |
H2K FL |
SC Vreeloo |
19:30 |
2 |
PQV Westland H2 - Timios H2 |
3-1 |
25-21, 15-25, 26-24, 25-16 |
H1H FL |
SC Vreeloo |
21:15 |
1 |
PQV Westland H1 - DEO H1 |
1-3 |
17-25, 20-25, 28-26, 18-25 |
H3G KA |
Dorpshuis Custwijck |
21:00 |
2 |
DVC H2 - Go\'97 H2 |
1-3 |
16-25, 23-25, 18-25, 25-22 |
HPA GE |
De Drecht |
19:15 |
|
Madjoe H3 - Amsterdam H2 |
1-3 |
20-25, 20-25, 23-25, 31-29 |
D3B GE |
De Drecht |
19:15 |
5 |
Madjoe D7 - Reflection D2 |
2-3 |
16-25, 25-15, 25-19, 21-25, 07-15 |
D1B GE |
De Drecht |
19:15 |
7 |
Madjoe D3 - VIP D3 |
4-0 |
28-26, 25-11, 25-10, 25-19 |
D2B AH |
De Drecht |
19:15 |
8 |
Madjoe D6 - Wognum D3 |
4-0 |
25-16, 25-16, 25-18, 25-15 |
H2B GE |
De Drecht |
21:00 |
|
Madjoe H6 - Reflection H1 |
3-2 |
25-22, 25-13, 13-25, 17-25, 15-10 |
D1A GE |
De Drecht |
21:00 |
8 |
Madjoe D4 - V.V.A. D1 |
1-3 |
19-25, 18-25, 24-26, 25-21 |
D4G FL |
De Mammoet |
19:30 |
3 |
Servylo D4 - Velo D3 |
4-0 |
25-11, 26-24, 25-17, 25-21 |
RGDA DA |
De Mammoet |
21:15 |
2 |
Servylo 1 - DVC 1 |
2-2 |
21-25, 21-25, 25-23, 25-21 |
D3F BD |
De Randhorst |
20:00 |
2 |
Go\'97 D4 - Kromme Rijn D1 |
3-1 |
25-21, 18-25, 26-24, 25-10 |
D2K KA |
Dorpshuis De Dissel |
19:30 |
1 |
Switch Hooglanderveen D4 - UVV/Sphynx D2 |
1-3 |
15-25, 18-25, 25-22, 09-25 |
D3E KA |
Dorpshuis De Dissel |
19:30 |
2 |
Switch Hooglanderveen D6 - UVV/Sphynx D4 |
1-3 |
20-25, 25-23, 17-25, 23-25 |
H2F FL |
Dorpshuis De Dissel |
21:15 |
1 |
Switch Hooglanderveen H3 - Afas-LEOS H1 |
1-3 |
22-25, 21-25, 25-16, 18-25 |
D3E FL |
Dorpshuis De Dissel |
21:15 |
2 |
Switch Hooglanderveen D5 - Afas-LEOS D4 |
4-0 |
25-14, 25-21, 25-15, 25-12 |
MA2B1 BD |
De Kers |
19:00 |
3 |
NIVO MA2 - VVW MA1 |
3-1 |
25-16, 25-03, 25-07, 23-25 |
D3A GE |
De Kers |
19:00 |
4 |
NIVO D3 - Ardea D3 |
4-0 |
25-07, 25-07, 25-15, 25-18 |
H2B FL |
De Kers |
21:00 |
3 |
NIVO H2 - WVS \'90 H1 |
4-0 |
25-13, 25-21, 25-13, 25-18 |
H3B FL |
De Kers |
21:00 |
4 |
NIVO H3 - MOVE H4 |
2-3 |
22-25, 22-25, 25-18, 25-20, 13-15 |
D2G IC |
Kerkelanden |
19:00 |
1 |
Gemini S D4 - AVV Keistad D6 |
3-2 |
22-25, 24-26, 25-19, 25-13, 15-08 |
MA1D1 BC |
Kerkelanden |
19:00 |
3 |
Gemini S MA1 - Switch Hooglanderveen MA1 |
1-3 |
14-25, 23-25, 21-25, 25-23 |
D4A FG |
Kerkelanden |
21:00 |
2 |
Gemini S D5 - AVV Keistad D8 |
0-4 |
12-25, 09-25, 15-25, 11-25 |
D1E HD |
Prima Donna Kaas Arena |
19:30 |
2 |
Prima Donna Kaas Huizen D3 - Almere Buiten D1 |
0-4 |
14-25, 13-25, 14-25, 11-25 |
HPB JB |
Prima Donna Kaas Arena |
19:30 |
3 |
Prima Donna Kaas Huizen H3 - NVC H1 |
2-3 |
28-30, 25-18, 18-25, 25-19, 11-15 |
H1D JB |
Prima Donna Kaas Arena |
21:15 |
3 |
Prima Donna Kaas Huizen H4 - Lovoc H1 |
1-3 |
14-25, 25-15, 23-25, 15-25 |
JC2E1 CE |
De Ridderhof |
19:30 |
1 |
Aspasia JC1 - RVV JC1 |
0-4 |
13-25, 12-25, 14-25, 15-25 |
MC2K1 FC |
De Ridderhof |
19:30 |
3 |
Aspasia MC1 - Zovoc MC2 |
0-4 |
10-25, 16-25, 21-25, 17-25 |
D3N FL |
De Ridderhof |
21:15 |
2 |
Aspasia D3 - SKC D12 |
3-1 |
25-13, 22-25, 25-17, 25-11 |
H3O GE |
De Ridderhof |
21:15 |
3 |
Aspasia H3 - Scarabee H2 |
0-4 |
19-25, 22-25, 13-25, 25-27 |
H3A GE |
Sportzaal Trias |
20:00 |
1 |
Kroefi H1 - Croonenburg H4 |
3-1 |
25-14, 25-18, 25-14, 19-25 |
D2E FL |
Topsportcentrum De Koog |
19:15 |
2 |
Zaanstad D6 - SAS\'70 D2 |
4-0 |
25-23, 25-22, 25-20, 25-20 |
H2C FL |
Topsportcentrum De Koog |
19:15 |
3 |
Zaanstad H6 - Croonenburg H3 |
1-3 |
15-25, 22-25, 24-26, 25-23 |
D1D FL |
Topsportcentrum De Koog |
19:15 |
3 |
Zaanstad D5 - Croonenburg D1 |
0-4 |
09-25, 21-25, 14-25, 19-25 |
H1C FL |
Topsportcentrum De Koog |
21:15 |
1 |
Zaanstad H4 - Spaarnestad H9 |
4-0 |
25-17, 25-17, 25-12, 27-25 |
H1B FL |
Topsportcentrum De Koog |
21:15 |
1 |
Zaanstad H5 - Spaarnestad H6 |
0-4 |
16-25, 16-25, 25-27, 22-25 |
H2D FL |
Topsportcentrum De Koog |
21:15 |
2 |
Zaanstad H7 - AMVJ-Martinus H2 |
0-4 |
16-25, 22-25, 14-25, 17-25 |
D1N GE |
De Bloemerd |
19:30 |
1 |
Leython DC D5 - RVV D3 |
3-1 |
19-25, 25-21, 25-17, 25-14 |
H2L HD |
De Bloemerd |
19:30 |
2 |
Leython DC H5 - H1 |
|
|
D2N FL |
De Bloemerd |
19:30 |
3 |
Leython DC D6 - D2 |
0-4 |
21-25, 21-25, 24-26, 17-25 |
RTXR DH |
De Bloemerd |
19:30 |
4 |
Leython DC 2 - Timios 1 |
0-4 |
16-25, 17-25, 21-25, 09-25 |
RRXA BD |
De Bloemerd |
21:30 |
1 |
Leython DC 3 - Merenwijk 2 |
3-1 |
25-20, 25-16, 25-22, 20-25 |
D3P HD |
Sportcomplex 1574 |
20:00 |
1 |
GGV D5 - VHZ D5 |
1-3 |
25-16, 23-25, 17-25, 14-25 |
D1L HD |
Sportcomplex 1574 |
20:00 |
2 |
GGV D1 - Kalinko D4 |
1-3 |
25-18, 21-25, 16-25, 16-25 |
D4I FL |
Sportcomplex 1574 |
20:00 |
4 |
GGV D6 - Waterlanders D7 |
1-3 |
13-25, 16-25, 25-19, 21-25 |
H3O KA |
Universitair SC |
19:30 |
2 |
SKC H5 - Setumup H1 |
3-1 |
25-19, 25-09, 22-25, 25-23 |
D2P FL |
Universitair SC |
19:30 |
3 |
SKC D6 - VollinGo D5 |
4-0 |
25-19, 25-21, 25-16, 25-20 |
D3P IC |
Universitair SC |
21:30 |
1 |
SKC D9 - Spaarnestad D15 |
4-0 |
25-11, 25-18, 25-14, 25-13 |
D2N JB |
Universitair SC |
21:30 |
2 |
SKC D7 - VCO D2 |
4-0 |
25-22, 25-19, 25-11, 25-22 |
H2M GE |
Universitair SC |
21:30 |
3 |
SKC H4 - RVV H2 |
3-1 |
25-22, 25-23, 25-23, 24-26 |
MA2D1 FA |
Spz Eikenrode |
19:00 |
2 |
Lovoc MA1 - Almere Buiten MA1 |
0-4 |
19-25, 18-25, 12-25, 21-25 |
D1E FL |
Spz Eikenrode |
20:00 |
1 |
Lovoc D2 - Afas-LEOS D1 |
2-3 |
13-25, 24-26, 25-19, 25-23, 06-15 |
MB2N1 DC |
De Waterkanten |
19:30 |
|
Liusna MB1 - Oradi/Omnia MB1 |
4-0 |
25-17, 25-23, 25-18, 25-15 |
H3C FL |
De Waterkanten |
19:30 |
1 |
Liusna H2 - Spaarnestad H14 |
3-1 |
25-14, 17-25, 25-16, 25-13 |
D2O FL |
De Waterkanten |
19:30 |
1 |
Liusna D1 - Aspasia D2 |
1-3 |
16-25, 19-25, 25-20, 22-25 |
D3P FL |
De Waterkanten |
21:30 |
1 |
Liusna D2 - AMVJ-Martinus D5 |
4-0 |
25-12, 25-13, 25-17, 26-24 |
D4A EA |
Klaas Bouthal |
19:30 |
1 |
The Smashers D3 - Oberon D4 |
0-4 |
23-25, 15-25, 23-25, 11-25 |
D3D FL |
Klaas Bouthal |
19:30 |
2 |
The Smashers D2 - Touché \'86 D2 |
4-0 |
25-17, 25-08, 25-11, 25-12 |
H3D FL |
Klaas Bouthal |
19:30 |
3 |
The Smashers H2 - VIF H1 |
1-3 |
20-25, 15-25, 18-25, 25-19 |
D4A HC |
Klaas Bouthal |
21:15 |
1 |
The Smashers D4 - VIF D2 |
1-3 |
21-25, 25-22, 18-25, 13-25 |
D1E GE |
Klaas Bouthal |
21:15 |
2 |
The Smashers D1 - Switch Hooglanderveen D2 |
0-4 |
15-25, 17-25, 17-25, 18-25 |
H2E FL |
Klaas Bouthal |
21:15 |
3 |
The Smashers H1 - Voleem H2 |
1-3 |
25-22, 21-25, 18-25, 26-28 |
D4H KA |
De Fluit |
19:30 |
3 |
VOLEVO D10 - Punch D9 |
3-1 |
18-25, 25-20, 25-18, 27-25 |
D2N KA |
De Fluit |
19:30 |
7 |
VOLEVO D6 - DEO D1 |
1-3 |
25-17, 23-25, 24-26, 19-25 |
D2M KA |
De Fluit |
21:30 |
3 |
VOLEVO D8 - DEO D3 |
3-2 |
14-25, 25-21, 25-19, 16-25, 15-10 |
CC52A1AB |
De Binder |
19:30 |
1 |
Volleer 1 - Irene 1 |
0-3 |
18-39, 22-34, 28-29 |
JC4B1 FA |
De Binder |
19:30 |
2 |
Volleer MC1 - Prima Donna Kaas Huizen JC2 |
0-4 |
06-25, 16-25, 13-25, 11-25 |
H3F GE |
De Binder |
19:30 |
3 |
Volleer H2 - Switch Hooglanderveen H4 |
3-1 |
25-16, 27-25, 22-25, 25-23 |
D3H GE |
De Binder |
21:30 |
2 |
Volleer D1 - Tovo D6 |
3-1 |
25-23, 25-22, 18-25, 25-17 |
H3G GE |
De Binder |
21:30 |
3 |
Volleer H3 - Majella H4 |
3-2 |
25-23, 24-26, 25-15, 23-25, 15-08 |
MAHB1 AE |
De Marehal |
19:15 |
1 |
Limes MA1 - Amsterdam MA1 |
4-0 |
25-16, 25-12, 25-12, 25-07 |
H2J FL |
De Marehal |
19:15 |
2 |
Limes H4 - Servylo H1 |
0-4 |
18-25, 09-25, 19-25, 23-25 |
3AH FL |
De Marehal |
21:15 |
2 |
Limes H1 - Zaanstad H3 |
1-3 |
25-23, 25-27, 18-25, 16-25 |
D2M GE |
De Zuidplas |
20:00 |
|
MVC D3 - Velo D2 |
2-3 |
25-20, 25-19, 14-25, 23-25, 09-15 |
H3M GE |
De Zuidplas |
20:00 |
|
MVC H1 - Velo H5 |
4-0 |
25-15, 25-15, 25-20, 25-16 |
JA2E1 BC |
De Wielepet |
19:30 |
1 |
Monza JA1 - VCO JA1 |
3-2 |
21-25, 23-25, 25-21, 25-19, 15-13 |
D2M IC |
De Wielepet |
19:30 |
2 |
Monza D1 - MVC D2 |
4-0 |
25-17, 25-10, 25-22, 25-22 |
H2K IC |
De Wielepet |
19:30 |
2 |
Monza H2 - Kratos \'08 H5 |
0-4 |
18-25, 19-25, 18-25, 24-26 |
H1H IC |
De Wielepet |
21:30 |
1 |
Monza H1 - VVV Delta H3 |
4-0 |
25-13, 25-13, 25-21, 25-23 |
D3M IC |
De Wielepet |
21:30 |
3 |
Monza D3 - Sovicos D4 |
0-4 |
14-25, 23-25, 15-25, 14-25 |
H1D FL |
De Vierstee |
19:45 |
4 |
Salvo \'67 H1 - Touché \'86 H1 |
0-4 |
17-25, 16-25, 19-25, 23-25 |
MB2E1 AB |
De Blijk |
19:30 |
3 |
vv Nederhorst MB1 - VIF MB1 |
4-0 |
25-12, 25-13, 25-09, 25-11 |
MC3C1 BE |
De Blijk |
19:30 |
4 |
vv Nederhorst MC2 - Switch Hooglanderveen MC4 |
4-0 |
25-16, 25-05, 25-08, 25-11 |
H3D HD |
De Blijk |
20:00 |
1 |
vv Nederhorst H2 - Almere Buiten H4 |
4-0 |
25-17, 25-13, 25-11, 25-17 |
D3D HD |
De Blijk |
21:15 |
1 |
vv Nederhorst D2 - Almere Buiten D3 |
4-0 |
25-10, 25-14, 25-10, 25-09 |
D3D GE |
De Blijk |
21:15 |
2 |
vv Nederhorst D1 - Almere Buiten D2 |
0-4 |
20-25, 22-25, 20-25, 25-27 |
MA2D1 EG |
De Blijk |
21:15 |
3 |
vv Nederhorst MA1 - Atalante MA1 |
2-3 |
14-25, 17-25, 25-20, 25-19, 12-15 |
JC3B1 BC |
De Steupel |
19:00 |
2 |
Waterlanders JC1 - Leython DC JC1 |
1-3 |
16-25, 25-14, 23-25, 25-27 |
JB2E1 FD |
De Steupel |
19:00 |
3 |
Waterlanders JB1 - VOC-Maarssen JB1 |
0-4 |
15-25, 18-25, 16-25, 04-25 |
D2O JB |
De Steupel |
21:00 |
1 |
Waterlanders D4 - VCO D1 |
1-3 |
22-25, 25-18, 23-25, 20-25 |
D1M JB |
De Steupel |
21:00 |
2 |
Waterlanders D3 - Sovicos D1 |
3-1 |
25-20, 23-25, 25-22, 25-21 |
H4H IC |
De Steupel |
21:00 |
4 |
Waterlanders H4 - SKC H7 |
1-3 |
19-25, 15-25, 25-10, 21-25 |
RRXA HE |
Estafette |
19:30 |
1 |
VHZ 1 - Leython DC 5 |
3-1 |
25-18, 24-26, 25-17, 25-20 |
MB2N1 FB |
Estafette |
19:30 |
2 |
VHZ MB1 - SAS\'70 MB2 |
2-3 |
25-17, 15-25, 25-12, 17-25, 12-15 |
MB2M1 FC |
Estafette |
19:30 |
3 |
VHZ MB2 - Leython DC MB3 |
0-4 |
23-25, 13-25, 16-25, 17-25 |
MC2L1 GC |
Estafette |
19:30 |
4 |
VHZ MC1 - NOVO MC1 |
3-2 |
25-23, 25-12, 15-25, 25-27, 15-11 |
H1I KA |
Estafette |
21:00 |
1 |
VHZ H1 - Aspasia H2 |
1-3 |
23-25, 23-25, 17-25, 27-25 |
D1N HD |
Estafette |
21:00 |
2 |
VHZ D2 - VCS D1 |
0-4 |
14-25, 14-25, 12-25, 14-25 |
D3O IC |
Estafette |
21:00 |
3 |
VHZ D6 - In Up Go D2 |
0-4 |
12-25, 15-25, 12-25, 12-25 |
H3C KA |
Estafette |
21:00 |
4 |
VHZ H4 - NOVO H3 |
0-4 |
14-25, 13-25, 16-25, 16-25 |
MB2M1 DE |
De Cuyl |
19:00 |
|
VCO MB1 - WVV MB1 |
4-0 |
25-18, 25-14, 25-12, 25-16 |
MC3G1 BC |
De Cuyl |
19:00 |
|
VCO MC3 - Velo MC2 |
|
|
MB3D1 DE |
De Cuyl |
19:00 |
2 |
VCO MB2 - DEO MB2 |
4-0 |
25-13, 25-16, 25-10, 25-14 |
MA3B1 FE |
De Cuyl |
19:00 |
4 |
VCO MA2 - Liusna MA1 |
0-4 |
04-25, 13-25, 21-25, 18-25 |
H3O IC |
De Cuyl |
21:00 |
1 |
VCO H2 - Leython DC H6 |
1-3 |
21-25, 25-15, 22-25, 19-25 |
MA1H1 FG |
De Cuyl |
21:00 |
2 |
VCO MA1 - ZVH MA2 |
3-2 |
25-20, 20-25, 25-17, 22-25, 15-09 |
D4H FL |
De Cuyl |
21:00 |
3 |
VCO D5 - Kalinko D9 |
4-0 |
25-06, 25-11, 25-15, 25-15 |
D2D KA |
De Karekiet |
19:00 |
1 |
VIP D6 - AMVJ-Martinus D2 |
1-3 |
09-25, 14-25, 13-25, 25-17 |
H2C JB |
De Karekiet |
19:00 |
1 |
VIP H3 - AMVJ-Martinus H4 |
3-1 |
20-25, 25-17, 25-18, 25-18 |
MA1G1 GE |
Viergang |
19:30 |
1 |
MA1 - Kalinko MA1 |
0-4 |
15-25, 23-25, 12-25, 06-25 |
MC2J1 CD |
Viergang |
19:30 |
4 |
MC1 - Velo MC1 |
0-4 |
12-25, 22-25, 20-25, 14-25 |
D4G IC |
Viergang |
21:00 |
4 |
D3 - Punch D12 |
4-0 |
25-10, 25-09, 25-07, 25-08 |
H2K JB |
De Altis |
19:30 |
2 |
Inter Rijswijk H5 - Sovicos H2 |
3-1 |
25-14, 25-23, 25-21, 19-25 |
H3M IC |
De Altis |
19:30 |
3 |
Inter Rijswijk H7 - Kratos \'08 H9 |
3-2 |
25-17, 25-27, 25-17, 22-25, 15-11 |
H1H JK |
De Altis |
21:30 |
3 |
Inter Rijswijk H4 - VOLEVO H3 |
3-2 |
19-25, 25-11, 25-20, 19-25, 15-08 |
H2L JI |
De Altis |
21:30 |
3 |
Inter Rijswijk H6 - Punch H6 |
1-3 |
20-25, 25-23, 16-25, 15-25 |
D1L JB |
De Altis |
21:30 |
4 |
Inter Rijswijk D4 - Punch D2 |
0-4 |
15-25, 11-25, 18-25, 11-25 |
D3E IC |
De Bunt |
19:00 |
1 |
Sovoco D5 - Bevoc D2 |
1-3 |
16-25, 17-25, 18-25, 25-23 |
D3D JB |
De Bunt |
21:15 |
1 |
Sovoco D4 - Unicornus D3 |
4-0 |
26-24, 25-07, 25-14, 25-16 |
H1I JB |
Sporthal de Vaart |
19:30 |
1 |
Scarabee H1 - VollinGo H2 |
2-3 |
25-21, 25-13, 23-25, 17-25, 11-15 |
JC2F1 DE |
Sporthal de Vaart |
19:30 |
2 |
Scarabee JC1 - AMVJ-Martinus JC1 |
0-4 |
21-25, 19-25, 15-25, 16-25 |
D3N JB |
Sporthal de Vaart |
21:30 |
1 |
Scarabee D3 - GGV D3 |
0-4 |
15-25, 16-25, 16-25, 09-25 |
H4H JB |
Sporthal de Vaart |
21:30 |
2 |
Scarabee H3 - Sovicos H4 |
0-4 |
20-25, 17-25, 06-25, 22-25 |
H2J IC |
Galgenwaard Sportcentrum |
19:30 |
1 |
Boni H2 - Dosko H3 |
0-4 |
20-25, 14-25, 18-25, 06-25 |
D2G JB |
Galgenwaard Sportcentrum |
19:30 |
2 |
Boni D3 - Prima Donna Kaas Huizen D5 |
3-1 |
25-11, 25-12, 25-15, 24-26 |
D3H JB |
Galgenwaard Sportcentrum |
19:30 |
3 |
Boni D5 - UVV/Sphynx D5 |
4-0 |
25-18, 25-21, 25-14, 25-13 |
H3F JB |
Galgenwaard Sportcentrum |
19:30 |
4 |
Boni H3 - NVC H2 |
1-3 |
24-26, 25-22, 16-25, 16-25 |
H1F IB |
Galgenwaard Sportcentrum |
21:30 |
1 |
Boni H1 - Shot H2 |
1-3 |
26-24, 17-25, 22-25, 15-25 |
D3E JB |
Galgenwaard Sportcentrum |
21:30 |
2 |
Boni D7 - Unicornus D4 |
4-0 |
25-18, 25-20, 25-20, 25-15 |
D3H IC |
Galgenwaard Sportcentrum |
21:30 |
3 |
Boni D6 - Servia D3 |
1-3 |
17-25, 25-20, 18-25, 20-25 |
MC2D1 HA |
De Boei |
19:30 |
2 |
Atalante MC1 - VIP MC1 |
3-1 |
25-19, 23-25, 25-20, 27-25 |
D2D JB |
De Boei |
19:30 |
3 |
Atalante D2 - SAS\'70 D3 |
4-0 |
25-13, 25-15, 25-19, 25-18 |
H3D KA |
De Boei |
21:15 |
1 |
Atalante H5 - Oberon H2 |
0-4 |
12-25, 05-25, 20-25, 07-25 |
D1O IC |
De Boei |
21:15 |
2 |
Atalante D1 - VHZ D1 |
3-2 |
27-29, 25-21, 25-18, 19-25, 15-09 |
D2D IC |
De Boei |
21:15 |
3 |
Atalante D3 - Spaarnestad D12 |
4-0 |
25-18, 25-14, 25-15, 25-13 |
JC2E1 AD |
De Vliethorst |
19:30 |
3 |
Gemini-Kangeroes JC1 - PQV Westland JC1 |
2-3 |
25-23, 11-25, 25-23, 24-26, 07-15 |
D2K IF |
Het Kwartier |
20:00 |
1 |
Werkhoven D1 - Go\'97 D2 |
3-1 |
25-14, 25-21, 14-25, 25-12 |
H3G IJ |
Het Kwartier |
21:30 |
1 |
Werkhoven H1 - Boni H4 |
4-0 |
25-16, 25-17, 25-07, 25-20 |
DPC HD |
Thijs van der Polshal |
19:15 |
1 |
VTC Woerden D2 - Tovo D1 |
3-2 |
17-25, 25-16, 23-25, 25-15, 15-09 |
D1F IC |
Thijs van der Polshal |
19:15 |
4 |
VTC Woerden D4 - AVV Keistad D4 |
1-3 |
21-25, 25-19, 23-25, 23-25 |
H1I HD |
Thijs van der Polshal |
21:15 |
1 |
VTC Woerden H2 - SKC H3 |
4-0 |
25-16, 25-13, 25-15, 25-13 |
MC3G1 EA |
De Schulpwei |
19:15 |
2 |
WVV MC1 - Leython DC MC2 |
4-0 |
25-17, 25-15, 25-12, 25-22 |
JB2G1 FA |
De Schulpwei |
19:15 |
3 |
WVV JB1 - Leython DC JB2 |
3-1 |
25-23, 25-18, 25-22, 22-25 |
RRXB GA |
De Schulpwei |
21:00 |
1 |
WVV 1 - Gemini-Kangeroes 2 |
0-4 |
13-25, 15-25, 15-25, 08-25 |
D3B JB |
De Schalm |
19:30 |
1 |
Westvolver D1 - VIP D8 |
0-4 |
07-25, 07-25, 15-25, 07-25 |
H3B JB |
De Schalm |
21:00 |
1 |
Westvolver H1 - Madjoe H9 |
4-0 |
25-17, 25-17, 25-12, 25-23 |
JC3B1 GA |
Zeewijk |
19:15 |
3 |
Smashing Velsen JC1 - VHZ JC1 |
4-0 |
25-11, 25-08, 25-14, 25-10 |
H3C IC |
Zeewijk |
19:30 |
4 |
Smashing Velsen H1 - VCS H3 |
3-2 |
17-25, 27-25, 25-22, 18-25, 15-13 |
RGXB FC |
IJsselhal |
19:00 |
3 |
VIVES 7 - MVC 1 |
2-2 |
25-18, 24-26, 22-25, 25-08 |
D1I GE |
IJsselhal |
19:00 |
4 |
VIVES D3 - Sovoco D2 |
1-3 |
25-22, 18-25, 21-25, 13-25 |
D1G GE |
IJsselhal |
19:00 |
6 |
VIVES D5 - Majella D2 |
4-0 |
25-14, 25-12, 25-22, 25-18 |
H2I GE |
IJsselhal |
21:00 |
4 |
VIVES H6 - Go\'97 H1 |
1-3 |
18-25, 17-25, 25-20, 21-25 |
HPB GE |
IJsselhal |
21:00 |
5 |
VIVES H2 - ODIS H1 |
1-3 |
20-25, 25-19, 18-25, 28-30 |
HPC GE |
IJsselhal |
21:00 |
5 |
VIVES H3 - Majella H1 |
1-3 |
18-25, 28-26, 18-25, 23-25 |
H3G FL |
IJsselhal |
21:00 |
6 |
VIVES H7 - Servylo H2 |
1-3 |
25-21, 19-25, 19-25, 18-25 |
D1O KA |
Zaanlands West |
19:30 |
1 |
The Setfighters D1 - UvO D1 |
0-4 |
15-25, 18-25, 15-25, 13-25 |
H2A KA |
Zaanlands West |
19:30 |
3 |
The Setfighters H1 - Voluit H1 |
4-0 |
25-22, 25-11, 25-15, 25-20 |
DPD KA |
Swanla |
20:00 |
3 |
ZVH D2 - NOVO D1 |
4-0 |
25-20, 25-12, 25-10, 25-06 |
Zaterdag 30 september 2023 |
MB2E1 FC |
Waterwijk |
12:30 |
1 |
VC Allvo MB3 - Almere Buiten MB2 |
3-1 |
25-22, 25-23, 25-14, 14-25 |
MC3B1 CA |
Waterwijk |
12:30 |
2 |
VC Allvo MC2 - Almere Buiten MC2 |
0-4 |
23-25, 06-25, 13-25, 17-25 |
MBHA1 FA |
Waterwijk |
12:30 |
3 |
VC Allvo MB1 - De Boemel MB1 |
0-4 |
19-25, 20-25, 14-25, 15-25 |
JBHA1 DA |
Waterwijk |
12:30 |
4 |
VC Allvo JB1 - AVV Keistad JB1 |
0-4 |
14-25, 14-25, 17-25, 13-25 |
MC3B1 DF |
Waterwijk |
14:15 |
1 |
VC Allvo MC3 - VIF MC1 |
0-4 |
19-25, 12-25, 13-25, 15-25 |
MB3B1 EF |
Waterwijk |
14:15 |
2 |
VC Allvo MB4 - UVV/Sphynx MB3 |
0-4 |
05-25, 14-25, 08-25, 12-25 |
JB2C1 BC |
Waterwijk |
14:15 |
3 |
VC Allvo JB2 - VIF JB1 |
0-4 |
14-25, 14-25, 13-25, 13-25 |
MA1D1 DE |
Waterwijk |
14:15 |
4 |
VC Allvo MA1 - AVV Keistad MA2 |
2-3 |
25-23, 25-27, 25-22, 17-25, 14-16 |
MC2F1 BD |
Sportcomplex Amerena |
09:00 |
|
AVV Keistad MC3 - Switch Hooglanderveen MC3 |
4-0 |
25-19, 25-11, 25-22, 25-16 |
MC2E1 FA |
Sportcomplex Amerena |
10:45 |
|
AVV Keistad MC4 - Almere Buiten MC1 |
2-3 |
25-10, 25-20, 10-25, 18-25, 13-15 |
MA2F1 BD |
Sportcomplex Amerena |
10:45 |
|
AVV Keistad MA4 - Forza Hoogland MA2 |
1-3 |
25-14, 15-25, 10-25, 16-25 |
MA3A1 BD |
Sportcomplex Amerena |
10:45 |
|
AVV Keistad MA5 - Taurus MA5 |
2-3 |
25-12, 15-25, 29-27, 19-25, 09-15 |
MA2E1 BD |
Sportcomplex Amerena |
12:30 |
|
AVV Keistad MA3 - Unicornus MA1 |
2-3 |
25-27, 25-22, 16-25, 25-21, 13-15 |
JA1C1 AC |
Sportcomplex Amerena |
12:30 |
|
AVV Keistad JA1 - Almere Buiten JA1 |
4-0 |
25-13, 25-11, 25-13, 25-13 |
MB2G1 AB |
Sportcomplex Amerena |
12:30 |
|
AVV Keistad MB1 - Switch Hooglanderveen MB2 |
1-3 |
22-25, 25-18, 21-25, 21-25 |
JA1C1 DE |
Sportcomplex Amerena |
12:30 |
|
AVV Keistad JA2 - Prima Donna Kaas Huizen JA2 |
1-3 |
22-25, 25-20, 20-25, 22-25 |
MB1D1 DA |
Nieuwland |
10:30 |
1 |
Forza Hoogland MB2 - Unicornus MB1 |
0-4 |
05-25, 16-25, 20-25, 17-25 |
MC2F1 FE |
Nieuwland |
10:30 |
2 |
Forza Hoogland MC2 - Afas-LEOS MC1 |
1-3 |
12-25, 17-25, 20-25, 25-19 |
JB1C1 BC |
Nieuwland |
12:30 |
1 |
Forza Hoogland JB1 - Gemini S JB1 |
3-1 |
25-23, 16-25, 25-20, 25-20 |
MA2E1 CF |
Nieuwland |
12:30 |
2 |
Forza Hoogland MA3 - VIF MA2 |
0-4 |
10-25, 12-25, 11-25, 19-25 |
MC2E1 BC |
Nieuwland |
12:30 |
3 |
Forza Hoogland MC1 - Switch Hooglanderveen MC2 |
3-1 |
25-16, 25-20, 22-25, 27-25 |
D2I JB |
Nieuwland |
15:00 |
1 |
Forza Hoogland D5 - VV Utrecht D11 |
3-1 |
25-20, 25-17, 19-25, 25-21 |
H3E GE |
Nieuwland |
15:00 |
2 |
Forza Hoogland H5 - Taurus H5 |
0-4 |
14-25, 23-25, 15-25, 18-25 |
JC2A1 DE |
Sporthal Oosterhout |
11:30 |
1 |
Alvoco JC1 - Spaarnestad JC2 |
0-4 |
09-25, 21-25, 08-25, 13-25 |
MC2A1 DA |
Sporthal Oosterhout |
11:30 |
3 |
Alvoco MC1 - Dinto MC3 |
1-3 |
17-25, 25-21, 23-25, 20-25 |
MA2A1 AB |
Sporthal Oosterhout |
13:15 |
1 |
Alvoco MA2 - Ardea MA1 |
1-3 |
15-25, 15-25, 25-23, 13-25 |
MB1B1 AB |
Sporthal Oosterhout |
13:15 |
2 |
Alvoco MB1 - Dinto MB1 |
1-3 |
25-23, 21-25, 16-25, 16-25 |
JB1A1 AB |
Sporthal Oosterhout |
13:15 |
3 |
Alvoco JB1 - Madjoe JB1 |
1-3 |
18-25, 25-20, 15-25, 20-25 |
D1B FL |
Sporthal Oosterhout |
15:00 |
1 |
Alvoco D2 - Wham Wham D3 |
3-1 |
25-11, 25-13, 25-23, 23-25 |
MA1A1 AB |
Sporthal Oosterhout |
15:00 |
2 |
Alvoco MA1 - Compaen MA2 |
4-0 |
25-10, 25-10, 25-10, 25-21 |
JB1A1 DE |
Amstelcampus |
12:15 |
3 |
US JB1 - Wham Wham JB1 |
0-4 |
13-25, 15-25, 22-25, 19-25 |
DPA KA |
Amstelcampus |
12:15 |
5 |
US D4 - Amsterdam D2 |
3-2 |
25-11, 25-27, 25-15, 19-25, 15-07 |
D3L1 GE |
Amstelcampus |
12:15 |
6 |
US D6 - US D8 |
1-3 |
28-26, 16-25, 19-25, 23-25 |
MA1C1 GC |
Amstelcampus |
14:15 |
4 |
US MA1 - Smashing MA3 |
2-3 |
23-25, 25-18, 25-20, 19-25, 10-15 |
3AD KA |
Amstelcampus |
14:15 |
5 |
US D3 - Switch Hooglanderveen D1 |
4-0 |
25-14, 25-16, 25-20, 27-25 |
JC4A1 BF |
Sporthal Laan van Spartaan |
12:30 |
5 |
Amsterdam MC2 - Amsterdam JC1 |
|
|
JC4A1 Be |
Sporthal Laan van Spartaan |
12:30 |
5 |
Amsterdam MC2 - VIP 1 |
0-4 |
18-25, 10-25, 15-25, 10-25 |
JB1B1 EA |
Sporthal Laan van Spartaan |
12:30 |
6 |
Amsterdam JB1 - Oberon JB1 |
3-2 |
25-07, 25-13, 22-25, 21-25, 15-10 |
H5B1 EB |
Sporthal Laan van Spartaan |
12:30 |
7 |
Amsterdam H8 - Armixtos H4 |
|
|
H1B IC |
Sporthal Laan van Spartaan |
15:00 |
7 |
Amsterdam H3 - Sporting/OSS H1 |
4-0 |
25-17, 25-23, 25-21, 25-21 |
H1C JB |
Pijp |
14:00 |
1 |
KVA H1 - Oberon H1 |
4-0 |
25-17, 25-05, 25-19, 25-11 |
MA2C1 AB |
Pijp |
14:00 |
2 |
KVA MA1 - Albatros MA2 |
1-3 |
25-16, 21-25, 15-25, 25-27 |
H4F1 FA |
Pijp |
14:00 |
3 |
KVA H6 - Netzo H5 |
1-3 |
20-25, 15-25, 21-25, 25-21 |
D4D1 AE |
Pijp |
14:00 |
4 |
KVA D6 - SVU D6 |
2-3 |
19-25, 24-26, 25-21, 25-16, 16-18 |
D2H1 EC |
Pijp |
14:00 |
5 |
KVA D2 - Armixtos D4 |
2-3 |
21-25, 21-25, 25-14, 25-21, 09-15 |
XA3A1 DE |
Verheij |
12:30 |
2 |
KVA 5 - KVA 6 |
3-1 |
25-20, 25-17, 25-14, 21-25 |
MB2D1 AF |
Verheij |
13:00 |
1 |
Albatros MB2 - Smashing MB1 |
3-1 |
25-23, 25-19, 25-20, 24-26 |
XA1A1 DE |
Verheij |
13:00 |
3 |
WEST! 1 - WEST! 2 |
4-0 |
26-24, 25-19, 25-17, 25-14 |
XA1A1 AC |
Verheij |
13:00 |
4 |
CTO 1 - Volamos 1 |
1-3 |
27-25, 12-25, 10-25, 17-25 |
XA3A1 HA |
Verheij |
13:45 |
2 |
Volamos 3 - Albatros JC1 |
2-3 |
25-18, 19-25, 25-09, 22-25, 10-15 |
XA2A1 BC |
Verheij |
14:30 |
3 |
KVA 3 - KVA 4 |
3-1 |
25-12, 25-22, 21-25, 25-18 |
MB1B1 DF |
Verheij |
14:45 |
3 |
Albatros MB1 - MBSOV MB1 |
4-0 |
25-08, 25-16, 25-23, 25-15 |
JB2B1 AB |
Verheij |
14:45 |
4 |
Albatros JB1 - Albatros JB2 |
3-1 |
25-16, 25-21, 22-25, 25-13 |
MA3B1 AB |
Nieuwe Bankrashal |
12:30 |
1 |
AMVJ-Martinus MA2 - Spaarnestad MA5 |
1-3 |
25-17, 20-25, 21-25, 13-25 |
MB2D1 EB |
Nieuwe Bankrashal |
12:30 |
2 |
AMVJ-Martinus MB2 - AMVJ-Martinus MB3 |
4-0 |
25-20, 25-18, 25-16, 25-19 |
MC3H1 AB |
Nieuwe Bankrashal |
12:30 |
3 |
AMVJ-Martinus MC4 - Liusna MC1 |
2-3 |
09-25, 25-15, 25-18, 22-25, 07-15 |
MC2D1 BD |
Nieuwe Bankrashal |
12:30 |
4 |
AMVJ-Martinus MC1 - Oberon MC1 |
0-4 |
11-25, 19-25, 13-25, 20-25 |
MC3A1 AB |
Nieuwe Bankrashal |
14:15 |
1 |
AMVJ-Martinus MC3 - Smashing MC2 |
0-4 |
21-25, 15-25, 15-25, 12-25 |
MC2L1 AB |
Nieuwe Bankrashal |
14:15 |
2 |
AMVJ-Martinus MC2 - RVV MC1 |
4-0 |
25-16, 25-19, 25-20, 25-05 |
MA1C1 EF |
Nieuwe Bankrashal |
14:15 |
3 |
AMVJ-Martinus MA1 - Abcoude MA1 |
4-0 |
25-16, 25-21, 25-20, 25-14 |
CW21A1BA |
De Sporthoeve |
08:30 |
6 |
ZVH 1 - Dosko 1 |
0-4 |
13-36, 20-31 |
CW21A1CD |
De Sporthoeve |
08:30 |
7 |
Jupiter 1 - Jupiter 2 |
0-4 |
20-30, 15-32 |
CW21A1AC |
De Sporthoeve |
09:00 |
6 |
Dosko 1 - Jupiter 1 |
2-2 |
24-27, 31-20 |
CW21A1Eb |
De Sporthoeve |
09:00 |
7 |
VSTS 1 - ZVH 1 |
4-0 |
34-15, 38-13 |
CW21A1DE |
De Sporthoeve |
09:30 |
6 |
Jupiter 2 - VSTS 1 |
2-2 |
22-19, 16-19 |
CW21A1CB |
De Sporthoeve |
09:30 |
7 |
Jupiter 1 - ZVH 1 |
4-0 |
32-08, 25-20 |
CW31A1BF |
De Sporthoeve |
10:15 |
6 |
DVC 1 - ZVH 2 |
1-3 |
29-38, 34-34 |
CW31A1ED |
De Sporthoeve |
10:15 |
7 |
VSTS 1 - Volley2B 2 |
2-2 |
23-28, 28-27 |
CW31A1CA |
De Sporthoeve |
10:15 |
8 |
Dosko 3 - Dosko 2 |
2-2 |
21-30, 31-22 |
MB2J1 EF |
De Sporthoeve |
10:45 |
1 |
VSTS MB2 - ZVH MB2 |
0-4 |
16-25, 11-25, 11-25, 11-25 |
MC2H1 FA |
De Sporthoeve |
10:45 |
2 |
VSTS MC1 - UVV/Sphynx MC1 |
2-3 |
13-25, 25-13, 21-25, 25-20, 10-15 |
CW31A1DC |
De Sporthoeve |
10:45 |
6 |
Volley2B 2 - Dosko 3 |
4-0 |
30-28, 29-19 |
CW31A1AB |
De Sporthoeve |
10:45 |
7 |
Dosko 2 - DVC 1 |
2-2 |
28-36, 32-27 |
CW31A1FE |
De Sporthoeve |
10:45 |
8 |
ZVH 2 - VSTS 1 |
4-0 |
35-19, 35-18 |
CW31A1AE |
De Sporthoeve |
11:15 |
6 |
Dosko 2 - VSTS 1 |
2-2 |
23-27, 27-24 |
CW31A1BD |
De Sporthoeve |
11:15 |
7 |
DVC 1 - Volley2B 2 |
4-0 |
26-20, 37-23 |
CW31A1CF |
De Sporthoeve |
11:15 |
8 |
Dosko 3 - ZVH 2 |
0-4 |
19-33, 20-41 |
D3J HD |
De Sporthoeve |
12:30 |
1 |
VSTS D4 - De Valk D2 |
4-0 |
25-18, 25-14, 25-13, 25-23 |
JB2F1 EF |
De Sporthoeve |
12:30 |
2 |
VSTS JB1 - Zovoc JB2 |
4-0 |
25-17, 25-17, 26-24, 25-10 |
MB1F1 DE |
De Sporthoeve |
12:30 |
3 |
VSTS MB1 - VTC Woerden MB2 |
|
|
MA1F1 GA |
De Sporthoeve |
14:30 |
1 |
VSTS MA1 - Servia MA1 |
3-1 |
25-15, 17-25, 25-14, 26-24 |
MC3E1 EF |
De Sporthoeve |
14:30 |
2 |
VSTS MC2 - Zovoc MC3 |
4-0 |
25-16, 25-09, 25-10, 25-16 |
D2P GE |
De Sporthoeve |
14:30 |
3 |
VSTS D3 - Zovoc D5 |
4-0 |
25-15, 25-13, 25-20, 25-17 |
CW41C1BA |
De Ackers |
09:00 |
4 |
Dosko 4 - Dosko 3 |
0-4 |
07-31, 16-19 |
CW41C1CD |
De Ackers |
09:00 |
5 |
Jupiter 3 - Volley2B 1 |
4-0 |
27-17, 36-09 |
CW61A1BA |
De Ackers |
09:00 |
6 |
ZVH 5 - ZVH 2 |
0-4 |
23-25, 13-25 |
CW61A1CD |
De Ackers |
09:00 |
7 |
Volley2B 1 - Jupiter 1 |
0-4 |
20-25, 22-25 |
CW61B1BA |
De Ackers |
09:00 |
8 |
Volley2B 3 - VollinGo 1 |
0-4 |
20-25, 15-25 |
CW61B1CD |
De Ackers |
09:00 |
9 |
ZVH 1 - Volley2B 2 |
4-0 |
25-16, 25-19 |
CW41C1AC |
De Ackers |
09:30 |
4 |
Dosko 3 - Jupiter 3 |
0-4 |
17-19, 12-22 |
CW41C1Eb |
De Ackers |
09:30 |
5 |
ZVH 1 - Dosko 4 |
2-2 |
16-18, 21-13 |
CW61A1AC |
De Ackers |
09:30 |
6 |
ZVH 2 - Volley2B 1 |
4-0 |
25-19, 25-21 |
CW61A1Eb |
De Ackers |
09:30 |
7 |
ZVH 3 - ZVH 5 |
2-2 |
25-18, 09-25 |
CW61B1AC |
De Ackers |
09:30 |
8 |
VollinGo 1 - ZVH 1 |
2-2 |
27-25, 17-25 |
CW61B1Eb |
De Ackers |
09:30 |
9 |
ZVH 4 - Volley2B 3 |
2-2 |
25-13, 25-27 |
CW41C1DE |
De Ackers |
10:00 |
4 |
Volley2B 1 - ZVH 1 |
4-0 |
23-20, 28-15 |
CW41C1CB |
De Ackers |
10:00 |
5 |
Jupiter 3 - Dosko 4 |
4-0 |
31-10, 24-10 |
CW61A1DE |
De Ackers |
10:00 |
6 |
Jupiter 1 - ZVH 3 |
0-4 |
13-15, 07-15 |
CW61A1CB |
De Ackers |
10:00 |
7 |
Volley2B 1 - ZVH 5 |
2-2 |
15-03, 12-15 |
CW61B1DE |
De Ackers |
10:00 |
8 |
Volley2B 2 - ZVH 4 |
4-0 |
16-14, 15-10 |
CW61B1CB |
De Ackers |
10:00 |
9 |
ZVH 1 - Volley2B 3 |
0-4 |
13-15, 15-17 |
H1H GE |
De Ackers |
11:15 |
3 |
Volley2B H4 - Velo H2 |
3-2 |
25-20, 26-24, 19-25, 18-25, 15-03 |
CW51A1EA |
De Plataan |
09:00 |
4 |
VSTS 1 - DVC 2 |
2-2 |
20-20, 21-21 |
CW51A1Bf |
De Plataan |
09:00 |
5 |
Jupiter 2 - ZVH 2 |
2-2 |
23-27, 31-18 |
CW51A1Dc |
De Plataan |
09:00 |
6 |
Volley2B 1 - Timios 1 |
0-4 |
16-24, 17-19 |
CW51C1BF |
De Plataan |
09:00 |
7 |
Jupiter 3 - ZVH 1 |
4-0 |
31-14, 25-18 |
CW51C1ED |
De Plataan |
09:00 |
8 |
VollinGo 2 - Volley2B 3 |
3-1 |
26-12, 20-20 |
CW51C1CA |
De Plataan |
09:00 |
9 |
Timios 2 - Dosko 1 |
0-4 |
11-33, 12-28 |
CW51A1Fe |
De Plataan |
09:30 |
4 |
ZVH 2 - VSTS 1 |
4-0 |
23-20, 23-20 |
CW51A1CB |
De Plataan |
09:30 |
5 |
Timios 1 - Jupiter 2 |
4-0 |
21-20, 22-13 |
CW51A1AD |
De Plataan |
09:30 |
6 |
DVC 2 - Volley2B 1 |
2-2 |
22-18, 17-23 |
CW51C1DC |
De Plataan |
09:30 |
7 |
Volley2B 3 - Timios 2 |
0-4 |
11-23, 14-16 |
CW51C1AB |
De Plataan |
09:30 |
8 |
Dosko 1 - Jupiter 3 |
4-0 |
27-16, 28-19 |
CW51C1FE |
De Plataan |
09:30 |
9 |
ZVH 1 - VollinGo 2 |
0-4 |
16-23, 15-25 |
CW51A1BA |
De Plataan |
10:00 |
4 |
Jupiter 2 - DVC 2 |
4-0 |
36-08, 26-21 |
CW51A1FD |
De Plataan |
10:00 |
5 |
ZVH 2 - Volley2B 1 |
3-1 |
22-22, 37-15 |
CW51A1CE |
De Plataan |
10:00 |
6 |
Timios 1 - VSTS 1 |
1-3 |
19-21, 18-18 |
CW51C1AE |
De Plataan |
10:00 |
7 |
Dosko 1 - VollinGo 2 |
4-0 |
24-17, 24-19 |
CW51C1BD |
De Plataan |
10:00 |
8 |
Jupiter 3 - Volley2B 3 |
2-2 |
15-19, 21-16 |
CW51C1CF |
De Plataan |
10:00 |
9 |
Timios 2 - ZVH 1 |
2-2 |
17-23, 23-14 |
MC1A1 CD |
De Flint |
12:45 |
1 |
Simokos MC1 - Spaarnestad MC3 |
4-0 |
25-14, 25-21, 25-22, 25-09 |
MC2B1 FH |
De Flint |
12:45 |
2 |
Simokos MC3 - VVW MC1 |
|
|
JC2A1 BC |
De Flint |
12:45 |
3 |
Simokos JC1 - Madjoe JC2 |
0-4 |
15-25, 21-25, 14-25, 17-25 |
JB2A1 DC |
De Flint |
14:30 |
1 |
Simokos JB1 - Madjoe JB2 |
1-3 |
18-25, 23-25, 21-25, 25-16 |
MB2B1 CD |
De Flint |
14:30 |
2 |
Simokos MB5 - Simokos MB4 |
0-4 |
25-27, 18-25, 14-25, 20-25 |
MAHA1 DE |
De Flint |
14:30 |
3 |
Simokos MA1 - Spaarnestad MA1 |
1-3 |
23-25, 24-26, 25-19, 19-25 |
MC2C1 AB |
TXL Sporthal |
12:00 |
1 |
Tevoko MC3 - VCJ\'94 MC1 |
2-3 |
10-25, 25-20, 16-25, 25-21, 04-15 |
CN41A1AB |
TXL Sporthal |
12:30 |
6 |
Alvoco 1 - Dinto 1 |
4-0 |
31-10, 29-17 |
CN41A1CE |
TXL Sporthal |
12:30 |
7 |
Dinto 2 - Effect 1 |
4-0 |
26-17, 28-14 |
CN41A1FG |
TXL Sporthal |
12:30 |
8 |
Relay 1 - Tevoko 1 |
2-2 |
20-28, 25-19 |
CN31ABAB |
TXL Sporthal |
12:30 |
9 |
Alvoco 1 - Dinto 1 |
4-0 |
25-18, 27-16 |
CN61A1EB |
TXL Sporthal |
13:00 |
4 |
Dinto 4 - Dinto 1 |
0-4 |
15-36, 19-29 |
CN61A1GD |
TXL Sporthal |
13:00 |
5 |
Relay 1 - Dinto 3 |
0-4 |
18-27, 20-23 |
CN41A1EB |
TXL Sporthal |
13:00 |
6 |
Effect 1 - Dinto 1 |
0-4 |
14-29, 10-39 |
CN41A1GD |
TXL Sporthal |
13:00 |
7 |
Tevoko 1 - Dinto 3 |
4-0 |
42-07, 43-13 |
CN51A1GD |
TXL Sporthal |
13:00 |
8 |
RAPVVO 1 - Dinto 1 |
0-4 |
20-30, 21-31 |
CN31ABBC |
TXL Sporthal |
13:00 |
9 |
Dinto 1 - Dinto 1 |
0-4 |
23-26, 23-24 |
CN61A1CA |
TXL Sporthal |
13:30 |
4 |
Dinto 2 - Alvoco 1 |
4-0 |
28-19, 27-16 |
CN61A1DF |
TXL Sporthal |
13:30 |
5 |
Dinto 3 - MBSOV 1 |
4-0 |
25-16, 25-21 |
CN41A1Ca |
TXL Sporthal |
13:30 |
6 |
Dinto 2 - Alvoco 1 |
0-4 |
17-20, 08-27 |
CN41A1Df |
TXL Sporthal |
13:30 |
7 |
Dinto 3 - Relay 1 |
0-4 |
13-39, 14-44 |
CN51A1FE |
TXL Sporthal |
13:30 |
8 |
MBSOV 1 - Dinto 2 |
0-4 |
16-29, 20-21 |
CN51A1AB |
TXL Sporthal |
13:30 |
9 |
Alvoco 1 - De Boemel 1 |
0-4 |
22-30, 16-31 |
MB2A1 DE |
TXL Sporthal |
13:45 |
|
Tevoko MB1 - MBSOV MB2 |
4-0 |
25-15, 25-11, 25-18, 25-15 |
CN61A1GB |
TXL Sporthal |
14:00 |
4 |
Relay 1 - Dinto 1 |
0-4 |
13-17, 11-16 |
CN61A1FE |
TXL Sporthal |
14:00 |
5 |
MBSOV 1 - Dinto 4 |
4-0 |
26-23, 30-16 |
CN41A1FE |
TXL Sporthal |
14:00 |
6 |
Relay 1 - Effect 1 |
4-0 |
33-16, 24-21 |
CN41A1GB |
TXL Sporthal |
14:00 |
7 |
Tevoko 1 - Dinto 1 |
4-0 |
23-19, 30-10 |
CN31ABCA |
TXL Sporthal |
14:00 |
8 |
Dinto 1 - Alvoco 1 |
0-4 |
15-25, 11-30 |
CN51A1GB |
TXL Sporthal |
14:00 |
9 |
RAPVVO 1 - De Boemel 1 |
1-3 |
28-28, 22-36 |
CN61A1AB |
TXL Sporthal |
14:30 |
4 |
Alvoco 1 - Dinto 1 |
0-4 |
17-29, 22-24 |
CN61A1CD |
TXL Sporthal |
14:30 |
5 |
Dinto 2 - Dinto 3 |
4-0 |
27-12, 23-18 |
CN41A1DA |
TXL Sporthal |
14:30 |
6 |
Dinto 3 - Alvoco 1 |
0-4 |
08-37, 14-31 |
CN41A1CG |
TXL Sporthal |
14:30 |
7 |
Dinto 2 - Tevoko 1 |
0-4 |
13-30, 12-28 |
CN51A1DF |
TXL Sporthal |
14:30 |
8 |
Dinto 1 - MBSOV 1 |
3-1 |
23-23, 27-14 |
CN51A1AE |
TXL Sporthal |
14:30 |
9 |
Alvoco 1 - Dinto 2 |
2-2 |
27-19, 20-24 |
CC62C1EA |
Tanthof |
12:00 |
3 |
Kratos \'08 1 - Kalinko 3 |
0-4 |
11-25, 17-25, 20-25, 16-25 |
JB1E1 EG |
Tanthof |
12:00 |
4 |
Kratos \'08 JB1 - Kalinko JB2 |
3-1 |
25-07, 24-26, 25-09, 25-08 |
MA2I1 BC |
Tanthof |
12:00 |
5 |
Kratos \'08 MA2 - PQV Westland MA1 |
0-4 |
18-25, 18-25, 12-25, 14-25 |
D1M HD |
Tanthof |
12:00 |
6 |
Kratos \'08 D2 - Scarabee D1 |
4-0 |
25-21, 25-23, 25-18, 25-23 |
DPD GE |
Tanthof |
14:00 |
3 |
Kratos \'08 D1 - Punch D1 |
4-0 |
26-24, 25-19, 25-17, 25-22 |
D2M JB |
Tanthof |
14:00 |
4 |
Kratos \'08 D4 - Sovicos D3 |
4-0 |
25-16, 25-13, 25-14, 25-15 |
MA1G1 BD |
Tanthof |
14:00 |
5 |
Kratos \'08 MA1 - Velo MA1 |
0-4 |
11-25, 18-25, 16-25, 13-25 |
HPD HD |
Tanthof |
14:00 |
6 |
Kratos \'08 H2 - VVV Delta H1 |
3-1 |
25-19, 25-18, 25-17, 17-25 |
HPD LJ |
TU-Sportcentrum |
12:00 |
1 |
Punch H2 - Zovoc H1 |
1-3 |
25-22, 21-25, 20-25, 19-25 |
H3M FL |
TU-Sportcentrum |
12:00 |
5 |
Punch H9 - Kratos \'08 H8 |
4-0 |
25-17, 25-14, 25-16, 27-25 |
D4G AB |
TU-Sportcentrum |
14:00 |
4 |
Punch D11 - Punch D13 |
3-1 |
16-25, 25-16, 25-17, 25-04 |
D4H BI |
TU-Sportcentrum |
14:00 |
4 |
Punch D10 - GGV D7 |
0-4 |
09-25, 07-25, 20-25, 11-25 |
JC1C1 CD |
Houtrust sporthal |
12:30 |
1 |
Kalinko JC1 - Kalinko JC2 |
4-0 |
25-11, 25-08, 25-13, 25-12 |
MC2K1 AB |
Houtrust sporthal |
12:30 |
3 |
Kalinko MC3 - VOLEVO MC3 |
1-3 |
23-25, 21-25, 21-25, 25-17 |
MB2K1 DE |
Houtrust sporthal |
12:30 |
3 |
Kalinko MB3 - MB1 |
4-0 |
25-11, 25-09, 25-10, 25-16 |
CC61B1AB |
Houtrust sporthal |
12:30 |
4 |
Kalinko 1 - Kalinko 2 |
3-1 |
25-16, 25-14, 25-17, 26-28 |
JA1E1 CE |
Houtrust sporthal |
14:30 |
3 |
Kalinko JA1 - Gemini-Kangeroes JA1 |
|
|
MC1E1 BA |
Houtrust sporthal |
14:30 |
3 |
Kalinko MC2 - Inter Rijswijk MC2 |
3-1 |
26-24, 23-25, 25-23, 25-23 |
MC2J1 AB |
Houtrust sporthal |
14:30 |
4 |
Kalinko MC4 - Inter Rijswijk MC3 |
0-4 |
14-25, 21-25, 18-25, 16-25 |
MB2L1 GD |
Houtrust sporthal |
14:30 |
4 |
Kalinko MB4 - Monza MB2 |
4-0 |
25-06, 25-13, 25-17, 25-12 |
MB3C1 DE |
Steinheim |
12:00 |
1 |
Enervo MB1 - Serve\'72 MB1 |
0-4 |
18-25, 20-25, 17-25, 20-25 |
H3E JB |
Steinheim |
13:30 |
1 |
Enervo H3 - Shot H4 |
4-0 |
25-18, 25-23, 25-23, 25-19 |
D4B JB |
Steinheim |
13:30 |
1 |
Enervo D3 - USV Protos D11 |
3-1 |
25-13, 25-14, 23-25, 25-21 |
H2I JB |
Steinheim |
13:30 |
3 |
Enervo H2 - Servia H3 |
3-1 |
25-20, 25-15, 21-25, 25-19 |
MA1B1 BC |
\'t Bolwerck |
13:00 |
2 |
MOVE MA1 - NIVO MA1 |
1-3 |
19-25, 23-25, 31-29, 24-26 |
MB1A1 BD |
\'t Bolwerck |
13:00 |
3 |
MOVE MB1 - NIVO MB1 |
4-0 |
25-14, 25-10, 25-19, 25-19 |
D1C GE |
\'t Bolwerck |
15:00 |
1 |
MOVE D4 - Smashing D2 |
4-0 |
25-20, 25-22, 25-21, 25-17 |
MA1A1 GC |
\'t Bolwerck |
15:00 |
3 |
MOVE MA2 - Croonenburg MA1 |
1-3 |
17-25, 16-25, 15-25, 25-23 |
MC2I1 FD |
De Zebra |
12:30 |
2 |
VollinGo MC3 - Thor MC1 |
0-4 |
09-25, 09-25, 13-25, 16-25 |
JC2D1 ED |
De Zebra |
12:30 |
3 |
VollinGo JC2 - ZVH JC2 |
0-4 |
21-25, 20-25, 08-25, 11-25 |
MB1G1 BD |
De Zebra |
14:30 |
2 |
VollinGo MB1 - Zovoc MB2 |
4-0 |
25-17, 25-14, 25-16, 25-21 |
JA2E1 DE |
De Zebra |
14:30 |
3 |
VollinGo JA2 - Zovoc JA2 |
|
|
JC2D1 AB |
Concordia |
10:30 |
2 |
JC1 - VollinGo JC1 |
0-4 |
23-25, 17-25, 10-25, 08-25 |
H4B Fb |
Concordia |
12:30 |
1 |
H3 - UVV/Sphynx H4 |
4-0 |
25-23, 25-18, 25-14, 25-14 |
D3J JB |
Concordia |
12:30 |
1 |
D2 - VollinGo D6 |
0-4 |
20-25, 15-25, 23-25, 22-25 |
H1G IC |
Concordia |
14:30 |
2 |
H2 - Dosko H2 |
1-3 |
26-28, 20-25, 20-25, 25-11 |
MA2H1 CD |
Concordia |
14:30 |
2 |
MA1 - VTC Woerden MA2 |
4-0 |
25-23, 27-25, 25-23, 25-23 |
JC4A1 DG |
FBK-hal |
11:00 |
2 |
VCH JC1 - Oberon MC2 |
4-0 |
25-17, 25-18, 25-20, 25-18 |
JC4A1 DC |
FBK-hal |
11:00 |
2 |
VCH JC1 - MOVE MC1 |
|
|
JB1B1 CD |
FBK-hal |
11:00 |
3 |
VCH JB1 - VHZ JB1 |
1-3 |
18-25, 25-12, 16-25, 14-25 |
MB3A1 FC |
FBK-hal |
11:00 |
4 |
VCH MB2 - SAS\'70 MB3 |
1-3 |
16-25, 21-25, 25-21, 15-25 |
MB1C1 BC |
FBK-hal |
13:00 |
1 |
VCH MB1 - SAS\'70 MB1 |
1-3 |
27-25, 24-26, 17-25, 11-25 |
JB2B1 GE |
FBK-hal |
13:00 |
2 |
VCH JB2 - Zaanstad JB1 |
1-3 |
10-25, 13-25, 18-25, 25-22 |
MC3H1 CD |
FBK-hal |
13:00 |
3 |
VCH MC2 - VCO MC2 |
3-1 |
25-19, 22-25, 25-12, 25-11 |
JB2G1 BD |
FBK-hal |
15:00 |
3 |
VCH JB3 - VCS JB1 |
0-4 |
13-25, 20-25, 21-25, 05-25 |
MCHA1 GA |
Yvonne van Gennip Sporthal |
09:00 |
5 |
Spaarnestad MC1 - Dinto MC2 |
0-4 |
24-26, 17-25, 23-25, 25-27 |
MA2C1 GD |
Yvonne van Gennip Sporthal |
09:00 |
6 |
Spaarnestad MA4 - Smashing MA4 |
4-0 |
25-08, 25-19, 25-19, 25-10 |
MB1B1 CE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
09:00 |
7 |
Spaarnestad MB3 - Spaarnestad MB2 |
0-4 |
11-25, 12-25, 19-25, 13-25 |
MB2C1 BC |
Yvonne van Gennip Sporthal |
09:00 |
8 |
Spaarnestad MB5 - Smashing Velsen MB1 |
0-4 |
20-25, 21-25, 23-25, 16-25 |
JC2F1 BC |
Yvonne van Gennip Sporthal |
09:00 |
9 |
Spaarnestad JC3 - V.V.Ouderkerk JC1 |
0-4 |
13-25, 19-25, 17-25, 18-25 |
JCHA1 EA |
Yvonne van Gennip Sporthal |
10:45 |
5 |
Spaarnestad JC1 - AVV Keistad JC1 |
1-3 |
22-25, 11-25, 25-23, 18-25 |
MC1B1 DE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
10:45 |
6 |
Spaarnestad MC2 - Amsterdam MC1 |
0-4 |
06-25, 04-25, 05-25, 09-25 |
JA1B1 DE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
10:45 |
7 |
Spaarnestad JA4 - AMVJ-Martinus JA1 |
3-1 |
23-25, 25-17, 26-24, 25-18 |
MB3A1 EG |
Yvonne van Gennip Sporthal |
10:45 |
8 |
Spaarnestad MB6 - vv Jonas MB2 |
4-0 |
25-12, 25-08, 25-09, 25-10 |
JBHB1 BC |
Yvonne van Gennip Sporthal |
10:45 |
9 |
Spaarnestad JB1 - Taurus JB1 |
1-3 |
24-26, 21-25, 26-24, 23-25 |
HPA FL |
Yvonne van Gennip Sporthal |
12:30 |
5 |
Spaarnestad H4 - Spaarnestad H5 |
0-4 |
16-25, 23-25, 13-25, 20-25 |
3AD JB |
Yvonne van Gennip Sporthal |
12:30 |
6 |
Spaarnestad D2 - Madjoe D1 |
1-3 |
26-28, 25-20, 23-25, 13-25 |
3AH GE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
12:30 |
7 |
Spaarnestad H3 - Forza Hoogland H1 |
3-1 |
18-25, 25-13, 27-25, 25-17 |
JAHB1 BC |
Yvonne van Gennip Sporthal |
12:30 |
8 |
Spaarnestad JA1 - Taurus JA1 |
1-3 |
25-21, 18-25, 21-25, 24-26 |
H1C GE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
15:00 |
4 |
Spaarnestad H8 - Armixtos H1 |
1-3 |
25-23, 13-25, 34-36, 20-25 |
D1O GE |
Yvonne van Gennip Sporthal |
15:00 |
9 |
Spaarnestad D7 - Smashing Velsen D1 |
4-0 |
25-13, 25-06, 25-06, 25-09 |
MC1C1 CF |
Dorpshuis De Dissel |
09:30 |
1 |
Switch Hooglanderveen MC1 - AVV Keistad MC2 |
3-1 |
25-08, 20-25, 25-23, 26-24 |
JC2B1 CA |
Dorpshuis De Dissel |
09:30 |
2 |
Switch Hooglanderveen JC1 - Almere Buiten JC1 |
1-3 |
15-25, 18-25, 25-21, 11-25 |
MB1D1 EB |
Dorpshuis De Dissel |
11:00 |
1 |
Switch Hooglanderveen MB1 - Almere Buiten MB1 |
4-0 |
25-08, 25-06, 25-16, 25-11 |
JB1C1 EA |
Dorpshuis De Dissel |
11:00 |
2 |
Switch Hooglanderveen JB1 - Almere Buiten JB1 |
3-1 |
25-19, 25-22, 19-25, 25-13 |
MB3B1 AC |
Dorpshuis De Dissel |
12:30 |
1 |
Switch Hooglanderveen MB4 - VV Utrecht MB4 |
1-3 |
17-25, 25-16, 14-25, 16-25 |
MC2H1 CD |
De Kroon |
12:15 |
1 |
OKV MC1 - VTC Woerden MC3 |
4-0 |
25-16, 25-06, 25-16, 25-10 |
D2J GE |
De Kroon |
12:15 |
2 |
OKV D2 - VTC Woerden D7 |
3-1 |
25-21, 25-11, 18-25, 25-16 |
MA2G1 BC |
De Kroon |
12:15 |
2 |
OKV MA1 - Servia MA2 |
4-0 |
25-13, 25-23, 25-21, 25-18 |
MB2I1 BC |
De Kroon |
14:00 |
1 |
OKV MB1 - De Valk MB1 |
3-2 |
23-25, 25-23, 16-25, 25-20, 15-09 |
CC52C1BC |
De Kroon |
14:00 |
3 |
OKV 1 - Serve\'72 1 |
3-0 |
34-24, 30-25, 29-25 |
D2I GE |
De Kroon |
14:00 |
3 |
OKV D1 - SVL D1 |
3-2 |
25-14, 17-25, 27-25, 19-25, 15-10 |
MC3C1 DF |
Kerkelanden |
13:00 |
1 |
Gemini S MC1 - VIF MC2 |
3-1 |
25-13, 25-21, 18-25, 25-14 |
MB2E1 DE |
Kerkelanden |
13:00 |
2 |
Gemini S MB1 - VC Allvo MB2 |
0-4 |
19-25, 19-25, 13-25, 17-25 |
JB2D1 EF |
Kerkelanden |
13:00 |
3 |
Gemini S JB2 - NVC JB1 |
0-4 |
17-25, 08-25, 16-25, 15-25 |
H1D IC |
Kerkelanden |
15:00 |
2 |
Gemini S H3 - AVV Keistad H4 |
1-3 |
15-25, 25-17, 21-25, 19-25 |
H3E IC |
Kerkelanden |
15:00 |
3 |
Gemini S H5 - VV Utrecht H8 |
3-2 |
15-25, 25-21, 18-25, 25-13, 15-06 |
MA2D1 BC |
De Meent |
13:30 |
1 |
Keizer Otto-Trivolley MA1 - ODIS MA1 |
3-2 |
25-21, 25-22, 18-25, 23-25, 15-11 |
JB2C1 EA |
De Meent |
13:30 |
2 |
Keizer Otto-Trivolley JB1 - Almere Buiten JB2 |
|
|
MCHA1 DE |
Prima Donna Kaas Arena |
09:00 |
3 |
Prima Donna Kaas Huizen MC1 - Limes MC1 |
3-1 |
25-22, 21-25, 25-23, 25-20 |
MBHA1 CD |
Prima Donna Kaas Arena |
11:00 |
2 |
Prima Donna Kaas Huizen MB1 - Simokos MB1 |
3-1 |
10-25, 25-23, 27-25, 25-10 |
MAHB1 CD |
Prima Donna Kaas Arena |
11:00 |
2 |
Prima Donna Kaas Huizen MA1 - Taurus MA2 |
4-0 |
25-10, 25-23, 25-22, 26-24 |
H3A KA |
Sport aan Zee |
12:00 |
1 |
VCJ\'94 H2 - VCJ\'94 H3 |
4-0 |
25-08, 25-18, 25-07, 25-20 |
MB2A1 AB |
Sport aan Zee |
14:00 |
1 |
VCJ\'94 MB1 - Alvoco MB2 |
4-0 |
25-16, 25-22, 25-22, 25-15 |
H3E FL |
Kockengen |
14:30 |
1 |
Cratos H2 - Voleem H4 |
3-2 |
19-25, 25-19, 28-26, 22-25, 16-14 |
CM51A1Dc |
Sportzaal Trias |
09:00 |
8 |
Zaanstad 1 - VIP 1 |
0-4 |
20-28, 22-26 |
CM61A1AD |
Sportzaal Trias |
09:00 |
9 |
Clam Dycke 1 - Voluit 1 |
2-2 |
27-13, 19-20 |
CM41A1CE |
Sportzaal Trias |
09:30 |
6 |
Compaen 2 - VCC\'92 1 |
2-2 |
34-17, 17-24 |
CM41A1AD |
Sportzaal Trias |
09:30 |
7 |
Croonenburg 1 - VIP 1 |
0-4 |
09-29, 18-21 |
CM51A1AD |
Sportzaal Trias |
09:30 |
8 |
Clam Dycke 1 - Zaanstad 1 |
0-4 |
10-35, 10-37 |
CM61A1DE |
Sportzaal Trias |
09:30 |
9 |
Voluit 1 - vv Jonas 1 |
2-2 |
21-17, 22-23 |
CM41A1FC |
Sportzaal Trias |
10:00 |
6 |
Zaanstad 1 - Compaen 2 |
4-0 |
27-12, 22-19 |
CM41A1GA |
Sportzaal Trias |
10:00 |
7 |
Zaanstad 2 - Croonenburg 1 |
4-0 |
26-16, 23-14 |
CM51A1CB |
Sportzaal Trias |
10:00 |
8 |
VIP 1 - Compaen 1 |
0-4 |
22-27, 14-33 |
CM61A1BA |
Sportzaal Trias |
10:00 |
9 |
Clam Dycke 2 - Clam Dycke 1 |
0-4 |
11-28, 18-20 |
CM41A1EF |
Sportzaal Trias |
10:30 |
6 |
VCC\'92 1 - Zaanstad 1 |
2-2 |
06-25, 21-17 |
CM41A1DB |
Sportzaal Trias |
10:30 |
7 |
VIP 1 - Compaen 1 |
4-0 |
17-16, 22-18 |
CM51A1BA |
Sportzaal Trias |
10:30 |
8 |
Compaen 1 - Clam Dycke 1 |
4-0 |
22-12, 24-17 |
CM61A1EC |
Sportzaal Trias |
10:30 |
9 |
vv Jonas 1 - Compaen 1 |
0-4 |
09-31, 14-29 |
CM41A1BG |
Sportzaal Trias |
11:00 |
7 |
Compaen 1 - Zaanstad 2 |
4-0 |
19-15, 21-20 |
CM61A1CB |
Sportzaal Trias |
11:00 |
9 |
Compaen 1 - Clam Dycke 2 |
4-0 |
33-06, 31-12 |
JB2B1 CD |
Sportzaal Trias |
15:00 |
3 |
Clam Dycke JB1 - V.V.Ouderkerk JB2 |
4-0 |
25-15, 25-12, 25-11, 25-15 |
CC42A1BG |
Schulenburg |
09:30 |
1 |
Serve\'72 1 - Taurus 2 |
0-3 |
24-36, 25-37, 24-35 |
MC1B1 AC |
Topsportcentrum De Koog |
09:30 |
3 |
Zaanstad MC2 - Smashing MC1 |
0-4 |
20-25, 24-26, 25-27, 15-25 |
MA2B1 EA |
Topsportcentrum De Koog |
09:30 |
3 |
Zaanstad MA5 - Dinto MA2 |
0-4 |
15-25, 13-25, 19-25, 10-25 |
MA1B1 EA |
Topsportcentrum De Koog |
11:15 |
1 |
Zaanstad MA3 - Croonenburg MA2 |
3-1 |
23-25, 25-20, 25-19, 25-10 |
MA2A1 FE |
Topsportcentrum De Koog |
11:15 |
2 |
Zaanstad MA4 - vv Jonas MA1 |
2-3 |
18-25, 25-12, 13-25, 25-08, 13-15 |
JAHA1 FE |
Topsportcentrum De Koog |
13:15 |
3 |
Zaanstad JA1 - VV Utrecht JA1 |
3-2 |
25-20, 21-25, 13-25, 25-23, 15-11 |
MA3B1 CD |
Boorsmazaal |
13:00 |
1 |
RVV MA2 - In Up Go MA1 |
2-3 |
19-25, 25-16, 25-18, 17-25, 14-16 |
MC2K1 ED |
Boorsmazaal |
13:00 |
2 |
RVV MC2 - Castellum MC1 |
3-1 |
25-10, 25-16, 25-19, 18-25 |
MB1H1 ED |
Boorsmazaal |
14:45 |
2 |
RVV MB1 - Velo MB1 |
1-3 |
13-25, 26-24, 16-25, 16-25 |
MBHC1 CD |
De Bloemerd |
09:00 |
1 |
Leython DC MB1 - VOLEVO MB1 |
3-1 |
20-25, 25-23, 25-20, 25-21 |
MB1H1 FC |
De Bloemerd |
11:00 |
1 |
Leython DC MB2 - Monza MB1 |
1-3 |
20-25, 25-18, 19-25, 18-25 |
MAHD1 BA |
De Bloemerd |
11:00 |
3 |
Leython DC MA1 - Inter Rijswijk MA1 |
4-0 |
26-24, 25-18, 25-18, 25-18 |
JBHC1 CA |
De Bloemerd |
11:00 |
4 |
Leython DC JB1 - Inter Rijswijk JB1 |
0-4 |
21-25, 06-25, 13-25, 11-25 |
MA3C1 BC |
De Bloemerd |
13:00 |
1 |
Leython DC MA3 - Sovicos MA1 |
0-4 |
11-25, 13-25, 07-25, 13-25 |
MA1H1 DE |
De Bloemerd |
13:00 |
2 |
Leython DC MA2 - NOVO MA1 |
4-0 |
25-19, 25-13, 25-10, 25-19 |
H3N JB |
Broekplein |
13:30 |
1 |
Donar H2 - Sovicos H3 |
4-0 |
25-09, 25-15, 25-12, 25-13 |
H3H JB |
De Wiekslag |
13:00 |
1 |
Univé-LVV H1 - Servia H5 |
4-0 |
25-15, 25-14, 25-20, 25-22 |
JB2E1 EA |
De Wiekslag |
15:00 |
2 |
Univé-LVV JB1 - Bourgondië JB2 |
3-1 |
25-15, 21-25, 25-18, 25-14 |
MC3C1 AC |
Klaas Bouthal |
09:00 |
1 |
The Smashers MC1 - AVV Keistad MC5 |
4-0 |
25-18, 25-07, 25-09, 25-12 |
JB2C1 FD |
Klaas Bouthal |
09:00 |
2 |
The Smashers JB1 - Voleem JB1 |
4-0 |
25-05, 25-21, 25-12, 25-21 |
MCHB1 FC |
De Fluit |
12:00 |
1 |
VOLEVO MC1 - Kalinko MC1 |
3-1 |
18-25, 25-19, 25-21, 25-17 |
MC2J1 EF |
De Fluit |
12:00 |
2 |
VOLEVO MC4 - VVV Delta MC1 |
0-4 |
13-25, 22-25, 09-25, 18-25 |
MA1H1 BC |
De Fluit |
12:00 |
3 |
VOLEVO MA2 - RVV MA1 |
2-3 |
25-23, 29-27, 23-25, 16-25, 08-15 |
MB3E1 GA |
De Fluit |
12:00 |
3 |
VOLEVO MB5 - DEO MB1 |
|
|
MB3D1 AB |
De Fluit |
12:00 |
4 |
VOLEVO MB4 - Kratos \'08 MB1 |
3-2 |
19-25, 25-13, 15-25, 25-21, 15-08 |
JCHB1 BC |
De Fluit |
12:00 |
5 |
VOLEVO JC1 - VV Utrecht JC1 |
0-4 |
20-25, 22-25, 23-25, 22-25 |
CC61B1DE |
De Fluit |
12:00 |
6 |
VOLEVO 1 - Zovoc 1 |
4-0 |
25-16, 25-14, 25-22, 25-15 |
CC62D1CD |
De Fluit |
12:00 |
7 |
VOLEVO 3 - VVV Delta 1 |
4-0 |
25-13, 25-17, 25-13, 25-13 |
MC1E1 CD |
De Fluit |
14:00 |
2 |
VOLEVO MC2 - VollinGo MC1 |
0-4 |
18-25, 16-25, 16-25, 17-25 |
JB1E1 DF |
De Fluit |
14:00 |
3 |
VOLEVO JB1 - Velo JB1 |
3-1 |
25-21, 25-23, 24-26, 25-09 |
JC1C1 GA |
De Fluit |
14:00 |
4 |
VOLEVO JC2 - Castellum JC1 |
0-4 |
24-26, 15-25, 19-25, 17-25 |
MA2I1 DE |
De Fluit |
14:00 |
5 |
VOLEVO MA3 - VOLEVO MA4 |
3-1 |
25-10, 25-15, 25-18, 23-25 |
D1L KA |
De Fluit |
14:00 |
5 |
VOLEVO D2 - Leython DC D4 |
4-0 |
25-22, 25-14, 25-23, 26-24 |
MC3F1 DE |
De Fluit |
14:00 |
6 |
VOLEVO MC5 - VVV Delta MC2 |
3-1 |
25-15, 25-22, 25-19, 16-25 |
CC62C1CD |
De Fluit |
14:00 |
7 |
VOLEVO 2 - Zovoc 4 |
4-0 |
25-17, 25-21, 27-25, 25-11 |
D2I FL |
De Vierstee |
14:15 |
2 |
Salvo \'67 D2 - Taurus D4 |
1-3 |
23-25, 28-26, 14-25, 22-25 |
CR31AAAB |
De Cuyl |
09:00 |
5 |
Aspasia 1 - Castellum 1 |
0-4 |
08-13, 11-12 |
CR31AADC |
De Cuyl |
09:00 |
6 |
Castellum 2 - Gemini-Kangeroes 1 |
2-2 |
14-09, 08-09 |
CR31AAEF |
De Cuyl |
09:00 |
7 |
Castellum 3 - RVV 1 |
4-0 |
26-04, 18-10 |
CR21AAAB |
De Cuyl |
09:00 |
8 |
Castellum 1 - RVV 1 |
0-4 |
09-14, 11-20 |
CR31AABG |
De Cuyl |
09:15 |
5 |
Castellum 1 - NOVO 1 |
2-2 |
11-10, 14-16 |
CR31AACE |
De Cuyl |
09:15 |
6 |
Gemini-Kangeroes 1 - Castellum 3 |
2-2 |
08-14, 16-09 |
CR31AADA |
De Cuyl |
09:15 |
7 |
Castellum 2 - Aspasia 1 |
3-1 |
14-12, 11-11 |
CR21AACA |
De Cuyl |
09:15 |
8 |
Leython DC 1 - Castellum 1 |
1-3 |
13-13, 09-13 |
CR31AAFG |
De Cuyl |
09:30 |
5 |
RVV 1 - NOVO 1 |
4-0 |
16-12, 19-08 |
CR21AABC |
De Cuyl |
09:30 |
8 |
RVV 1 - Leython DC 1 |
4-0 |
12-07, 11-09 |
CR31AAAF |
De Cuyl |
09:45 |
5 |
Aspasia 1 - RVV 1 |
2-2 |
12-14, 15-12 |
CR31AABC |
De Cuyl |
09:45 |
6 |
Castellum 1 - Gemini-Kangeroes 1 |
0-4 |
11-17, 09-17 |
CR31AAED |
De Cuyl |
09:45 |
7 |
Castellum 3 - Castellum 2 |
4-0 |
17-11, 25-06 |
CR21AABA |
De Cuyl |
09:45 |
8 |
RVV 1 - Castellum 1 |
2-2 |
11-14, 16-11 |
CR31AACA |
De Cuyl |
10:00 |
5 |
Gemini-Kangeroes 1 - Aspasia 1 |
4-0 |
18-09, 17-08 |
CR31AAGE |
De Cuyl |
10:00 |
6 |
NOVO 1 - Castellum 3 |
0-4 |
08-22, 15-17 |
CR31AAFB |
De Cuyl |
10:00 |
7 |
RVV 1 - Castellum 1 |
4-0 |
14-13, 15-14 |
CR21AAAC |
De Cuyl |
10:00 |
8 |
Castellum 1 - Leython DC 1 |
2-2 |
12-07, 08-09 |
CR31AAGD |
De Cuyl |
10:15 |
6 |
NOVO 1 - Castellum 2 |
0-4 |
08-17, 06-23 |
CR21AACB |
De Cuyl |
10:15 |
8 |
Leython DC 1 - RVV 1 |
0-4 |
08-11, 10-12 |
CR41AACD |
De Cuyl |
10:30 |
10 |
In Up Go 1 - Leython DC 1 |
2-2 |
09-03, 08-12 |
CR41AAAB |
De Cuyl |
10:30 |
9 |
Castellum 1 - RVV 1 |
0-4 |
05-09, 07-13 |
CR41AABC |
De Cuyl |
10:45 |
10 |
RVV 1 - In Up Go 1 |
2-2 |
15-03, 10-11 |
CR41CAAB |
De Cuyl |
10:45 |
5 |
Castellum 3 - In Up Go 2 |
0-4 |
06-11, 11-13 |
CR41CACD |
De Cuyl |
10:45 |
6 |
Leython DC 3 - Waterlanders 2 |
3-1 |
09-09, 11-09 |
CR41BAAB |
De Cuyl |
10:45 |
7 |
Castellum 2 - Leython DC 2 |
4-0 |
|
CR41BACD |
De Cuyl |
10:45 |
8 |
VCS 1 - Waterlanders 1 |
3-1 |
09-07, 08-08 |
CR41AAEA |
De Cuyl |
10:45 |
9 |
VCO 1 - Castellum 1 |
2-2 |
13-05, 04-14 |
CR41CAAD |
De Cuyl |
11:00 |
5 |
Castellum 3 - Waterlanders 2 |
2-2 |
04-16, 14-06 |
CR41CABC |
De Cuyl |
11:00 |
6 |
In Up Go 2 - Leython DC 3 |
4-0 |
14-06, 12-06 |
CR41BAAD |
De Cuyl |
11:00 |
7 |
Castellum 2 - Waterlanders 1 |
2-2 |
14-06, 08-09 |
CR41BABC |
De Cuyl |
11:00 |
8 |
Leython DC 2 - VCS 1 |
0-4 |
|
CR41AADE |
De Cuyl |
11:00 |
9 |
Leython DC 1 - VCO 1 |
2-2 |
10-08, 07-11 |
CR41AAAC |
De Cuyl |
11:15 |
10 |
Castellum 1 - In Up Go 1 |
4-0 |
15-05, 12-09 |
CR41AABD |
De Cuyl |
11:15 |
9 |
RVV 1 - Leython DC 1 |
4-0 |
12-06, 19-01 |
CR41AACE |
De Cuyl |
11:30 |
10 |
In Up Go 1 - VCO 1 |
2-2 |
11-08, 07-13 |
CR41CACA |
De Cuyl |
11:30 |
5 |
Leython DC 3 - Castellum 3 |
0-4 |
11-15, 07-11 |
CR41CADB |
De Cuyl |
11:30 |
6 |
Waterlanders 2 - In Up Go 2 |
2-2 |
05-11, 09-08 |
CR41BACA |
De Cuyl |
11:30 |
7 |
VCS 1 - Castellum 2 |
2-2 |
08-07, 05-10 |
CR41BADB |
De Cuyl |
11:30 |
8 |
Waterlanders 1 - Leython DC 2 |
4-0 |
|
CR41AAEB |
De Cuyl |
11:45 |
10 |
VCO 1 - RVV 1 |
0-4 |
03-13, 05-15 |
CR41CABA |
De Cuyl |
11:45 |
5 |
In Up Go 2 - Castellum 3 |
2-2 |
07-13, 13-08 |
CR41CADC |
De Cuyl |
11:45 |
6 |
Waterlanders 2 - Leython DC 3 |
2-2 |
09-10, 09-08 |
CR41BABA |
De Cuyl |
11:45 |
7 |
Leython DC 2 - Castellum 2 |
0-4 |
|
CR41BADC |
De Cuyl |
11:45 |
8 |
Waterlanders 1 - VCS 1 |
4-0 |
08-06, 11-04 |
CR41AADA |
De Cuyl |
11:45 |
9 |
Leython DC 1 - Castellum 1 |
2-2 |
05-11, 16-07 |
CR61AAAB |
De Cuyl |
12:15 |
5 |
Gemini-Kangeroes 1 - RVV 1 |
0-4 |
11-18, 13-18 |
CR61AACD |
De Cuyl |
12:15 |
6 |
In Up Go 1 - Leython DC 1 |
0-4 |
10-15, 06-20 |
CR61BAAB |
De Cuyl |
12:15 |
7 |
RVV 2 - In Up Go 2 |
2-2 |
13-14, 19-05 |
CR61BACD |
De Cuyl |
12:15 |
8 |
VCS 1 - Waterlanders 2 |
4-0 |
11-07, 12-09 |
CR61AAAD |
De Cuyl |
12:30 |
5 |
Gemini-Kangeroes 1 - Leython DC 1 |
2-2 |
17-15, 10-20 |
CR61AABC |
De Cuyl |
12:30 |
6 |
RVV 1 - In Up Go 1 |
4-0 |
21-06, 19-06 |
CR61BAAD |
De Cuyl |
12:30 |
7 |
RVV 2 - Waterlanders 2 |
4-0 |
19-05, 13-10 |
CR61BABC |
De Cuyl |
12:30 |
8 |
In Up Go 2 - VCS 1 |
1-3 |
12-12, 05-18 |
CR51BAAB |
De Cuyl |
12:45 |
10 |
Leython DC 2 - Aspasia 1 |
0-4 |
10-12, 08-11 |
CR51BACD |
De Cuyl |
12:45 |
9 |
Leython DC 3 - Castellum 2 |
0-4 |
03-16, 06-14 |
CR51BAEF |
De Cuyl |
13:00 |
10 |
Gemini-Kangeroes 2 - NOVO 2 |
2-2 |
10-06, 06-15 |
CR61AACA |
De Cuyl |
13:00 |
5 |
In Up Go 1 - Gemini-Kangeroes 1 |
0-4 |
09-18, 09-18 |
CR61AADB |
De Cuyl |
13:00 |
6 |
Leython DC 1 - RVV 1 |
4-0 |
18-13, 19-11 |
CR61BACA |
De Cuyl |
13:00 |
7 |
VCS 1 - RVV 2 |
2-2 |
16-07, 08-16 |
CR61BADB |
De Cuyl |
13:00 |
8 |
Waterlanders 2 - In Up Go 2 |
0-4 |
06-16, 12-13 |
CR51BAAD |
De Cuyl |
13:00 |
9 |
Leython DC 2 - Castellum 2 |
2-2 |
10-08, 07-11 |
CR51BACE |
De Cuyl |
13:15 |
10 |
Leython DC 3 - Gemini-Kangeroes 2 |
4-0 |
13-07, 17-06 |
CR61AABA |
De Cuyl |
13:15 |
5 |
RVV 1 - Gemini-Kangeroes 1 |
4-0 |
15-14, 20-12 |
CR61AADC |
De Cuyl |
13:15 |
6 |
Leython DC 1 - In Up Go 1 |
3-1 |
14-14, 19-11 |
CR61BABA |
De Cuyl |
13:15 |
7 |
In Up Go 2 - RVV 2 |
2-2 |
12-11, 06-20 |
CR61BADC |
De Cuyl |
13:15 |
8 |
Waterlanders 2 - VCS 1 |
0-4 |
06-13, 11-12 |
CR51BABF |
De Cuyl |
13:15 |
9 |
Aspasia 1 - NOVO 2 |
0-4 |
10-12, 08-13 |
CR51CAEF |
De Cuyl |
13:30 |
10 |
VCO 2 - VCS 1 |
0-4 |
04-09, 08-10 |
CR51CAAB |
De Cuyl |
13:30 |
8 |
Leython DC 4 - RVV 2 |
4-0 |
16-07, 20-02 |
CR51CACD |
De Cuyl |
13:30 |
9 |
Leython DC 5 - Scarabee 1 |
2-2 |
15-07, 09-13 |
CR51BABC |
De Cuyl |
13:45 |
10 |
Aspasia 1 - Leython DC 3 |
4-0 |
15-10, 13-10 |
CR51AAAB |
De Cuyl |
13:45 |
5 |
Castellum 1 - Gemini-Kangeroes 1 |
1-3 |
09-12, 11-11 |
CR51AACD |
De Cuyl |
13:45 |
6 |
RVV 1 - Leython DC 1 |
0-4 |
07-13, 01-17 |
CR51AAEF |
De Cuyl |
13:45 |
7 |
NOVO 1 - VCO 1 |
4-0 |
12-07, 12-06 |
CR51BAFA |
De Cuyl |
13:45 |
8 |
NOVO 2 - Leython DC 2 |
1-3 |
10-10, 09-10 |
CR51BADE |
De Cuyl |
13:45 |
9 |
Castellum 2 - Gemini-Kangeroes 2 |
2-2 |
14-08, 09-11 |
CR51CACE |
De Cuyl |
14:00 |
10 |
Leython DC 5 - VCO 2 |
3-1 |
10-10, 11-10 |
CR51AAAD |
De Cuyl |
14:00 |
5 |
Castellum 1 - Leython DC 1 |
0-4 |
10-11, 08-13 |
CR51AABF |
De Cuyl |
14:00 |
6 |
Gemini-Kangeroes 1 - VCO 1 |
2-2 |
15-05, 07-13 |
CR51AACE |
De Cuyl |
14:00 |
7 |
RVV 1 - NOVO 1 |
0-4 |
10-11, 06-10 |
CR51CAAD |
De Cuyl |
14:00 |
8 |
Leython DC 4 - Scarabee 1 |
2-2 |
16-09, 10-13 |
CR51CABF |
De Cuyl |
14:00 |
9 |
RVV 2 - VCS 1 |
2-2 |
12-10, 10-11 |
CR51BADB |
De Cuyl |
14:15 |
10 |
Castellum 2 - Aspasia 1 |
4-0 |
13-12, 12-08 |
CR51BAEA |
De Cuyl |
14:15 |
8 |
Gemini-Kangeroes 2 - Leython DC 2 |
4-0 |
14-07, 15-04 |
CR51BAFC |
De Cuyl |
14:15 |
9 |
NOVO 2 - Leython DC 3 |
4-0 |
13-08, 11-08 |
CR51CABC |
De Cuyl |
14:30 |
10 |
RVV 2 - Leython DC 5 |
0-4 |
07-14, 10-12 |
CR51AAFA |
De Cuyl |
14:30 |
5 |
VCO 1 - Castellum 1 |
2-2 |
06-14, 13-11 |
CR51AADE |
De Cuyl |
14:30 |
6 |
Leython DC 1 - NOVO 1 |
0-4 |
07-11, 09-12 |
CR51AABC |
De Cuyl |
14:30 |
7 |
Gemini-Kangeroes 1 - RVV 1 |
4-0 |
15-08, 14-06 |
CR51CAFA |
De Cuyl |
14:30 |
8 |
VCS 1 - Leython DC 4 |
2-2 |
11-10, 07-13 |
CR51CADE |
De Cuyl |
14:30 |
9 |
Scarabee 1 - VCO 2 |
4-0 |
11-06, 14-06 |
CR51CADB |
De Cuyl |
14:45 |
10 |
Scarabee 1 - RVV 2 |
4-0 |
13-06, 11-08 |
CR51AAEA |
De Cuyl |
14:45 |
5 |
NOVO 1 - Castellum 1 |
4-0 |
11-09, 13-07 |
CR51AAFC |
De Cuyl |
14:45 |
6 |
VCO 1 - RVV 1 |
2-2 |
08-11, 12-08 |
CR51AADB |
De Cuyl |
14:45 |
7 |
Leython DC 1 - Gemini-Kangeroes 1 |
2-2 |
10-09, 06-14 |
CR51CAEA |
De Cuyl |
14:45 |
8 |
VCO 2 - Leython DC 4 |
0-4 |
05-14, 06-12 |
CR51CAFC |
De Cuyl |
14:45 |
9 |
VCS 1 - Leython DC 5 |
0-4 |
05-15, 08-14 |
JCHA1 BC |
Oostzaan |
13:30 |
2 |
Compaen JC1 - Forza Hoogland JC1 |
4-0 |
25-10, 25-13, 25-23, 25-18 |
MB2C1 EG |
Oostzaan |
13:30 |
3 |
Compaen MB1 - Ardea MB2 |
|
|
H1B HD |
Oostzaan |
13:30 |
4 |
Compaen H3 - vv Jonas H3 |
4-0 |
25-14, 25-19, 25-09, 25-16 |
CH31AADA |
De Altis |
09:30 |
10 |
Zovoc 2 - Inter Rijswijk 1 |
0-4 |
13-15, 12-16 |
CH41CAAB |
De Altis |
09:30 |
11 |
1 - VOLEVO 2 |
0-4 |
07-17, 11-15 |
CH21BAAB |
De Altis |
09:30 |
6 |
VOLEVO 1 - Zovoc 1 |
4-0 |
17-16, 24-13 |
CH21AAAB |
De Altis |
09:30 |
7 |
Zovoc 2 - Kalinko 1 |
0-4 |
12-17, 18-24 |
CH31CADA |
De Altis |
09:30 |
8 |
Inter Rijswijk 2 - Kalinko 3 |
4-0 |
17-15, 18-17 |
CH31BAAB |
De Altis |
09:30 |
9 |
Zovoc 1 - Kalinko 2 |
4-0 |
17-12, 19-14 |
CH31AABC |
De Altis |
09:48 |
10 |
DEO 1 - Kalinko 1 |
4-0 |
16-13, 17-13 |
CH41CACD |
De Altis |
09:48 |
11 |
Velo 1 - Inter Rijswijk 2 |
2-2 |
12-12, 12-12 |
CH21BABC |
De Altis |
09:48 |
6 |
Zovoc 1 - Velo 1 |
2-2 |
18-10, 13-18 |
CH21AABC |
De Altis |
09:48 |
7 |
Kalinko 1 - VOLEVO 2 |
2-2 |
17-13, 17-21 |
CH31CABC |
De Altis |
09:48 |
8 |
VOLEVO 1 - Velo 1 |
4-0 |
23-12, 18-16 |
CH31BABC |
De Altis |
09:48 |
9 |
Kalinko 2 - VOLEVO 2 |
0-4 |
09-12, 10-24 |
CH31AAAB |
De Altis |
10:06 |
10 |
Inter Rijswijk 1 - DEO 1 |
4-0 |
24-13, 19-17 |
CH41CAEA |
De Altis |
10:06 |
11 |
DEO 1 - 1 |
2-2 |
14-11, 12-13 |
CH31CAAB |
De Altis |
10:06 |
8 |
Kalinko 3 - VOLEVO 1 |
4-0 |
22-11, 19-15 |
CH31AADC |
De Altis |
10:24 |
10 |
Zovoc 2 - Kalinko 1 |
2-2 |
22-08, 01-19 |
CH41CABC |
De Altis |
10:24 |
11 |
VOLEVO 2 - Velo 1 |
4-0 |
12-11, 18-07 |
CH21BAAC |
De Altis |
10:24 |
6 |
VOLEVO 1 - Velo 1 |
3-1 |
16-16, 19-14 |
CH21AAAC |
De Altis |
10:24 |
7 |
Zovoc 2 - VOLEVO 2 |
0-4 |
10-22, 13-18 |
CH31CADC |
De Altis |
10:24 |
8 |
Inter Rijswijk 2 - Velo 1 |
2-2 |
22-16, 17-19 |
CH31BAAC |
De Altis |
10:24 |
9 |
Zovoc 1 - VOLEVO 2 |
0-4 |
18-20, 14-20 |
CH31AABD |
De Altis |
10:42 |
10 |
DEO 1 - Zovoc 2 |
2-2 |
16-17, 18-13 |
CH41CAED |
De Altis |
10:42 |
11 |
DEO 1 - Inter Rijswijk 2 |
0-4 |
10-17, 10-17 |
CH31CABD |
De Altis |
10:42 |
8 |
VOLEVO 1 - Inter Rijswijk 2 |
2-2 |
13-20, 19-17 |
CH31AACA |
De Altis |
11:00 |
10 |
Kalinko 1 - Inter Rijswijk 1 |
0-4 |
11-22, 15-19 |
CH41CAAC |
De Altis |
11:00 |
11 |
1 - Velo 1 |
4-0 |
17-07, 18-07 |
CH21BABA |
De Altis |
11:00 |
6 |
Zovoc 1 - VOLEVO 1 |
2-2 |
20-17, 16-19 |
CH21AABA |
De Altis |
11:00 |
7 |
Kalinko 1 - Zovoc 2 |
4-0 |
24-06, 22-12 |
CH31CACA |
De Altis |
11:00 |
8 |
Velo 1 - Kalinko 3 |
0-4 |
15-18, 12-22 |
CH31BABA |
De Altis |
11:00 |
9 |
Kalinko 2 - Zovoc 1 |
0-4 |
11-21, 12-16 |
CH41CADB |
De Altis |
11:18 |
11 |
Inter Rijswijk 2 - VOLEVO 2 |
2-2 |
15-08, 12-14 |
CH21BACB |
De Altis |
11:18 |
6 |
Velo 1 - Zovoc 1 |
4-0 |
14-13, 20-14 |
CH21AACB |
De Altis |
11:18 |
7 |
VOLEVO 2 - Kalinko 1 |
4-0 |
23-09, 19-12 |
CH31BACB |
De Altis |
11:18 |
9 |
VOLEVO 2 - Kalinko 2 |
4-0 |
13-12, 14-12 |
CH31AAAD |
De Altis |
11:36 |
10 |
Inter Rijswijk 1 - Zovoc 2 |
4-0 |
19-13, 20-10 |
CH41CACE |
De Altis |
11:36 |
11 |
Velo 1 - DEO 1 |
2-2 |
16-10, 11-15 |
CH31CAAD |
De Altis |
11:36 |
8 |
Kalinko 3 - Inter Rijswijk 2 |
2-2 |
18-20, 22-14 |
CH31AACB |
De Altis |
11:54 |
10 |
Kalinko 1 - DEO 1 |
2-2 |
20-10, 13-18 |
CH41CADA |
De Altis |
11:54 |
11 |
Inter Rijswijk 2 - 1 |
0-4 |
09-16, 11-14 |
CH21BACA |
De Altis |
11:54 |
6 |
Velo 1 - VOLEVO 1 |
3-1 |
14-14, 20-18 |
CH21AACA |
De Altis |
11:54 |
7 |
VOLEVO 2 - Zovoc 2 |
4-0 |
21-11, 24-12 |
CH31CACB |
De Altis |
11:54 |
8 |
Velo 1 - VOLEVO 1 |
0-4 |
11-20, 11-25 |
CH31BACA |
De Altis |
11:54 |
9 |
VOLEVO 2 - Zovoc 1 |
4-0 |
21-18, 24-13 |
CH41CABE |
De Altis |
12:12 |
11 |
VOLEVO 2 - DEO 1 |
4-0 |
12-10, 15-11 |
CH51BAAB |
De Altis |
13:00 |
10 |
Kalinko 2 - Zovoc 3 |
4-0 |
18-11, 21-08 |
CH51AAAB |
De Altis |
13:00 |
11 |
VOLEVO 1 - Velo 1 |
4-0 |
16-11, 20-08 |
CH41BADA |
De Altis |
13:00 |
6 |
Kalinko 2 - Inter Rijswijk 1 |
2-2 |
11-10, 12-18 |
CH41AAAB |
De Altis |
13:00 |
7 |
VOLEVO 1 - Kalinko 1 |
4-0 |
16-09, 18-08 |
CH51DADA |
De Altis |
13:00 |
8 |
Kalinko 4 - Inter Rijswijk 3 |
4-0 |
15-11, 19-08 |
CH51CAAB |
De Altis |
13:00 |
9 |
Kalinko 3 - Velo 2 |
2-2 |
11-16, 14-10 |
CH51BACD |
De Altis |
13:18 |
10 |
VOLEVO 2 - Kratos \'08 1 |
4-0 |
19-08, 19-10 |
CH51AACD |
De Altis |
13:18 |
11 |
Kalinko 1 - Inter Rijswijk 1 |
2-2 |
12-11, 09-23 |
CH41BABC |
De Altis |
13:18 |
6 |
Zovoc 1 - VOLEVO 3 |
2-2 |
14-11, 10-15 |
CH41AACD |
De Altis |
13:18 |
7 |
Kratos \'08 1 - Zovoc 2 |
2-2 |
12-09, 09-17 |
CH51DABC |
De Altis |
13:18 |
8 |
1 - VOLEVO 3 |
0-4 |
10-21, 12-14 |
CH51CACD |
De Altis |
13:18 |
9 |
Zovoc 2 - VOLEVO 4 |
0-4 |
11-15, 08-20 |
CH51BAEA |
De Altis |
13:36 |
10 |
Inter Rijswijk 2 - Kalinko 2 |
3-1 |
13-13, 16-10 |
CH51AAEA |
De Altis |
13:36 |
11 |
Zovoc 1 - VOLEVO 1 |
0-4 |
08-16, 10-22 |
CH41BAAB |
De Altis |
13:36 |
6 |
Inter Rijswijk 1 - Zovoc 1 |
4-0 |
24-06, 18-08 |
CH41AAEA |
De Altis |
13:36 |
7 |
VOLEVO 4 - VOLEVO 1 |
0-4 |
04-20, 13-15 |
CH51DAAB |
De Altis |
13:36 |
8 |
Inter Rijswijk 3 - 1 |
2-2 |
12-14, 16-14 |
CH51CAEA |
De Altis |
13:36 |
9 |
DEO 1 - Kalinko 3 |
3-1 |
17-05, 13-13 |
CH51BABC |
De Altis |
13:54 |
10 |
Zovoc 3 - VOLEVO 2 |
0-4 |
10-17, 09-18 |
CH51AABC |
De Altis |
13:54 |
11 |
Velo 1 - Kalinko 1 |
4-0 |
13-12, 17-10 |
CH41BADC |
De Altis |
13:54 |
6 |
Kalinko 2 - VOLEVO 3 |
0-4 |
10-12, 07-18 |
CH41AABC |
De Altis |
13:54 |
7 |
Kalinko 1 - Kratos \'08 1 |
4-0 |
13-09, 16-07 |
CH51DADC |
De Altis |
13:54 |
8 |
Kalinko 4 - VOLEVO 3 |
0-4 |
11-17, 12-14 |
CH51CABC |
De Altis |
13:54 |
9 |
Velo 2 - Zovoc 2 |
2-2 |
13-15, 15-10 |
CH51BAED |
De Altis |
14:12 |
10 |
Inter Rijswijk 2 - Kratos \'08 1 |
4-0 |
18-08, 17-08 |
CH51AAED |
De Altis |
14:12 |
11 |
Zovoc 1 - Inter Rijswijk 1 |
0-4 |
06-22, 11-17 |
CH41BABD |
De Altis |
14:12 |
6 |
Zovoc 1 - Kalinko 2 |
4-0 |
10-09, 16-11 |
CH41AAED |
De Altis |
14:12 |
7 |
VOLEVO 4 - Zovoc 2 |
4-0 |
14-12, 15-13 |
CH51DABD |
De Altis |
14:12 |
8 |
1 - Kalinko 4 |
3-1 |
14-11, 16-16 |
CH51CAED |
De Altis |
14:12 |
9 |
DEO 1 - VOLEVO 4 |
4-0 |
17-09, 15-09 |
CH51BAAC |
De Altis |
14:30 |
10 |
Kalinko 2 - VOLEVO 2 |
0-4 |
12-14, 14-17 |
CH51AAAC |
De Altis |
14:30 |
11 |
VOLEVO 1 - Kalinko 1 |
4-0 |
23-07, 17-16 |
CH41BACA |
De Altis |
14:30 |
6 |
VOLEVO 3 - Inter Rijswijk 1 |
2-2 |
16-11, 12-15 |
CH41AAAC |
De Altis |
14:30 |
7 |
VOLEVO 1 - Kratos \'08 1 |
4-0 |
18-10, 21-09 |
CH51DACA |
De Altis |
14:30 |
8 |
VOLEVO 3 - Inter Rijswijk 3 |
4-0 |
19-08, 19-08 |
CH51CAAC |
De Altis |
14:30 |
9 |
Kalinko 3 - Zovoc 2 |
2-2 |
11-16, 15-13 |
CH51BADB |
De Altis |
14:48 |
10 |
Kratos \'08 1 - Zovoc 3 |
4-0 |
16-10, 12-10 |
CH51AADB |
De Altis |
14:48 |
11 |
Inter Rijswijk 1 - Velo 1 |
3-1 |
14-12, 13-13 |
CH41AADB |
De Altis |
14:48 |
7 |
Zovoc 2 - Kalinko 1 |
0-4 |
12-15, 13-15 |
CH51CADB |
De Altis |
14:48 |
9 |
VOLEVO 4 - Velo 2 |
4-0 |
14-09, 14-12 |
JCHB1 EA |
De Basis |
10:45 |
4 |
Sliedrecht Sport JC1 - Inter Rijswijk JC1 |
4-0 |
25-21, 25-06, 26-24, 25-10 |
JB2E1 BC |
Sporthal DOS |
14:00 |
1 |
JB1 - Jupiter JB1 |
2-3 |
22-25, 25-17, 19-25, 25-20, 09-15 |
MA2H1 AB |
Sporthal DOS |
14:00 |
2 |
MA1 - DVC MA1 |
2-3 |
22-25, 25-11, 16-25, 25-21, 11-15 |
JC2C1 BC |
Sporthal DOS |
14:00 |
3 |
JC1 - NVC JC1 |
4-0 |
25-21, 25-08, 25-07, 25-11 |
MC3D1 BC |
De Bunt |
10:00 |
1 |
Sovoco MC3 - UVV/Sphynx MC2 |
3-2 |
16-25, 25-19, 25-21, 21-25, 16-14 |
MC2F1 AC |
De Bunt |
11:45 |
1 |
Sovoco MC2 - Irene MC1 |
1-3 |
22-25, 19-25, 25-11, 19-25 |
MC1C1 BD |
De Bunt |
13:30 |
1 |
Sovoco MC1 - Taurus MC1 |
2-3 |
23-25, 25-18, 25-23, 18-25, 04-15 |
JC3A1 AB |
Banninghal |
12:30 |
2 |
KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg JC2 - Limes JC2 |
4-0 |
25-17, 26-24, 25-23, 25-17 |
H2E HD |
Banninghal |
12:30 |
2 |
KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg H1 - Tovo H4 |
1-3 |
20-25, 22-25, 25-13, 17-25 |
JC1A1 CF |
Banninghal |
14:30 |
1 |
KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg JC1 - Taurus JC1 |
3-2 |
25-27, 25-22, 25-27, 25-16, 15-11 |
D2J IC |
Banninghal |
14:30 |
1 |
KdK A.G.A.V.S. - Soesterberg D2 - VV Utrecht D10 |
1-3 |
08-25, 25-17, 15-25, 14-25 |
CW31B1BF |
De Stolp |
09:30 |
3 |
Jupiter 1 - ZVH 3 |
2-2 |
30-20, 19-39 |
CW31B1ED |
De Stolp |
09:30 |
4 |
ZVH 1 - Volley2B 1 |
2-2 |
23-38, 35-28 |
CW31B1CA |
De Stolp |
09:30 |
5 |
Thor 1 - Dosko 1 |
3-1 |
28-28, 30-29 |
CW31B1DC |
De Stolp |
10:00 |
3 |
Volley2B 1 - Thor 1 |
0-4 |
21-32, 26-35 |
CW31B1AB |
De Stolp |
10:00 |
4 |
Dosko 1 - Jupiter 1 |
0-4 |
20-32, 24-31 |
CW31B1FE |
De Stolp |
10:00 |
5 |
ZVH 3 - ZVH 1 |
2-2 |
27-28, 36-30 |
CW31B1AE |
De Stolp |
10:30 |
3 |
Dosko 1 - ZVH 1 |
4-0 |
29-23, 32-13 |
CW31B1BD |
De Stolp |
10:30 |
4 |
Jupiter 1 - Volley2B 1 |
0-4 |
22-30, 20-22 |
CW31B1CF |
De Stolp |
10:30 |
5 |
Thor 1 - ZVH 3 |
2-2 |
34-21, 22-28 |
CC62B1FB |
Sporthal De Paperclip |
09:00 |
2 |
Limes 1 - Kromme Rijn 1 |
0-3 |
18-28, 24-27, 16-30 |
CC52B1AE |
Sporthal De Paperclip |
09:00 |
3 |
Limes 2 - UVV/Sphynx 2 |
2-1 |
28-30, 32-26, 34-25 |
CC52C1AD |
Sporthal De Paperclip |
09:00 |
4 |
Limes 3 - Taurus 2 |
2-1 |
20-33, 27-26, 28-27 |
MC2H1 GB |
Sporthal De Paperclip |
10:15 |
1 |
Limes MC4 - VOC-Maarssen MC1 |
3-1 |
24-26, 25-08, 25-15, 25-17 |
MC1D1 FB |
Sporthal De Paperclip |
10:15 |
2 |
Limes MC2 - Taurus MC2 |
3-1 |
25-19, 25-16, 24-26, 25-20 |
MB1F1 AF |
Sporthal De Paperclip |
10:15 |
3 |
Limes MB2 - VV Utrecht MB2 |
4-0 |
25-10, 25-21, 25-16, 25-15 |
MBHB1 BD |
Sporthal De Paperclip |
10:15 |
4 |
Limes MB1 - VV Utrecht MB1 |
3-1 |
24-26, 26-24, 25-19, 25-17 |
D1J FL |
Sporthal De Paperclip |
12:00 |
1 |
Limes D4 - VollinGo D4 |
1-3 |
23-25, 24-26, 13-25, 25-19 |
MC2G1 DE |
Sporthal De Paperclip |
12:00 |
2 |
Limes MC3 - Servia MC1 |
0-4 |
12-25, 07-25, 09-25, 10-25 |
MA2F1 EG |
Sporthal De Paperclip |
12:00 |
3 |
Limes MA5 - Taurus MA3 |
0-4 |
13-25, 17-25, 12-25, 11-25 |
MA2G1 AD |
Sporthal De Paperclip |
12:00 |
4 |
Limes MA4 - Shot MA2 |
4-0 |
25-21, 25-10, 25-23, 25-20 |
3BD FL |
Sporthal De Paperclip |
14:00 |
1 |
Limes D2 - Waterlanders D1 |
3-1 |
25-20, 25-22, 18-25, 25-23 |
JA1D1 AF |
Sporthal De Paperclip |
14:00 |
2 |
Limes JA1 - VV Utrecht JA3 |
3-1 |
24-26, 32-30, 25-09, 25-16 |
MA1F1 EB |
Sporthal De Paperclip |
14:00 |
3 |
Limes MA3 - Shot MA1 |
4-0 |
26-24, 25-13, 25-19, 25-23 |
H2I FL |
Sporthal De Paperclip |
14:00 |
4 |
Limes H3 - VOC-Maarssen H2 |
2-3 |
25-23, 25-23, 09-25, 15-25, 11-15 |
DPB KA |
Olympos, De Uithof |
11:00 |
1 |
USV Protos D2 - Irene D2 |
3-1 |
25-23, 25-11, 21-25, 25-16 |
H1E KA |
Olympos, De Uithof |
11:00 |
4 |
USV Protos H3 - VC Houten H1 |
4-0 |
25-23, 25-12, 26-24, 25-15 |
H1F KA |
Olympos, De Uithof |
11:00 |
5 |
USV Protos H4 - UVV/Sphynx H1 |
1-3 |
25-11, 18-25, 20-25, 12-25 |
D2J KA |
Olympos, De Uithof |
11:00 |
6 |
USV Protos D7 - Servia D2 |
3-1 |
25-19, 25-23, 20-25, 25-21 |
DPB BJ |
Olympos, De Uithof |
11:00 |
7 |
USV Protos D4 - Spaarnestad D4 |
0-4 |
17-25, 20-25, 19-25, 12-25 |
D3J KA |
Olympos, De Uithof |
11:00 |
8 |
USV Protos D9 - Thor D4 |
4-0 |
25-08, 25-19, 25-11, 25-10 |
H3E KD |
Olympos, De Uithof |
13:00 |
5 |
USV Protos H6 - Kromme Rijn H1 |
3-1 |
24-26, 25-23, 25-19, 25-18 |
D2I KA |
Olympos, De Uithof |
13:00 |
7 |
USV Protos D8 - Irene D4 |
3-2 |
25-22, 25-22, 15-25, 16-25, 15-12 |
D3F KA |
Olympos, De Uithof |
13:00 |
8 |
USV Protos D10 - Irene D5 |
1-3 |
16-25, 19-25, 19-25, 26-24 |
D1I KA |
Olympos, De Uithof |
15:00 |
5 |
USV Protos D5 - Forza Hoogland D4 |
4-0 |
25-17, 25-15, 25-17, 25-13 |
D1H KA |
Olympos, De Uithof |
15:00 |
6 |
USV Protos D6 - Irene D3 |
1-3 |
21-25, 18-25, 29-27, 17-25 |
H2E KA |
Olympos, De Uithof |
15:00 |
7 |
USV Protos H5 - Lovoc H2 |
3-1 |
25-12, 22-25, 25-17, 25-23 |
CC61A1CD |
West |
09:00 |
1 |
VCV 1 - De Valk 1 |
0-3 |
24-33, 25-30, 20-31 |
CC52A1ED |
West |
09:00 |
2 |
VCV 1 - Shot 1 |
3-0 |
28-16, 29-22, 33-17 |
CC62A1FA |
West |
09:00 |
2 |
VCV 2 - Bourgondië 1 |
3-0 |
34-18, 29-19, 29-17 |
MC1C1 EA |
West |
09:00 |
2 |
VCV MC2 - AVV Keistad MC1 |
0-4 |
13-25, 17-25, 14-25, 21-25 |
MC2G1 BC |
West |
09:00 |
3 |
VCV MC3 - VV Utrecht MC3 |
4-0 |
25-12, 25-22, 25-22, 25-20 |
D1H HD |
West |
10:30 |
3 |
VCV D3 - Sovoco D3 |
1-3 |
13-25, 13-25, 25-23, 17-25 |
MB2H1 CD |
West |
10:45 |
2 |
VCV MB2 - Go\'97 MB2 |
1-3 |
06-25, 08-25, 20-25, 26-24 |
JBHA1 EB |
West |
10:45 |
3 |
VCV JB1 - Irene JB1 |
3-1 |
25-16, 25-18, 21-25, 25-15 |
MCHB1 ED |
West |
12:30 |
1 |
VCV MC1 - Leython DC MC1 |
3-1 |
25-10, 25-16, 21-25, 30-28 |
D3G HD |
West |
12:30 |
2 |
VCV D4 - Kromme Rijn D2 |
|
|
JB2D1 CD |
West |
12:30 |
3 |
VCV JB2 - Bourgondië JB1 |
3-2 |
25-15, 17-25, 25-27, 25-16, 15-07 |
3BH HD |
West |
14:30 |
1 |
VCV H1 - Kalinko H1 |
1-3 |
23-25, 20-25, 26-24, 14-25 |
D1I HD |
West |
14:30 |
2 |
VCV D2 - Bourgondië D1 |
4-0 |
25-12, 25-12, 25-13, 25-14 |
MB1E1 DE |
West |
14:30 |
3 |
VCV MB1 - Irene MB1 |
1-3 |
25-23, 21-25, 13-25, 22-25 |
CG41AAEF |
Sporthal Weespersluis |
09:48 |
10 |
VC Allvo 2 - Keizer Otto-Trivolley 1 |
2-2 |
14-20, 23-18 |
CG41BAAB |
Sporthal Weespersluis |
09:48 |
11 |
VC Allvo 3 - vv Nederhorst 2 |
2-2 |
14-13, 13-16 |
CG41BACD |
Sporthal Weespersluis |
09:48 |
12 |
Prima Donna Kaas Huizen 2 - Voleem 1 |
4-0 |
19-07, 26-03 |
CG61AAAB |
Sporthal Weespersluis |
09:48 |
5 |
Voleem 1 - VIF 1 |
0-4 |
12-24, 19-20 |
CG51AAAB |
Sporthal Weespersluis |
09:48 |
6 |
Almere Buiten 1 - The Smashers 1 |
4-0 |
26-10, 21-13 |
CG51AADG |
Sporthal Weespersluis |
09:48 |
7 |
Almere Buiten 2 - VIF 2 |
4-0 |
10-00, 10-00 |
CG41AAAB |
Sporthal Weespersluis |
09:48 |
8 |
Oberon 1 - vv Nederhorst 1 |
4-0 |
22-11, 28-07 |
CG41AACD |
Sporthal Weespersluis |
09:48 |
9 |
Prima Donna Kaas Huizen 1 - VIF 1 |
4-0 |
26-10, 22-15 |
CG41BADA |
Sporthal Weespersluis |
10:12 |
10 |
Voleem 1 - VC Allvo 3 |
0-4 |
09-16, 07-23 |
CG41BABE |
Sporthal Weespersluis |
10:12 |
11 |
vv Nederhorst 2 - VC Allvo 1 |
0-4 |
13-15, 11-22 |
CG41BAFC |
Sporthal Weespersluis |
10:12 |
12 |
Almere Buiten 1 - Prima Donna Kaas Huizen 2 |
0-4 |
11-20, 12-23 |
CG61AABC |
Sporthal Weespersluis |
10:12 |
5 |
VIF 1 - VIF 2 |
1-3 |
13-20, 16-16 |
CG51AACD |
Sporthal Weespersluis |
10:12 |
6 |
VIF 1 - Almere Buiten 2 |
2-2 |
07-23, 20-14 |
CG51AAEF |
Sporthal Weespersluis |
10:12 |
7 |
Prima Donna Kaas Huizen 1 - Oberon 1 |
2-2 |
18-19, 21-19 |
CG31AAAB |
Sporthal Weespersluis |
10:12 |
8 |
VC Allvo 1 - Oberon 1 |
2-2 |
18-17, 19-20 |
CG21AAAB |
Sporthal Weespersluis |
10:12 |
9 |
Oberon 1 - Voleem 1 |
0-4 |
11-22, 12-19 |
CG41AAFC |
Sporthal Weespersluis |
10:36 |
10 |
Keizer Otto-Trivolley 1 - Prima Donna Kaas Huizen 1 |
0-4 |
12-31, 07-32 |
CG61AACA |
Sporthal Weespersluis |
10:36 |
5 |
VIF 2 - Voleem 1 |
4-0 |
21-18, 28-11 |
CG51AAGA |
Sporthal Weespersluis |
10:36 |
6 |
VIF 2 - Almere Buiten 1 |
0-4 |
00-10, 00-10 |
CG51AABC |
Sporthal Weespersluis |
10:36 |
7 |
The Smashers 1 - VIF 1 |
2-2 |
13-14, 19-14 |
CG41AADA |
Sporthal Weespersluis |
10:36 |
8 |
VIF 1 - Oberon 1 |
2-2 |
21-11, 14-20 |
CG41AABE |
Sporthal Weespersluis |
10:36 |
9 |
vv Nederhorst 1 - VC Allvo 2 |
0-4 |
10-22, 14-21 |
CG41BAEF |
Sporthal Weespersluis |
10:48 |
13 |
VC Allvo 1 - Almere Buiten 1 |
4-0 |
21-08, 18-12 |
CG41BAED |
Sporthal Weespersluis |
11:00 |
10 |
VC Allvo 1 - Voleem 1 |
4-0 |
18-08, 19-08 |
CG41BAAC |
Sporthal Weespersluis |
11:00 |
11 |
VC Allvo 3 - Prima Donna Kaas Huizen 2 |
2-2 |
12-16, 20-10 |
CG41BABF |
Sporthal Weespersluis |
11:00 |
12 |
vv Nederhorst 2 - Almere Buiten 1 |
4-0 |
21-09, 19-15 |
CG61AABA |
Sporthal Weespersluis |
11:00 |
5 |
VIF 1 - Voleem 1 |
4-0 |
20-12, 22-16 |
CG51AAED |
Sporthal Weespersluis |
11:00 |
6 |
Prima Donna Kaas Huizen 1 - Almere Buiten 2 |
4-0 |
22-14, 22-07 |
CG51AAFG |
Sporthal Weespersluis |
11:00 |
7 |
Oberon 1 - VIF 2 |
4-0 |
10-00, 10-00 |
CG31AABA |
Sporthal Weespersluis |
11:00 |
8 |
Oberon 1 - VC Allvo 1 |
4-0 |
23-14, 23-19 |
CG21AABA |
Sporthal Weespersluis |
11:00 |
9 |
Voleem 1 - Oberon 1 |
4-0 |
13-11, 15-13 |
CG41AABF |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
10 |
vv Nederhorst 1 - Keizer Otto-Trivolley 1 |
2-2 |
23-12, 14-23 |
CG41BACE |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
11 |
Prima Donna Kaas Huizen 2 - VC Allvo 1 |
2-2 |
15-13, 13-14 |
CG41BADB |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
12 |
Voleem 1 - vv Nederhorst 2 |
0-4 |
13-19, 08-22 |
CG41BAFA |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
13 |
Almere Buiten 1 - VC Allvo 3 |
4-0 |
18-12, 16-15 |
CG61AACB |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
5 |
VIF 2 - VIF 1 |
2-2 |
15-25, 24-15 |
CG51AAAC |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
6 |
Almere Buiten 1 - VIF 1 |
4-0 |
23-07, 28-05 |
CG51AABE |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
7 |
The Smashers 1 - Prima Donna Kaas Huizen 1 |
0-4 |
09-23, 07-30 |
CG41AAED |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
8 |
VC Allvo 2 - VIF 1 |
4-0 |
19-09, 20-11 |
CG41AAAC |
Sporthal Weespersluis |
11:24 |
9 |
Oberon 1 - Prima Donna Kaas Huizen 1 |
0-4 |
08-25, 10-24 |
CG41AAFA |
Sporthal Weespersluis |
11:48 |
10 |
Keizer Otto-Trivolley 1 - Oberon 1 |
1-3 |
17-17, 11-23 |
CG61AAAC |
Sporthal Weespersluis |
11:48 |
5 |
Voleem 1 - VIF 2 |
0-4 |
12-25, 10-26 |
CG51AADF |
Sporthal Weespersluis |
11:48 |
6 |
Almere Buiten 2 - Oberon 1 |
4-0 |
22-19, 30-10 |
CG51AAGB |
Sporthal Weespersluis |
11:48 |
7 |
VIF 2 - The Smashers 1 |
0-4 |
00-10, 00-10 |
CG41AACE |
Sporthal Weespersluis |
11:48 |
8 |
Prima Donna Kaas Huizen 1 - VC Allvo 2 |
4-0 |
22-17, 22-12 |
CG41AADB |
Sporthal Weespersluis |
11:48 |
9 |
VIF 1 - vv Nederhorst 1 |
4-0 |
18-13, 20-15 |
CG51AACE |
Sporthal Weespersluis |
12:12 |
3 |
VIF 1 - Prima Donna Kaas Huizen 1 |
0-4 |
12-24, 12-22 |
CG51AAFA |
Sporthal Weespersluis |
12:12 |
6 |
Oberon 1 - Almere Buiten 1 |
4-0 |
20-18, 20-17 |
CG51AACF |
Sporthal Weespersluis |
12:12 |
7 |
VIF 1 - Oberon 1 |
0-4 |
12-24, 12-22 |
MC2I1 AB |
Thijs van der Polshal |
11:00 |
1 |
VTC Woerden MC2 - Castellum MC2 |
4-0 |
25-06, 25-10, 25-23, 25-11 |
MBHC1 FB |
Thijs van der Polshal |
11:00 |
2 |
VTC Woerden MB1 - Kalinko MB1 |
0-4 |
08-25, 09-25, 13-25, 16-25 |
JBHB1 DE |
Thijs van der Polshal |
11:00 |
4 |
VTC Woerden JB1 - VV Utrecht JB1 |
0-4 |
07-25, 10-25, 10-25, 17-25 |
MC1D1 DA |
Thijs van der Polshal |
13:00 |
1 |
VTC Woerden MC1 - VV Utrecht MC2 |
4-0 |
25-19, 25-12, 25-17, 25-10 |
MA1F1 DF |
Thijs van der Polshal |
13:00 |
2 |
VTC Woerden MA1 - Castellum MA1 |
4-0 |
30-28, 25-16, 25-15, 25-16 |
JA2D1 FA |
Thijs van der Polshal |
13:00 |
3 |
VTC Woerden JA2 - Afas-LEOS JA1 |
0-4 |
12-25, 21-25, 23-25, 15-25 |
D1G HD |
Thijs van der Polshal |
13:00 |
4 |
VTC Woerden D3 - Tovo D2 |
3-2 |
25-21, 20-25, 25-20, 21-25, 18-16 |
H1G GE |
Thijs van der Polshal |
15:00 |
2 |
VTC Woerden H4 - Kratos \'08 H3 |
1-3 |
22-25, 26-24, 22-25, 31-33 |
H3H HD |
Thijs van der Polshal |
15:00 |
3 |
VTC Woerden H7 - Serve\'72 H1 |
3-1 |
12-25, 25-18, 25-17, 25-19 |
MB2K1 AB |
Groenswaard |
11:30 |
1 |
Timios MB2 - Velo MB2 |
4-0 |
25-16, 25-12, 25-22, 25-15 |
CC41A1BC |
IJsselhal |
09:00 |
12 |
VIVES 1 - Irene 2 |
0-3 |
14-44, 22-35, 20-37 |
MC2G1 FA |
IJsselhal |
09:00 |
3 |
VIVES MC2 - Taurus MC3 |
1-3 |
12-25, 09-25, 25-21, 11-25 |
MB1F1 BC |
IJsselhal |
09:00 |
3 |
VIVES MB2 - VOC-Maarssen MB1 |
0-4 |
09-25, 08-25, 12-25, 14-25 |
CC51A1DE |
IJsselhal |
09:00 |
4 |
VIVES 1 - VV Utrecht 3 |
3-0 |
45-15, 31-28, 37-16 |
JB1D1 EA |
IJsselhal |
10:30 |
3 |
VIVES JB1 - Irene JB2 |
1-3 |
21-25, 18-25, 23-25, 25-21 |
JC1B1 DE |
IJsselhal |
10:30 |
4 |
VIVES JC1 - VTC Woerden JC1 |
4-0 |
25-08, 25-06, 25-09, 25-05 |
MBHB1 CE |
IJsselhal |
10:30 |
4 |
VIVES MB1 - Dosko MB1 |
0-4 |
12-25, 14-25, 14-25, 22-25 |
MAHC1 CD |
IJsselhal |
10:30 |
5 |
VIVES MA1 - AVV Keistad MA1 |
4-0 |
25-21, 25-21, 25-17, 25-12 |
D1H GE |
IJsselhal |
12:30 |
3 |
VIVES D4 - Prima Donna Kaas Huizen D2 |
0-4 |
24-26, 22-25, 24-26, 23-25 |
DPC GE |
IJsselhal |
12:30 |
4 |
VIVES D2 - Majella D1 |
0-4 |
18-25, 21-25, 16-25, 17-25 |
D3J GE |
IJsselhal |
12:30 |
5 |
VIVES D8 - De Valk D1 |
0-4 |
15-25, 16-25, 16-25, 11-25 |
MC1D1 CE |
IJsselhal |
12:30 |
6 |
VIVES MC1 - Dosko MC1 |
3-2 |
25-22, 08-25, 15-25, 25-20, 15-09 |
H1E FL |
IJsselhal |
14:30 |
6 |
VIVES H5 - Forza Hoogland H4 |
1-3 |
23-25, 23-25, 25-14, 14-25 |
D3F GE |
IJsselhal |
14:30 |
6 |
VIVES D7 - De Valk D3 |
3-1 |
25-13, 25-19, 25-14, 22-25 |
CC61A1AB |
De Koppeling |
13:00 |
2 |
Cito 1 - UVV/Sphynx 1 |
1-2 |
24-27, 30-22, 25-27 |
CC52B1CD |
De Koppeling |
13:00 |
3 |
Cito 1 - Shot 2 |
3-0 |
37-20, 36-26, 33-21 |
MCHB1 AB |
De Koppeling |
13:00 |
4 |
Cito MC1 - Inter Rijswijk MC1 |
3-2 |
24-26, 22-25, 25-20, 25-15, 15-12 |
MA2F1 CF |
De Koppeling |
13:00 |
4 |
Cito MA2 - VV Utrecht MA4 |
4-0 |
25-12, 25-14, 25-19, 25-19 |
D1I IC |
De Koppeling |
15:00 |
5 |
Cito D2 - VV Utrecht D7 |
4-0 |
25-09, 25-13, 25-18, 25-20 |
CC62D1EA |
De Limiet |
12:30 |
1 |
Zovoc 3 - Kalinko 4 |
4-0 |
25-21, 25-20, 25-15, 25-19 |
MC3F1 FA |
De Limiet |
12:30 |
2 |
Zovoc MC4 - DEO MC1 |
1-3 |
20-25, 18-25, 28-30, 25-20 |
D1K IC |
De Limiet |
14:00 |
1 |
Zovoc D3 - Dosko D2 |
4-0 |
25-10, 25-18, 25-23, 25-19 |
MBHC1 EA |
De Limiet |
14:00 |
2 |
Zovoc MB1 - Inter Rijswijk MB1 |
4-0 |
25-15, 25-21, 25-20, 26-24 |
CW41B1Dc |
Swanla |
10:00 |
10 |
Thor 2 - Jupiter 1 |
0-4 |
15-20, 16-19 |
CW41A1BF |
Swanla |
10:00 |
5 |
Jupiter 2 - ZVH 2 |
4-0 |
22-16, 27-18 |
CW41A1ED |
Swanla |
10:00 |
6 |
VSTS 1 - Volley2B 2 |
0-4 |
|
CW41A1CA |
Swanla |
10:00 |
7 |
Thor 1 - Dosko 1 |
2-2 |
14-18, 18-13 |
CW41B1EA |
Swanla |
10:00 |
8 |
VollinGo 1 - 1 |
0-4 |
18-24, 14-25 |
CW41B1Bf |
Swanla |
10:00 |
9 |
Dosko 2 - ZVH 3 |
4-0 |
21-13, 21-14 |
CW41B1AD |
Swanla |
10:30 |
10 |
1 - Thor 2 |
0-4 |
15-21, 09-30 |
CW41A1DC |
Swanla |
10:30 |
5 |
Volley2B 2 - Thor 1 |
0-4 |
14-17, 09-23 |
CW41A1AB |
Swanla |
10:30 |
6 |
Dosko 1 - Jupiter 2 |
2-2 |
29-07, 16-21 |
CW41A1FE |
Swanla |
10:30 |
7 |
ZVH 2 - VSTS 1 |
4-0 |
|
CW41B1Fe |
Swanla |
10:30 |
8 |
ZVH 3 - VollinGo 1 |
4-0 |
26-11, 27-19 |
CW41B1CB |
Swanla |
10:30 |
9 |
Jupiter 1 - Dosko 2 |
1-3 |
19-20, 18-18 |
CW41B1CE |
Swanla |
11:00 |
10 |
Jupiter 1 - VollinGo 1 |
4-0 |
22-15, 17-10 |
CW41A1AE |
Swanla |
11:00 |
5 |
Dosko 1 - VSTS 1 |
4-0 |
|
CW41A1BD |
Swanla |
11:00 |
6 |
Jupiter 2 - Volley2B 2 |
4-0 |
31-06, 12-11 |
CW41A1CF |
Swanla |
11:00 |
7 |
Thor 1 - ZVH 2 |
2-2 |
17-16, 14-17 |
CW41B1BA |
Swanla |
11:00 |
8 |
Dosko 2 - 1 |
2-2 |
23-16, 13-15 |
CW41B1FD |
Swanla |
11:00 |
9 |
ZVH 3 - Thor 2 |
0-4 |
09-31, 05-24 |
D2P IC |
Swanla |
12:15 |
1 |
ZVH D5 - Dosko D3 |
3-1 |
26-24, 25-20, 25-17, 15-25 |
JC2E1 BA |
Swanla |
12:15 |
2 |
ZVH JC3 - Gemini-Kangeroes JC1 |
0-4 |
10-25, 15-25, 11-25, 08-25 |
MC2I1 GC |
Swanla |
12:15 |
3 |
ZVH MC2 - Dosko MC2 |
0-4 |
14-25, 20-25, 17-25, 20-25 |
MC1E1 FE |
Swanla |
14:15 |
2 |
ZVH MC1 - Zovoc MC1 |
1-3 |
26-24, 13-25, 20-25, 20-25 |
D1K GE |
Swanla |
14:15 |
3 |
ZVH D4 - Zovoc D4 |
3-1 |
25-17, 25-15, 16-25, 25-16 |
MC2B1 GD |
De Opgang |
11:30 |
1 |
Wham Wham MC2 - Reflection MC1 |
3-2 |
17-25, 18-25, 28-26, 25-14, 17-15 |
MAHA1 FC |
De Opgang |
11:30 |
2 |
Wham Wham MA1 - Zaanstad MA1 |
0-4 |
23-25, 16-25, 09-25, 19-25 |
MA1B1 DF |
De Opgang |
13:30 |
1 |
Wham Wham MA2 - Spaarnestad MA2 |
1-3 |
25-22, 11-25, 18-25, 17-25 |
H3B HD |
De Opgang |
13:30 |
4 |
Wham Wham H4 - VIP H6 |
1-3 |
21-25, 18-25, 25-20, 18-25 |